Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 891
58 082
113
Vidámabb téma az angoloktól.
Találati arányok:
XzioqQOhkMc.jpg


Esélylatolgatások.
Szerencsére ott van a perdöntő "Secret, Eyes" felirat, különben kiderülne, hogy Iván adta át nekem ürge börbe varrva valamelyik általam nem látogatott warthunder/wot fórumon:
6_65d56835cd96fa841afed59b3836f0e4.png


A DM33-al kortárs angol L23A1 wolfrám nehéz ötvözetű nyíllövedék áthatolási értékei:
599e4655c9d58_l23apfsds.jpg.1772c04b7b72e870f66967e0b049efdc.jpg

L23A1.jpg


Érdemes összehasonlítani a korabeli mágikus német lövedékek értékeivel is....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 771
80 275
113
A két T-64 forrás alapján kijelenthetjük, hogy gyengébben védett mint a 83-as gyártású T-72A ( már ha jól érteémeztem a z oroszt ami közel sem biztos).
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
T-64B-re is van adat az Uralvagonzavod könyvben*, a T-80B-t meg jól kicenzúrázták...
UVZ könyvekkel azért csak vigyázni... Sok hasznos információ van bennük, de egy része a könyveknek propaganda és hazugság... Érdemes belenézni, de tudni kell olvasni a sorok között.
Nem véletlenül nincsenek adataik a T-80B-ről... még végül kiderül, hogy a Leningrádi tank jobb volt mint az övék! :D
 
S

speziale

Guest
Más is számolt. Azzal sincs baj. Forrást is rakott mellé. OK. Hogy mitől van annak több értelme? :rolleyes:
Eddig egyedül én igazoltam az igazamat valós tesztek nyílvános eredményeivel. Senki más.
A többi könyv/forrás még még mindig az XY ember számolt valamit, csak annak idején papírra írták.

Inkább mondjuk úgy hogy hoztál bizonyos dokumentumokat amikre aztán lazán azt mondtad, hogy téged igazol...ha meg egy kicsit jobban megkapargatjuk, akkor meg lehet mégsem....
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 1945

Guest
A DM33-al kortárs angol L23A1 wolfrám nehéz ötvözetű nyíllövedék áthatolási értékei:
599e4655c9d58_l23apfsds.jpg.1772c04b7b72e870f66967e0b049efdc.jpg

L23A1.jpg


Érdemes összehasonlítani a korabeli mágikus német lövedékek értékeivel is....

Jó lassú ez a brit nyíl, nemcsoda hogy sehol sincs a páncélátütési értéke.
 
S

speziale

Guest
A DM33-al kortárs angol L23A1 wolfrám nehéz ötvözetű nyíllövedék áthatolási értékei:
599e4655c9d58_l23apfsds.jpg.1772c04b7b72e870f66967e0b049efdc.jpg

L23A1.jpg


Érdemes összehasonlítani a korabeli mágikus német lövedékek értékeivel is....

most az általános érdekességen kívül mit is kellene látni a DM33-al való összehasonlításból?
DM33 átütése 2km-en 470mm körül...
megjegyzem nincs ebben semmi meglepő, hiszen a torkolati sebessége nagyobb a dm33-nak
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Svéd tesztek. Hiteles. T-80U+Kontakt-5 vs DM33

Megjelent a Svéd Haditechnika magazinban cikksorozatként?
Készült róla oktató videó?
Esetleg Svéd hivatalos forrás adta ki tenderezés közben pdf formátumban?

Minden hivatalos forrás/könyv érdekel!

Játékok és egyéb (általam nem megítélhető megbízhatóságú) személyek weboldalai kevésbé érdekelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bleroka

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Megjelent a Svéd Haditechnika magazinban cikksorozatként?
Készült róla oktató videó?
Esetleg Svéd hivatalos forrás adta ki tenderezés közben?

Minden hivatalos forrás/könyv érdekel!

Játékok és egyéb (általam nem megítélhető megbízhatóságú) személyek weboldalai kevésbé.
Itt olvashatsz róla, először hamisnak hitték, végül kiderült hogy valós dokumentum.
"This is from a presentation by R. Lindström, who works/worked for the Swedish FMV:"
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Itt olvashatsz róla, először hamisnak hitték, végül kiderült hogy valós dokumentum.
"This is from a presentation by R. Lindström, who works/worked for the Swedish FMV:"

Mert egy névtelen fórumozó ezt írta??? :rolleyes:
Hol tudom egyben letölteni az egészet valami hivatalos forrásból?
@Avtomat eredeti manuálokat hoz, ti meg csak ilyen-olyan fórumokra mutogattok?
Komolyodjunk már meg.:hadonaszos:
 
S

speziale

Guest
Még mindig nem tudsz rajzot olvasni.... De sebaj mert leírtam szövegben, hogy mit látunk csak ismét nem olvastad el, ezért totál fölöslegesen megkérdezed újra....

szerintem meg álljunk itt meg egy kapavágásra...a svéd teszten ott van a t80-on kontakt5...te meg anélkül számoltad a védelmi értékeket...innentől kezdve minden összehasonlítás kicsit viccessé válik

Nem tünt fel, hogy a torony 50-60% nyi felülete van csak színezve és, hogy 900 mm RHA-nál elfogynak a számok.... Konkrétan nem tudták kimérni a többi felületett mert ott már az átfedések miatt annyi anyag van!

nem tűnt fel, hogy a t80-as frontális része van beszínezve? és a Leo2/M1/Leclerc diagramján is elfogy a skálázás, pedig egyik sem 0 RHA-n áll a skála végén...de minek skálázzák tovább ha nincsen olyan RHA átütésű eszköz???

másrészt te kiszámoltad a 850mm-et szemből egy adott ponton...leírod, hogy 60%-ban ez a védettség van...miközben ott figyel a svéd teszten a t80-as frontális része, amiből kiderül, hogy a felület fele 610mm-nél kevésbé védett (kontakt5-el, nem pedig anélkül)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 891
58 082
113
most az általános érdekességen kívül mit is kellene látni a DM33-al való összehasonlításból?
DM33 átütése 2km-en 470mm körül...
megjegyzem nincs ebben semmi meglepő, hiszen a torkolati sebessége nagyobb a dm33-nak

Erre adtam egy like-ot mert:
1. 470 mm KE a DM33-ra. Végre valós becslés.
2. Fölismerted az összefüggést, hogy az angol nyíl bár a DM33-al nagyon hasonló technológia, a huzagolt cső és egyéb okok miatt lassabb, mint a DM33 így az ereje is kisebb és az áthatolási képessége is.

Amit látni kellene a Hasp által vázolt adatok a DM13/23 vs. L23A1 viszonylat.
Én eléggé biztos vagyok abban, hogy az ő orosz forrása fölül becsülte az adatokat kb. minden lőszerre ami a táblázatban szerepel.
Ehhez amúgy elegendő a biztos átütési értéket fölcserélni az elérhető (maximális) átütéssel. Egyből van akár 50 mm difi is.

Megjelent a Svéd Haditechnika magazinban cikksorozatként?
Készült róla oktató videó?
Esetleg Svéd hivatalos forrás adta ki tenderezés közben pdf formátumban?

Most lebuktam. Én találtam ki az egészet és álhírként terjesztem a világban :D
A viccet félre téve az egész dolog (állítólag) úgy bukott ki, hogy a svédek elvittek egy PPT-t egy NATO-s előadásra és szépen megmutogattak mindent. Csak hát az kikerült....


Amúgy meg jó ez a vita dolog, de hosszú hétvége jön és speziale-t se akarom tovább kétségek között tartani, szóval a svéd teszt részletesen adatai a Leopárd 2A4-re (1988 előtti):
15218376591876007.jpg


És annyiban igazat kell neki adnom, hogy 25 helyet 35 fok lehet a valós dőlésszöge a toronypáncélnak, meg tévedtem kb. 10-20 mm-t a számolásnál :D
Feltéve ha igazi a kép és nem megint a wot /warthunder fórumos Iván szórakozik velem :rolleyes:

Hasp, mivel kérted az "eredeti" képet, neten előtúrtam neked egy olyat (Ami nekem van meg nincs már a neten):
152183483211382874.jpg



Ha meg T-64 torony páncélt akarsz számolgatni nálam pontosabban, akkor van hozzá részletesebb kép is, mint amit én használtam:

 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Mert egy névtelen fórumozó ezt írta??? :rolleyes:
Hol tudom egyben letölteni az egészet valami hivatalos forrásból?
@Avtomat eredeti manuálokat hoz, ti meg csak ilyen-olyan fórumokra mutogattok?
Komolyodjunk már meg.:hadonaszos:
Jaroslaw Wolski neked névtelen fórumozó?
Ő többet tett le az asztalra mint itt bárki más...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 771
80 275
113
Erre adtam egy like-ot mert:
1. 470 mm KE a DM33-ra. Végre valós becslés.
2. Fölismerted az összefüggést, hogy az angol nyíl bár a DM33-al nagyon hasonló technológia, a huzagolt cső és egyéb okok miatt lassabb, mint a DM33 így az ereje is kisebb és az áthatolási képessége is.

Amit látni kellene a Hasp által vázolt adatok a DM13/23 vs. L23A1 viszonylat.
Én eléggé biztos vagyok abban, hogy az ő orosz forrása fölül becsülte az adatokat kb. minden lőszerre ami a táblázatban szerepel.
Ehhez amúgy elegendő a biztos átütési értéket fölcserélni az elérhető (maximális) átütéssel. Egyből van akár 50 mm difi is.



Most lebuktam. Én találtam ki az egészet és álhírként terjesztem a világban :D
A viccet félre téve az egész dolog (állítólag) úgy bukott ki, hogy a svédek elvittek egy PPT-t egy NATO-s előadásra és szépen megmutogattak mindent. Csak hát az kikerült....


Amúgy meg jó ez a vita dolog, de hosszú hétvége jön és speziale-t se akarom tovább kétségek között tartani, szóval a svéd teszt részletesen adatai a Leopárd 2A4-re (1988 előtti):
15218376591876007.jpg


És annyiban igazat kell neki adnom, hogy 25 helyet 35 fok lehet a valós dőlésszöge a toronypáncélnak, meg tévedtem kb. 10-20 mm-t a számolásnál :D
Feltéve ha igazi a kép és nem megint a wot /warthunder fórumos Iván szórakozik velem :rolleyes:

Hasp, mivel kérted az "eredeti" képet, neten előtúrtam neked egy olyat (Ami nekem van meg nincs már a neten):
152183483211382874.jpg



Ha meg T-64 torony páncélt akarsz számolgatni nálam pontosabban, akkor van hozzá részletesebb kép is, mint amit én használtam:

Lehet, hogy én értem félre de a Leopard 2-nél nem a torony homlokpáncéljának a védettsége, hanem a teljes frontális rész védettsége van százalékolva. Tehát nem azt írja, hog, a torony homlokpáncél 62%-án 300mm hanem az, hogy a harckocsi teljes homlokfelületén.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Amit látni kellene a Hasp által vázolt adatok a DM13/23 vs. L23A1 viszonylat.
Én eléggé biztos vagyok abban, hogy az ő orosz forrása fölül becsülte az adatokat kb. minden lőszerre ami a táblázatban szerepel.
Ehhez amúgy elegendő a biztos átütési értéket fölcserélni az elérhető (maximális) átütéssel. Egyből van akár 50 mm difi is.

Tudom, hülyék az oroszok, MGTU meg különösen nem ért hozzá... :cool:
Средства поражения и боеприпасы Учебник - А.В. Бабкин, В.А. Велданов, Е.Ф. Грязнов и В.В. Селиванова. - МГТУ им. Н.Э. Баумана - 2008
 
S

speziale

Guest
Erre adtam egy like-ot mert:
1. 470 mm KE a DM33-ra. Végre valós becslés.
2. Fölismerted az összefüggést, hogy az angol nyíl bár a DM33-al nagyon hasonló technológia, a huzagolt cső és egyéb okok miatt lassabb, mint a DM33 így az ereje is kisebb és az áthatolási képessége is.

Amit látni kellene a Hasp által vázolt adatok a DM13/23 vs. L23A1 viszonylat.
Én eléggé biztos vagyok abban, hogy az ő orosz forrása fölül becsülte az adatokat kb. minden lőszerre ami a táblázatban szerepel.
Ehhez amúgy elegendő a biztos átütési értéket fölcserélni az elérhető (maximális) átütéssel. Egyből van akár 50 mm difi is.

ehhez elég lenne megnézni ezt a cikket:


a DM23 és DM33 között ha megnézed nincsen nagy eltérés...a DM33 esetében elsősorban a ballisztikán javítottak, maga a wolfrám penetrátor ugyanolyan súlyú:
"Compared to its predecessor DM33 features a further elongated and thinner penetrator."
továbbá:
"It also received a break-off tip to improve performance against complex targets."


[/QUOTE]
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tudom, hülyék az oroszok, MGTU meg különösen nem ért hozzá... :cool:
Средства поражения и боеприпасы Учебник - А.В. Бабкин, В.А. Велданов, Е.Ф. Грязнов и В.В. Селиванова. - МГТУ им. Н.Э. Баумана - 2008
Ezt a komolytalan gyerekes hisztizést (és az általa kiváltott topicrombolást) muszály folyamatosan tolni egy technikai topicban?
Nem mennél át vele a Biztpolba?
Ott biztosan lesznek akik értékelik.
o_O
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 771
80 275
113
Ha igazam van akkor az azért érdekelne, hogy a torony tetőpáncélját és a teknő tetőpáncélját miért számolta bele. Lehet, hogy a modern APFSDS-ek nem hajlamosak lecsúszni a páncélról, de azért nem annyira, hogy szemből a torony és teknő tetejéről ne csúsznának le.