Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mert a Javelint akár 4 km távolságból is el tudod indítani és célba fog találni ebből következik, hogy a katonáknál lévő mobil telefonnal te baromira nem tudsz majd részletes felvételeket készíteni a találatról...Mert értelemszerűen nem fogják 600 méterre bevarni az ellent ha megtudják semmisíteni 2,5 km is.Míg a NLAW-t max 800 m távolságra lévő célokra tudod indítani ,az Ukrán Stugna-P esetében pedig az indító pultban lévő kijelző miatt jól láthatóak a találatok hiába vannak mondjuk km-re.....

Ehhez jön még az, hogy az ATGM indítások töredékéről van felvétel....
Jó akkor hol van a rengeteg javelinnel kilőtt hk-ról a kép? Értsétek már meg, az, hogy lőttek ki hk-t, és az hogy hatástalan baromira nem ugyanazt jelenti.
Elvileg az M1940 is képes volt még frontból is kilőni a T-34/85-öt. Gyakorlatilag viszont ezt maximum 250 méterről tudta ha az égiek rámosolyogtak a tüzérekre. Ezzel nem azt mondom, hogy a javelin hatástalan, vagy ne lenne jó. De basszus, amit próbálsz állítani, arra semmilyen bizonyíték nincs.
 
W

Wilson

Guest
Jó akkor hol van a rengeteg javelinnel kilőtt hk-ról a kép? Értsétek már meg, az, hogy lőttek ki hk-t, és az hogy hatástalan baromira nem ugyanazt jelenti.
Elvileg az M1940 is képes volt még frontból is kilőni a T-34/85-öt. Gyakorlatilag viszont ezt maximum 250 méterről tudta ha az égiek rámosolyogtak a tüzérekre. Ezzel nem azt mondom, hogy a javelin hatástalan, vagy ne lenne jó. De basszus, amit próbálsz állítani, arra semmilyen bizonyíték nincs.
Te is jól tudod, hogy hiteles statisztikákat nem fogsz per pillanat kapni, de van fent videó/kép egy csomó megsemmisült HK-l van fent videó paravános T-72 ATGM-l történő megsemmisítéséről is és utólag nehéz azt megállapítani egy rövid tweetből, hogy az a kilőtt tank amelyet pl 5 nappal ezelőtt kilőtték ATGM-l berobbant a lőszerre és teljesen kiégett, azt milyen ATGM-l lőtték ki....Elég egy sikeres kilövéséről készült felvétel a bizonyításhoz....Mivel a 72-re felszerelt rács az "állandó" nem változtatja az alakját nem rak magára még plusz rácsokat......
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
.Elég egy sikeres kilövéséről készült felvétel a bizonyításhoz....
Minek a bizonyítására? Hogy IPTR-el ki lehet lőni harckocsit? Mint mondtam, ez annyira meglepő, és új felfedezés, mint az, hogy a vákuum árt a tüdőnek.

Arra, hogy a harckocsi védtelen a javelin ellen? Na arra nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Minek a bizonyítására? Hogy IPTR-el ki lehet lőni harckocsit? Mint mondtam, ez annyira meglepő, és új felfedezés, mint az, hogy a vákuum árt a tüdőnek.

Arra, hogy a harckocsi védtelen a javelin ellen? Na arra nem.
Na itt egy példa arra ,hogy szerintem gyakorlatilag az paraván ide v oda...Ezt a harckocsit a 128. Kárpátaljai Hegyi dandár semmisítette meg Javelinnel Javelinnel erről mind a dandár mind az ukrán vezérkar hírt adott....

 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Na itt egy példa arra ,hogy szerintem gyakorlatilag az paraván ide v oda...Ezt a harckocsit a 128. Kárpátaljai Hegyi dandár semmisítette meg Javelinnel Javelinnel erről mind a dandár mind az ukrán vezérkar hírt adott....

természetesen ha az ukrán vezérkar mondja, akkor igaz, hiszen az ő szavuk a szentírás.
de figyelj, még mindig ugyanott tartunk.
Láttam képet lelőtt F-117-esről, amit egy bontószökevény légvédelmi rakétarendszer lőtt le. Akkor az alacsony észlelhetőség ezek szerint nem ér semmit...
Szájbarágok:
-Amíg nincsen hiteles statisztika arról, hogy mennyi rakéta kell egy darab harckocsi elpusztításához, addig nem tudod azt mondani, hogy a harckocsi védtelen vagy sem, mert pontosan ez az arányszám az ami megadná ezt.
 
W

Wilson

Guest
természetesen ha az ukrán vezérkar mondja, akkor igaz, hiszen az ő szavuk a szentírás.
de figyelj, még mindig ugyanott tartunk.
Láttam képet lelőtt F-117-esről, amit egy bontószökevény légvédelmi rakétarendszer lőtt le. Akkor az alacsony észlelhetőség ezek szerint nem ér semmit...
Szájbarágok:
-Amíg nincsen hiteles statisztika arról, hogy mennyi rakéta kell egy darab harckocsi elpusztításához, addig nem tudod azt mondani, hogy a harckocsi védtelen vagy sem, mert pontosan ez az arányszám az ami megadná ezt.
Nem csak az ukrán vezérkar mondta hanem erről a 128. dandár adott elősször hírt...Na elérkeztünk ahhoz a ponthoz ,hogy szerinted mi az az arányszám amelynél azt mondod ,hogy a T-72B3 védett a Javelinnel szemben.....

Amúgy ez az arányszám sem adja meg egy harckocsi védelmének hatékonyságát mert a rakéta meghibásodásának a lehetőségét ebben az esetben nem veszed figyelembe.....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem csak az ukrán vezérkar mondta hanem erről a 128. dandár adott elősször hírt...Na elérkeztünk ahhoz a ponthoz ,hogy szerinted mi az az arányszám amelynél azt mondod ,hogy a T-72B3 védett a Javelinnel szemben.....

Amúgy ez az arányszám sem adja meg egy harckocsi védelmének hatékonyságát mert a rakéta meghibásodásának a lehetőségét ebben az esetben nem veszed figyelembe.....
Nézd, miután a fegyvereket nem a promóanyaghoz, hanem a háborúhoz gyártják, így a jóistent se érdekli, hogy háezazérnemtalált mert meghibásodott a rakéta. Kilőtték, repült, és nem élesedett a gyújtó, vagy elműködött a rácson, vagy megfogta a páncél, vagy kivédte az era, mind mind hatástalan találat.
És az a nagy helyzet, hogy a promó lőtérrel ellentétben a harckocsi a háborúban olyan kellemetlen szokásokat vesz fel, mint pl.: hogy visszalő. És az IPTR indító páncélzata biztosan nem véd meg a 125 mm-es repeszgránáttól.

De ez amúgy majdnem mindegy. Mert nincs számod arról, hogy hány harckocsi NEM semmisült meg javelin indítás után, vagy ha van, valamiért nem akarod megosztani. Mint mondtam lőttek ki T-34/85-öt 1940M 40 mm-es löveggel. Csak jóval több esetben nyerte ezt a párbajt a tank, mint a löveg. Ezt tudjuk.
Itt most azt tudjuk, hogy lőttek ki harckocsit IPTR-el. Azt viszont nem tudjuk, hogy milyen arányban nyeri a párbajt a tank.
És innentől kezdve olyan sommás kijelentéseket tenni, hogy a harckocsi védelme hatástalan ellene meglehetősen megalapozatlan.
 
W

Wilson

Guest
Nézd, miután a fegyvereket nem a promóanyaghoz, hanem a háborúhoz gyártják, így a jóistent se érdekli, hogy háezazérnemtalált mert meghibásodott a rakéta. Kilőtték, repült, és nem élesedett a gyújtó, vagy elműködött a rácson, vagy megfogta a páncél, vagy kivédte az era, mind mind hatástalan találat.
És az a nagy helyzet, hogy a promó lőtérrel ellentétben a harckocsi a háborúban olyan kellemetlen szokásokat vesz fel, mint pl.: hogy visszalő. És az IPTR indító páncélzata biztosan nem véd meg a 125 mm-es repeszgránáttól.

De ez amúgy majdnem mindegy. Mert nincs számod arról, hogy hány harckocsi NEM semmisült meg javelin indítás után, vagy ha van, valamiért nem akarod megosztani. Mint mondtam lőttek ki T-34/85-öt 1940M 40 mm-es löveggel. Csak jóval több esetben nyerte ezt a párbajt a tank, mint a löveg. Ezt tudjuk.
Itt most azt tudjuk, hogy lőttek ki harckocsit IPTR-el. Azt viszont nem tudjuk, hogy milyen arányban nyeri a párbajt a tank.
És innentől kezdve olyan sommás kijelentéseket tenni, hogy a harckocsi védelme hatástalan ellene meglehetősen megalapozatlan.
Te beszéltél arányszámokról nem én...és az ördög a részletekben van el is magyarázom neked miért...

Nagyon is fontos, hogy figyelembe kell venni a meghibásodási arányt mert ha nem veszed figyelembe akkor bizony helytelen következtetést tudsz levonni a harckocsi védelmével kapcsolatban és ez emberéletekbe kerül a harctéren....
A Javelin és az ukrán hadszíntéren bevetett T-72B3 esetében azért nem nagyon kell attól tartani a Javelin indítóknak,hogy a 125 mm lovegből kilőtt repeszgránát eltalálja őket mert több km távolságból ki tudja lőni a 72-t a Javelin ,ráadásul nem kell rávezetni a rakétát a célra amint kilőtte a rakétát, a kezelő már fedezékbe is húzódhat....

Te gondolod úgy, hogy a neten fent lévő fotók videók ellenére megalapozatlan az a kijelentés, hogy az Ukrajnában bevetett orosz harckocsik védtelenek a felülről támadó ATGM így a Javelinek ellen....Nekem erről más a véleményem....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Te gondolod úgy, hogy a neten fent lévő fotók videók ellenére megalapozatlan az a kijelentés, hogy az Ukrajnában bevetett orosz harckocsik védtelenek a felülről támadó ATGM így a Javelinek ellen....Nekem erről más a véleményem....
Nem, én arra várok, hogy alátámaszd a sommás kijelentésed.
A Javelin és az ukrán hadszíntéren bevetett T-72B3 esetében azért nem nagyon kell attól tartani a Javelin indítóknak,hogy a 125 mm lovegből kilőtt repeszgránát eltalálja őket mert több km távolságból ki tudja lőni a 72-t a Javelin ,ráadásul nem kell rávezetni a rakétát a célra amint kilőtte a rakétát, a kezelő már fedezékbe is húzódhat....
Erre is kérnék akkor gyorsan egy statisztikát. Mekkora a javelin indítások átlagos távolsága.
Mellékesen a 125 mm-es repeszgránátot se kell célra vezetni.
Nagyon is fontos, hogy figyelembe kell venni a meghibásodási arányt mert ha nem veszed figyelembe akkor bizony helytelen következtetést tudsz levonni a harckocsi védelmével kapcsolatban és ez emberéletekbe kerül a harctéren....
feladom...
 
W

Wilson

Guest
Erre is kérnék akkor gyorsan egy statisztikát. Mekkora a javelin indítások átlagos távolsága.
Mellékesen a 125 mm-es repeszgránátot se kell célra vezetni.
75m-2500/4000m indítható, nem kell a repeszgránátot célra vezetni de ahhoz, hogy te oda tudj lőni észre is kell venni azt indítót....És ha 2,5 km rád akarnak indítani egy Javelint azt már nehezen veszed észre egy T-72B3-l....


Nem, én arra várok, hogy alátámaszd a sommás kijelentésed.
Az a probléma, hogy amivel én megindokoltam az álláspontomat, azt te nem tartod elégségesnek....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
75m-2500/4000m indítható, nem kell a repeszgránátot célra vezetni de ahhoz, hogy te oda tudj lőni észre is kell venni azt indítót....És ha 2,5 km rád akarnak indítani egy Javelint azt már nehezen veszed észre egy T-72B3-l....



Az a probléma, hogy amivel én megindokoltam az álláspontomat, azt te nem tartod elégségesnek....
Itt mindenki tisztában van a Javelin egyes specifikációi minden paraméterével? Tudjuk, hogy az ukik mit kaptak?
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az a probléma, hogy amivel én megindokoltam az álláspontomat, azt te nem tartod elégségesnek....
az indokod: láttunk már kilőtt harckocsit.
75m-2500/4000m indítható, nem kell a repeszgránátot célra vezetni de ahhoz, hogy te oda tudj lőni észre is kell venni azt indítót....És ha 2,5 km rád akarnak indítani egy Javelint azt már nehezen veszed észre egy T-72B3-l....
Nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy az ukrajnai harcmezőn mi az átlagos indítási távolság javelinnel.
Igen.
Ahogy utána ki is fejtettem, Irak, Afg, Szíria után aki tanult ezekből - ti.értelmesebb- az már
eleve az ilyen helyzetekre megfelelő eszközöket rendszeresít/ett.
Ismét a szokásos, ha nyugaton valami megjelenik, az már mindenhol ott van hozzáállás.
El kell keserítselek, a nyugati harceszközök 99% sincs aktív védelmi rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
az indokod: láttunk már kilőtt harckocsit.

Nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy az ukrajnai harcmezőn mi az átlagos indítási távolság javelinnel.

Ismét a szokásos, ha nyugaton valami megjelenik, az már mindenhol ott van hozzáállás.
El kell keserítselek, a nyugati harceszközök 99% sincs aktív védelmi rendszer.
Lehet, hogy aktív nincs, de azért a hullámlemez/farönk kombó helyett vannak legalább gyári kitek.
 
W

Wilson

Guest
Nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy az ukrajnai harcmezőn mi az átlagos indítási távolság javelinnel.
Ahogy minden hadszíntéren, ahogy megpillantják az ellenséges HK és lehet indítani a rakétát már indítják is...Amúgy Ukrajnán belül is úgy van, hogy az indítási távolságot a terep befolyásolja értelemszerűen más átlagos indítási távolságot kapsz egy erdős terepen vagy egy településen/városban mint egy nyílt pl mezőgazdasági területen...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ahogy minden hadszíntéren, ahogy megpillantják az ellenséges HK és lehet indítani a rakétát már indítják is...Amúgy Ukrajnán belül is úgy van, hogy az indítási távolságot a terep befolyásolja értelemszerűen más átlagos indítási távolságot kapsz egy erdős terepen vagy egy településen/városban mint egy nyílt pl mezőgazdasági területen...
Elegáns, tehát, ha a látótávolság 350 m akkor hol érdekes, hogy 4 km-ről indíthatják? Ja hogy sehol.
és ilyen távolságra se tud visszalőni a hk?
Nézd, nagyjából annyit tudunk, hogy javelinnel ki lehet lőni harckocsit. De ezt eddig is tudtuk
Arról viszont, hogy mi a hatékonysága nem tudunk semmit. Pedig ez lenne a lényegi infó.