Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113


Azt felejted el, hogy ilyen alapon téged sem kellene olvasni, a jó írásaid mellett neked is vannak jó-nagy-hülyeségeid/-bunkóságaid!!!

Tankok témában igen jónak tartom az oldalt --(kevés)hibáival együtt is--:





.

  • A késői, (különösen az AMV) T-55ösök elérték a T-72 harcértékét ezért teljesen indokolatlan volt az a leszerelési mánia, ami a Kelet-Közép-európai államokat jellemezte a rendszerváltások időszakában
Ez után a bekezdés után pedig azt kell, hogy mondjam, hogy ezek után azt se hinném el a blognak, ha azt írja, hogy a vákuum árt a tüdőnek..m

...melyik (modernizált) T-55, melyik (alap ?) T-72-nél.

...nem harcértéket ír, hanem védettséget! Ebben igaza is van!


("...
T-55AMV, reakítv páncélzattal ellátott AM változat (V = „vzrjvnoj”, azaz robbanó), amelyen a BDD páncél helyett Kontakt-1 került beépítésre. Először a szovjet haditengerészet egységeit szerelték át a nyolcvanas évek legvégén erre, majd egyre több más AM változatok is át lennek átépítve 1990 után, azonban a darabszám kicsi maradt a korabeli orosz költségvetés helyzete miatt. Az ERA blokkokkal fedett részen a relatív védettség megközelítőleg 100 (kinetikus) - 200 (kumulatív) mm-el nagyobb, mint az eredeti páncélzat.

35th%2BT-55%2BAMV%2BRussian%2BMedium%2BTank%2Bby%2BTakom%2B-%2Bpic%2B05.jpg



T-55AMV Afrikában, védettsége a T-72M1 szintjén van. themodellingnews.com ...")



.

Ebbe ne menjünk bele. Még ha igaz is lenne (nem az), a 125ös löveg ma alapvetően bármelyik hk ellen elég. A 100as meg semmire.

Tévesen idézed az oldalt vagy félreértetted, vagy rosszul emléxel! /! Sehol nem írja, hogy a T-55AMV harcértéke nagyobb mint a T-72-é!

Idéztem is szó szerint az oldalról, hogy azt írja, hogy a védettsége jobb a T-55AMV-nek, mint a T-71M1-nek!!!

A T-55 100 mm-es ágyújánál (és lőszereinél) a T-72 125 mm-es ágyúja és lőszerei valóban jobb teljesítményűek, ami a harcérték szempontból a T-72 javára billinti a mérleg nyelvét, de ez a védelem/páncélozottság (ERA-val a T-55 !!!) értékelése szempontjából nem számít!

Az oldal ( https://tenydaralo.blogspot.com/2017/07/a-tankok-tankja-t-55-harckocsi.html

...helyesen írta, hogy az erősen modernizált T-55AMV védettsége jobb, mint a T-72M1 változaté!

Az AMV-re vonatkozó résznél felsorolással, képekkel, hivatkozásokkal indokolja is a véleményét/tényt: " . "


.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A Volna és a Kladivo azonos de nem egyforma.A Volna digitális a másik analóg.
Ezt te honnan szedted?
Egyik sem digitális, és közel sem azonosak. (a digitális kijelző amin megjelennek a számok még nem jelenti azt, hogy maga a számítógép is digitális) A klagyivo egy bonyolultabb rendszer amit több paraméterrel számol.
Próbaltál már egy harckocsiban ülve hátrafordítani egy olyan szerkezetet?Én igen és hidd el,hogy a T-72-ben kínszenvedés és nem is ment.
5:25 a videóban.
Jelentős mennyiségű spenót fogyasztását ajánlom, ha ezt nem tudtad megmozdítani. :D
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tévesen idézed az oldalt vagy félreértetted, vagy rosszul emléxel! /! Sehol nem írja, hogy a T-55AMV harcértéke nagyobb mint a T-72-é!

Idéztem is szó szerint az oldalról, hogy azt írja, hogy a védettsége jobb a T-55AMV-nek, mint a T-71M1-nek!!!

A T-55 100 mm-es ágyújánál (és lőszereinél) a T-72 125 mm-es ágyúja és lőszerei valóban jobb teljesítményűek, ami a harcérték szempontból a T-72 javára billinti a mérleg nyelvét, de ez a védelem/páncélozottság (ERA-val a T-55 !!!) értékelése szempontjából nem számít!

Az oldal ( https://tenydaralo.blogspot.com/2017/07/a-tankok-tankja-t-55-harckocsi.html

...helyesen írta, hogy az erősen modernizált T-55AMV védettsége jobb, mint a T-72M1 változaté!

Az AMV-re vonatkozó résznél felsorolással, képekkel, hivatkozásokkal indokolja is a véleményét/tényt: " . "


.
Szó szerint másoltam be.
De akkor újra:
  • A késői, (különösen az AMV) T-55ösök elérték a T-72 harcértékét ezért teljesen indokolatlan volt az a leszerelési mánia, ami a Kelet-Közép-európai államokat jellemezte a rendszerváltások időszakában
Amúgy védetségben se érte el.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 4082

Guest
Ezt te honnan szedted?
Egyik sem digitális, és közel sem azonosak. (a digitális kijelző amin megjelennek a számok még nem jelenti azt, hogy maga a számítógép is digitális) A klagyivo egy bonyolultabb rendszer amit több paraméterrel számol.

5:25 a videóban.
Jelentős mennyiségű spenót fogyasztását ajánlom, ha ezt nem tudtad megmozdítani. :D
Mondjuk a volonára én is kérnék forrást, mert eddig mindenhol digitálisnak olvastam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 750
80 137
113
Ezt te honnan szedted?
Egyik sem digitális, és közel sem azonosak. (a digitális kijelző amin megjelennek a számok még nem jelenti azt, hogy maga a számítógép is digitális) A klagyivo egy bonyolultabb rendszer amit több paraméterrel számol.

5:25 a videóban.
Jelentős mennyiségű spenót fogyasztását ajánlom, ha ezt nem tudtad megmozdítani. :D
Úgy latszik ezt értettem félre:
"In Russia the fire control system was called " VOLNA"The analog system from Czechoslovakia was called" KLADIVO ". An analog system was also manufactured under license in Poland."
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Szó szerint másoltam be.
De akkor újra:
  • A késői, (különösen az AMV) T-55ösök elérték a T-72 harcértékét ezért teljesen indokolatlan volt az a leszerelési mánia, ami a Kelet-Közép-európai államokat jellemezte a rendszerváltások időszakában
Amúgy védetségben se érte el.

Igaz! A második rész közepén írja. Ezt elsőre nem találtam meg. Ez valóban egy tévedése.




A védettségben (T-55AMV és T-72M1 összehasonlítás esetében) igaza van. Fel is sorolja, ad (kvázi) "bizonyítást" az ott lévő felsorolással.


Az általa összegyűjtött anyag mennyisége és rendszerezése emellett a hiba mellett is nagy segítség és figyelemre méltó olvasmány --szerintem-- a téma iránt érdeklődőknek:

 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Mondjuk a volonára én is kérnék forrást, mert eddig mindenhol digitálisnak olvastam.
A Volna rendszer számítógépe, a BV55 és BV62 (értelemszerűen a T-55 és T-62) analóg egység.
Nem tudom honnan jöhetett ez az elképzelés, hogy ez valamiért digitális.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
A Volna rendszer számítógépe, a BV55 és BV62 (értelemszerűen a T-55 és T-62) analóg egység.
Nem tudom honnan jöhetett ez az elképzelés, hogy ez valamiért digitális.


Ahogy olvastam, onnan jöhetett, hogy vagy működik vagy nem!!! ...Igen vagy Nem: Digitális! (...Bocsssss!, nem bírtam kihagyni: ;) :) :D... :oops: :oops: :oops: )
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A védettségben (T-55AMV és T-72M1 összehasonlítás esetében) igaza van. Fel is sorolja, ad (kvázi) "bizonyítást" az ott lévő felsorolással.
Attól hogy rádobálunk egy sima T-55 teknőre pár Kontakt-1 blokkot, még nem lesz T-72A/M1 szinten a védettsége.
,,Az ERA blokkokkal fedett részen a relatív védettség megközelítőleg 100 (kinetikus) - 200 (kumulatív) mm-el nagyobb, mint az eredeti páncélzat."
Csak azt tudnám, hogy a Kontakt-1 hogy a fenébe befolyásol egy nyilat...

Ahogy olvastam, onnan jöhetett, hogy vagy működik vagy nem!!! ...Igen vagy Nem: Digitális! (...Bocsssss!, nem bírtam kihagyni: ;) :) :D... :oops: :oops: :oops: )
Bináris, Digitális, ilyenáris olyanáris. Egy kutya :confused: :D
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Bevallom őszíntén nem tudom. Gyak biztos, hogy olvastam, de most nem találom. Ha megtaláltam akkor valószínüleg kiderül, hogy igazad van, és rosszul emlékszem. Ha mégsem, akkor belinkelem.
A Volna rendszer számítógépe, a BV55 és BV62 (értelemszerűen a T-55 és T-62) analóg egység.
Nem tudom honnan jöhetett ez az elképzelés, hogy ez valamiért digitális.
 
M

molnibalage

Guest
Attól hogy rádobálunk egy sima T-55 teknőre pár Kontakt-1 blokkot, még nem lesz T-72A/M1 szinten a védettsége.

Csak azt tudnám, hogy a Kontakt-1 hogy a fenébe befolyásol egy nyilat...
Ahhoz az emberhez beszélsz, aki szerint a Berzsnyev szemöldöke varázsdolog szintjén volt...
 
M

molnibalage

Guest
Azért elég durva, hogy a topik hova jutott el alig 2,5 hét alatt...
A topik hsz-enik kb. 33%-a alig 17 nap alatt termelődött ki.

Ebből indult a kommentcunami.

És mennyi téveszme cáfolódott meg. Legalábbis szerintem.
Meg végre valóba lett mutatva számszerű érték arra, hogy mennyi lehet a valódi találati arány nagy távolságon és nem csak egy Chally 2 hóttmákos találattal példálózás ment...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azért elég durva, hogy a topik hova jutott el alig 2,5 hét alatt...
A topik hsz-enik kb. 33%-a alig 17 nap alatt termelődött ki.

Ebből indult a kommentcunami.

És mennyi téveszme cáfolódott meg. Legalábbis szerintem.
Meg végre valóba lett mutatva számszerű érték arra, hogy mennyi lehet a valódi találati arány nagy távolságon és nem csak egy Chally 2 hóttmákos találattal példálózás ment...
Valahol durva, hogy egy jajjból indult :)
De nagyon jó, hogy elindult.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Attól hogy rádobálunk egy sima T-55 teknőre pár Kontakt-1 blokkot, még nem lesz T-72A/M1 szinten a védettsége.

Csak azt tudnám, hogy a Kontakt-1 hogy a fenébe befolyásol egy nyilat...


Bináris, Digitális, ilyenáris olyanáris. Egy kutya :confused: :D
Saját páncél +BDD(készlet) +ERA

Kicsit később a T-72-kre is elkezdtek ERA-t rakni. A későbbiek már jobbak a "nyilak"(gondolom APFSD...-k) ellen is.


Ahhoz az emberhez beszélsz, aki szerint a Berzsnyev szemöldöke varázsdolog szintjén volt...

Ez itt NEM repüléstechnika azért, mert "...talál(tál) szemet!", mint ahogy a közmondás is mondja.

"Csillants meg" ismét stílusod! :rolleyes:

Ne befolyásoljanak azok a "makacs" tények(:BDD páncél)! :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány