Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
Hogy szerveződnek az egységek, nagyság szerint, legkisebbtől a legnagyobbig ?

gQHgRNRfNaxoA6kqAtw2GEuCQybsow8Yx8VF1wdVnJk.png
 
  • Imádom
Reactions: Mark1993

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 204
76 675
113
Ez butaság. Egy orosz harckocsi zászlóalj 31 harckocsi, ha 10 harckocsis századok alkotják a zászlóaljat. Ezek jellemzően a harckocsiezredek zászlóaljai (az ezred az 94 harckocsiból áll ami 3 zászlóalj+ 1 ezredparancsnoki kocsi). Amennyiben a gépesített lövészdandárok vagy ezredek harckocsizászlóaljairól beszélünk akkor ott 1 század az 13 harckocsi (4db 4 kocsi szakasz és 1 kocsi a századparancsnoknak) és az egész zászlóalj 40 harckocsiból áll ami ugye 3 század és 1 kocsi a zászlóalj parancsnoknak.
Máskor ne fogadj el kritika nélkül hülyeségeket. Valaki valóban nagyon sok munkát fektetett ebbe az ábrába, de sajnos úgy hülyeség ahogy van.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
(az ezred az 94 harckocsiból áll ami 3 zászlóalj+ 1 ezredparancsnoki kocsi).
Én ez ügyben a 6. Külön álló harckocsi dandárt találtam meg.
Ott ezt írják:
Üzemben: 94 db. T-72B3 [7] , 37 db. BMP-2 [7] , 18 db BM-21 "Grad" , 18 db. 152 mm sg 2S19M1 "Msta-S" [1] , 8 db. 120 mm-es habarcsok 2S12 "Sled" , 6 db. BTR-80 , 3 db BRM-3K , 12 db BM 9A33BM2(3) "Darázs" , 6 db. BM 9A34(35) "Strela-10" , 6 db. ZSU 2S6M "Tunguska" [5] . Szintén KShM R-145BM Chaika , MSH.4.2 , MSH.4.3.009 , javító és mentőjármű BREM-1 , RHBZ RHM -4 és BMO-T járművek

Azt, hogy a betett ábra jó-e a zászlóaljra?
Én nem tudom, nekem rég óta ez van meg.
De ha tudsz hiteleset mutatni ezekről megköszönöm, mert engem is érdekel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 204
76 675
113
Én ez ügyben a 6. Külön álló harckocsi dandárt találtam meg.
Ott ezt írják:
Üzemben: 94 db. T-72B3 [7] , 37 db. BMP-2 [7] , 18 db BM-21 "Grad" , 18 db. 152 mm sg 2S19M1 "Msta-S" [1] , 8 db. 120 mm-es habarcsok 2S12 "Sled" , 6 db. BTR-80 , 3 db BRM-3K , 12 db BM 9A33BM2(3) "Darázs" , 6 db. BM 9A34(35) "Strela-10" , 6 db. ZSU 2S6M "Tunguska" [5] . Szintén KShM R-145BM Chaika , MSH.4.2 , MSH.4.3.009 , javító és mentőjármű BREM-1 , RHBZ RHM -4 és BMO-T járművek

Azt, hogy a betett ábra jó-e a zászlóaljra?
Én nem tudom, nekem rég óta ez van meg.
De ha tudsz hiteleset mutatni ezekről megköszönöm, mert engem is érdekel.
Ábrát nem tudok, csak FM100-as szabályzatot, ezt teis megtalálod a neten. De a példaként hozott dandáodban is 94 harckocsi egy ezred.
A szovjet időkhöz képest nem nagyon változtatak az oroszok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Én ez ügyben a 6. Külön álló harckocsi dandárt találtam meg.
Ott ezt írják:
Üzemben: 94 db. T-72B3 [7] , 37 db. BMP-2 [7] , 18 db BM-21 "Grad" , 18 db. 152 mm sg 2S19M1 "Msta-S" [1] , 8 db. 120 mm-es habarcsok 2S12 "Sled" , 6 db. BTR-80 , 3 db BRM-3K , 12 db BM 9A33BM2(3) "Darázs" , 6 db. BM 9A34(35) "Strela-10" , 6 db. ZSU 2S6M "Tunguska" [5] . Szintén KShM R-145BM Chaika , MSH.4.2 , MSH.4.3.009 , javító és mentőjármű BREM-1 , RHBZ RHM -4 és BMO-T járművek

Azt, hogy a betett ábra jó-e a zászlóaljra?
Én nem tudom, nekem rég óta ez van meg.
De ha tudsz hiteleset mutatni ezekről megköszönöm, mert engem is érdekel.
"Előszó gyanánt.

A harckocsizó erők alapvető szerkezeti egysége a harckocsi zászlóalj. A zászlóalj három harckocsizó századból áll. Minden század három szakaszból áll, és minden szakasznak három tankja van. Ennek megfelelően a század tíz harckocsival rendelkezik (beleértve a századparancsnok harckocsiját is), a zászlóalj pedig harmincegy harckocsival (beleértve a zászlóaljparancsnok harckocsiját is).

Számos zászlóaljban a szakasz létszámát négy tankra növelték.

Ennek megfelelően az ilyen zászlóaljak esetében a század tizenhárom harckocsival rendelkezik (beleértve a század parancsnok harckocsiját is), a zászlóalj pedig negyven harckocsival (beleértve a zászlóalj parancsnok harckocsiját is)."

Előszó gyanánt.

A harckocsizó erők alapvető szerkezeti egysége a harckocsi zászlóalj. A zászlóalj három harckocsizó századból áll. Minden század három szakaszból áll, és minden szakasznak három tankja van. Ennek megfelelően a század tíz harckocsival rendelkezik (beleértve a századparancsnok harckocsiját is), a zászlóalj pedig harmincegy harckocsival (beleértve a zászlóaljparancsnok harckocsiját is).

Számos zászlóaljban a szakasz létszámát négy tankra növelték.

Ennek megfelelően az ilyen zászlóaljak esetében a század tizenhárom harckocsival rendelkezik (beleértve a század parancsnok harckocsiját is), a zászlóalj pedig negyven harckocsival (beleértve a zászlóalj parancsnok harckocsiját is).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 044
33 217
113

egy kis érdekesség a német tucsáról ami nem csak tucsa tehát nem csak ködösít de világít jelzőrakétát és gyalogság elleni aknákat is telepíteni képes vagy épp srapnelt lőni . ezeket a feladatokat korábban külön külön eszközök végezték a németek eggyesítették. és a srapneles része a mai önvédelmi rendszerek alapjai !!! kb... TEHÁT KÖSZÖNJÜK A SPANYOLVIASZ SEM MA LETT FELTALÁLVA CSAK MA MILLIÁRDOKBA KERÜL...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 946
32 184
113
Honnan kéne toborozni harckocsizókat ? Szíriából ? Velük ellentétben az Oroszok miért ilyen gyenge morálúak ?

Hát ha igaz, a hátrahagyott T-90M mozgásképtelen volt (ledobta a lánctalpát?) és gyorsan kellett "visszavonulni", de azért normális hadsereg legalább felgyújtja minimum az olyan "értékes" technikát, ami még addig sosem került az aktuális ellenség kezére. Tény, az oroszok egyszer sem tették ezt meg ebben a háborúban, úgy tűnik. Ahogy valaki írta, nem része a kiképzésüknek ezek szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 505
13 392
113
Hát ha igaz, a hátrahagyott T-90M mozgásképtelen volt (ledobta a lánctalpát?) és gyorsan kellett "visszavonulni", de azért normális hadsereg legalább felgyújtja minimum az olyan "értékes" technikát, ami még addig sosem került az aktuális ellenség kezére.

És miért magányosan harcolt, miért nem 3 másik társával ? Azok biztosítanak, míg felszegecselnek pótlánctalpat, és visszavonulás.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 505
13 392
113
Amúgy honnan tudod hol harcolt, és milyen harctéri körülmények között hagyták hátra, már ha egyáltalán igaz

Ma már mindent, mindenhol fotóznak / filmeznek. A Szír harckocsizók azok koordináltan, összeszedetten harckocsiztak.


Az Oroszokról szóló drónfelvételeken meg magányosan vannak sok esetben.


Az Ukránoknak meg nincs is mivel harckocsizniuk.

Oké, hogy békeidős lustaság sokmindenre rányomta a bélyegét, de Szíriában azért voltak magukat felfrissíteni, és tanulni, vagy nem ?
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Elvileg az alapszabály,hogy az akarmiert hátrahagyott teknyikat felgyújtják....Harckepes dolgot nem hagyunk hátra.
Azért ez a gyakorlatban nem mindig kivitelezhető.
Ha nincs náluk valami speciális, hosszú időzítésű robbanószerkezet, akkor nem is tudom hogyan tudná a személyzet önmagában kivitelezni ezt.
Kívülről kárt nem tudnak benne nagyon tenni. Kézigránátot belehajítva tönkretehetik, de ha peche van a gránáthajítónak, a lőszer berobban, és pár másodperc alatt nem fog olyan messze jutni a tanktól, hogy ne szenvedjen súlyos sérüléseket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Elvileg az alapszabály,hogy az akarmiert hátrahagyott teknyikat felgyújtják....Harckepes dolgot nem hagyunk hátra.
Elvileg persze. Azt én se értem, hogy miért marad hátra a ruszkiknál harcképes technika. Bár az így elfogott hkk számában szkeptikus vagyok kicsit.
De amire reagáltam az az egyedül kószált, és ha ott van másik 3 akkor fedezik amíg megjavítják.
Nem tudhatjuk, hogy mi volt a harci helyzet.
És a megjavítás azért nem olyan magától értetődő
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
Elvileg persze. Azt én se értem, hogy miért marad hátra a ruszkiknál harcképes technika. Bár az így elfogott hkk számában szkeptikus vagyok kicsit.
De amire reagáltam az az egyedül kószált, és ha ott van másik 3 akkor fedezik amíg megjavítják.
Nem tudhatjuk, hogy mi volt a harci helyzet.
És a megjavítás azért nem olyan magától értetődő
Ha jól tudom pár F-22 összetört, mert a közelgő hurrikán előtt nem lehetett repülőképes állapotba hozni őket, vagy akár az An-225. Mondjuk egy Molotov koktélt igazán beledobhattak volna, ha már az ellen elől nem tudtak elmenekülni...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Ha jól tudom pár F-22 összetört, mert a közelgő hurrikán előtt nem lehetett repülőképes állapotba hozni őket, vagy akár az An-225. Mondjuk egy Molotov koktélt igazán beledobhattak volna, ha már az ellen elől nem tudtak elmenekülni...
Mondom, ezt a részt én se értem. De nem erről szól a dolog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 204
76 675
113
Bár német a videó a Youtube egész jól fordít angolra (kipróbáltam a magyart is, na az pusztít). Sok olyan dologról van benne szó ami itt is újra és újra felmerül kérdésként.