Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 114
113
Btw amikor évekkel az első 105ös nyugati löveg előtt a szovjetek kihoznak egy hkt, ami minden 90-es lövegnek ellenáll, akkor hogy lehetnek olyan hülyék, hogy nem gondolnak a fejlődésre. Ha a németek 55ben elkezdenek gondolkodni egy új tankon, ami MAJD 65ben áll szolgálatba, akkor hát, hogy tervezhették volna ATGMeket figyelembe véve, amikor abból még nem is volt a fejlesztés alatt, csak vagy 3 típus.
A HEAT-nak nem áll ellen.Lépj már ki a KE mániadból.Nem abból áll a világ ezt láthattad fent is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
A koncepció nem változott.Amikor változtattak akkor erősebb lett a páncél vagy az A1 vagy az A2 változatnál.
Az van,hogy nem léteztek a Leopard 1 program elindulásakor ATGM-ek,te ezt nem tudtad most meg duzzogsz.
Csak 1957től sorozatgyártásban volt és rendszeresitve a BWben a Cobra ATGM......
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
A Leo 1 sem egy rossz hk.Csak kifejezetten az NSZK igényeire lett tervezve.Védelemre,egy mozgékony páncélvadász helyzetre tervezték.Ennek meg jol meg is felelt,
Milenne,ha nem csupán a száraz technikai adatokat nyüstölnétek,hanem belevennétek a számitásba azt is,hogy mi volt az a harcászati szerepkör,amire tervezték azt a nyüves tankot?!?!?
Tévedés!
Ha valóban páncélvadásznak tervezték volna, akkor én is azt mondom, a Leo-1 nem rossz konstrukció. De sajnos a tény az, hogy bizony általános harkcocsinak tervezték. Az M47 és 48 leváltására. Márpedig erre teljesen alkalmatlan volt. Az utód, a Leopard-2 a legjobb bizonyíték, hogy a németek is rájöttek, a Leo-1 egy hibás konstrukció volt.
És hogy mennyire nem páncélvadásznak tervezték a Leopard-1-et, arra a bizonyíték meg a Kanonenjagdpanzer szolgálatba állítása, ugyanakkor mint a Leopardot.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Tévedés!
Ha valóban páncélvadásznak tervezték volna, akkor én is azt mondom, a Leo-1 nem rossz konstrukció. De sajnos a tény az, hogy bizony általános harkcocsinak tervezték. Az M47 és 48 leváltására. Márpedig erre teljesen alkalmatlan volt. Az utód, a Leopard-2 a legjobb bizonyíték, hogy a németek is rájöttek, a Leo-1 egy hibás konstrukció volt.
És hogy mennyire nem páncélvadásznak tervezték a Leopard-1-et, arra a bizonyíték meg a Kanonenjagdpanzer szolgálatba állítása, ugyanakkor mint a Leopardot.
Nem kifejezetten páncélvadász,hanem egy olyan hk,aminek a tervezési fő szempontja a védelmi szerep volt.
T62 sem csak rohamra volt használható,hanem minden más hk szerepre alkalmas volt.Csak a tervezésnél a rohamra való alkalmasság volt a fő szempont.De attol be lehet azt ásni védelmi helyzetbe is,nem fog tőle megsértődni.Sőt,a szintén elsődlegesn rohamra tervezett T72 még önbeásó szerkentyűt is kapott-és szerintem egyáltalán nem volt az rossz ötlet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 114
113
Azzal már csak el kellene találni.....
Ha még hesh-t írnátok azt érteném, az legalább pontos volt.
Valaki itt betette a HEAT és APFSDS lőszerek pontosságát(az ATGM is ott volt).1000 méterig nulla a különbség 1500 méteren mennyi is volt?Az a 2000-nem a 3/4 része...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 505
67 968
113
hogy néhány gránátot úgy túltöltöttek, hogy 1500m/s felett volt a sebességük, ami röhejesen sok egy 105-ös APDS-nek. (És még így sem ütötték át a tornyot)
Nem gondolnám soknak. Az M41DK1-en alkalmazott 76 mm-es ágyú 1477 m/s-os lövéseket tudott eregetni. Az l7 ágyú fejlettebb verzióiban 1527 m/s torkolati sebességgel tudott működni. Nem gondolnám ésszerűtlenül soknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 114
113
Hogy amikor megemlítem, hogy a szovjetek a T-54-62 vonalat a 90 mm es ágyúval felszerelt nyugati hkk ellen fejlesztették, amik át se tudják ütni, akkor hülyék, mert há fejlődnek a lövegek, de a németek ugye nem hülyék, mert a már létező atgmel nem is számolnak.
Miért?
A németek a saját lövegük(vagyis angol inkább)paraméterei alapján arra jutottak,hogy nem véd eleget a páncél így elhagyták.Az oroszok a saját lövegük alapján meg arra jutottak,hogy eleget véd a páncél.Hol itt a kettős mérce?Komolyan nem értem.
Ha jól emlékszem pont azt írtam,hogy a 60-as években a pánceltörő tüzérség nem ATGM-ből hanem páncéltörő ágyúból állt.
És már megint a szokásos nóta olyat tulajdonítasz nekem amit nem írtam...
Az van, hogy léteztek.
És te védesz egy veretes faszságot, amit kijelentettél...


Mondd milyen ATGM letezett az 50-es évek közepén?Mert eddig csak olyat mutattál ami 58-as.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 114
113
Ami megint nem lett figyelmesen elolvasva. 125 mm-s ágyúból lőve a 70's évek végén.
Ha jól tudom a Leopárd 1 és a T-72 picit korábbi harckocsi..... ;)
Én 120mm-re emlékszem és jól mutatja az azonos technológiai színvonalon álló APFSDS és HEAT lőszerek közti pontosság különbséget.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 051
113
Amúgy nem lehet, hogy valami kulturális elfogultság van a mögött, hogy annyi jó nyugati tank közül, ti pont a legszarabbért kardoskodtok itt 50-60 oldala?
Érdekes senki nem sértődött meg se az AMX-30-on, se az M60-on, se a Chieftainon csak a Leopárd 1-en :D
Ugye most nem azt játszuk virtuálisan újra, hogy utolsó töltényig véditek a Führer bunkert, a rohamozó "szláv" túlerővel szemben?
Mondjátok, hogy nem ez az oka :D:D:D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
A németek a saját lövegük(vagyis angol inkább)paraméterei alapján arra jutottak,hogy nem véd eleget a páncél így elhagyták.Az oroszok a saját lövegük alapján meg arra jutottak,hogy eleget véd a páncél.Hol itt a kettős mérce?Komolyan nem értem.
Ha jól emlékszem pont azt írtam,hogy a 60-as években a pánceltörő tüzérség nem ATGM-ből hanem páncéltörő ágyúból állt.
És már megint a szokásos nóta olyat tulajdonítasz nekem amit nem írtam...



Mondd milyen ATGM letezett az 50-es évek közepén?Mert eddig csak olyat mutattál ami 58-as.
1955,SS10.1957,Cobra.1958,SS11
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 114
113
Amúgy nem lehet, hogy valami kulturális elfogultság van a mögött, hogy annyi jó nyugati tank közül, ti pont a legszarabbért kardoskodtok itt 50-60 oldala?
Érdekes senki nem sértődött meg se az AMX-30-on, se az M60-on, se a Chieftainon csak a Leopárd 1-en :D
Ugye most nem azt játszuk virtuálisan újra, hogy utolsó töltényig véditek a Führer bunkert, a rohamozó "szláv" túlerővel szemben?
Mondjátok, hogy nem ez az oka :D:D:D
Erről beszéltem:
first-round-hit-probability.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7