Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
534
1 333
93
A köcsög zenék és a vízjelek az agyamra mennek. Én még azt se tudom megállapítani, hány tank van a képen.
Majd ha valaki írásba kiértékeli, elolvasom.
Én hármat láttam, de lehet a 3. már roncs volt. Mikor először zoom-ol be az erdőbe látszik egy majdnem középen, tőle balra lejjebb mozog egy előre hátra (amit kilőnek a végén). Ez valamire lő és el is talál valamit mert bal alsó saroknál fekete por száll fel, lehet földbe lőtt(?). Ebből az irányból jött a végső győztes.

Én ennyit láttam.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
A köcsög zenék és a vízjelek az agyamra mennek. Én még azt se tudom megállapítani, hány tank van a képen.
Majd ha valaki írásba kiértékeli, elolvasom.

A videón a jobb oldalon látunk egy T-64BV-t (toronyból ítélve), és egy másik mellette már torony nélkül roncs.
Az ukrán tank próbál lesből harcolgatni, de beérkezik a két orosz tank, amelyek a torony forma alapján talán T-90A-k.
A T-90A megküldi valószínűleg nyíllövedékkel az ukrán T-64BV-t kb. 100 méterről szemből, abban meg azonnal belobban a lőszer a találattól.
Gyakorlatilag egy War Thunderes face to face csatát látunk, csak éppen a valóságban.

E mellet a videóból leszűrhető, hogy valószínűleg az ukránoknak nincs olyan tanklőszere ami átlőné az orosz vasakat szemből, ellenben az orosz tank könnyedén megtette ezt az ukránnal.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93

Itt egy jó elemzés.

Röviden:
Ukrán oldalról valószínűleg T-64BV, oroszról 2 db T-80BVM és mögöttük 2 db BMP-3.
Valószínűleg az ukrán harckocsi nem is látta az oroszt (akik viszont látták az ukránt, mert a T-80BVM -en van rendes infra, a T-64BV -n viszont nincs, így a sok növényzettől nem láttak ki), és az első robbanás egy repesz-romboló gránát lehetett, amit a kilátást zavaró fára szándékosan adtak le.
A találat valószínűleg a T-64 üzemanyagtartályát érte, ezért láthatók nagy lángok.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ma már mindent, mindenhol fotóznak / filmeznek. A Szír harckocsizók azok koordináltan, összeszedetten harckocsiztak.


Az Oroszokról szóló drónfelvételeken meg magányosan vannak sok esetben.


Az Ukránoknak meg nincs is mivel harckocsizniuk.

Oké, hogy békeidős lustaság sokmindenre rányomta a bélyegét, de Szíriában azért voltak magukat felfrissíteni, és tanulni, vagy nem ?
Ezt tessék megjegyezni, amikor az három háborút megjárt arabokat fikázzák, és az oroszokat felmagasztalják.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

Itt egy jó elemzés.

Röviden:
Ukrán oldalról valószínűleg T-64BV, oroszról 2 db T-80BVM és mögöttük 2 db BMP-3.
Valószínűleg az ukrán harckocsi nem is látta az oroszt (akik viszont látták az ukránt, mert a T-80BVM -en van rendes infra, a T-64BV -n viszont nincs, így a sok növényzettől nem láttak ki), és az első robbanás egy repesz-romboló gránát lehetett, amit a kilátást zavaró fára szándékosan adtak le.
A találat valószínűleg a T-64 üzemanyagtartályát érte, ezért láthatók nagy lángok.

Ez már egy jobb videó, és az orosz tankokban neki lehet igaza nem nekem. Vagyis T-80BVM.
Viszont szerintem az ukrán tank nem repeszlőszerel lövi szándékosan a fát, szerintem az egy HEAT-FS kumulatív lőszer, csak véletlenül ott már a fát találta el vele. A HEAT-FS is nagyott robban.

A kilőtt ukrán tankban meg a lőszer ég. Ettől még éghet az üzemanyag is csak erre kicsi az esély. Az ugyanis a tank teknőjének az orrában van.
A lövés szemre meg a toronygyűrű környékén kapta el a tankot, a lőszer begyulladt és ezért is van tűz a torony alsó oldalán.
Ugyanis ott mennek ki a lángok ahol beszakította a tornyot a találat.
Én így látom.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt tessék megjegyezni, amikor az három háborút megjárt arabokat fikázzák, és az oroszokat felmagasztalják.
Szerintem a világon két vagy három igazi hadsereg van. Izrael, az USA, és estleh Vietnám. Az utóbbiról nem tudok semmit. Már ott is kihaltak a tapasztalt tisztek.
A többi, akár mekkora is, akárhogy felszerelt is, operett hadsereg.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Szerintem a világon két vagy három igazi hadsereg van. Izrael, az USA, és estleh Vietnám. Az utóbbiról nem tudok semmit. Már ott is kihaltak a tapasztalt tisztek.
A többi, akár mekkora is, akárhogy felszerelt is, operett hadsereg.

Oroszoknál is kihaltak a tapasztalt tisztek.

A Franciák azok gyarmati háborúznak Maliban és Jemenben.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Ezek kocsmai verekedések.

Az, hogy a Leclerc-re vagy az Abrams-re lőnek Metyisz-M-el / RPG-29-essel, és túléli a gép, meg a bennük ülők fele / nagyobb része, értékelhető, hogy mennyire jó / rossz tervezés az alapgép, és az USA is fejlesztett ERA kazettát, ami viseli ezeket, és még APS is megy a gépükre.

A harckocsinak mindegy, hogy Ukránok, vagy Arabok lőnek rá tandemes páncéltörő rakétával, amit elvisel, vagy nem.

h2XfO2j.jpg


nWlBirP.jpg



YslnJxP.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 817
113

Itt egy jó elemzés.

Röviden:
Ukrán oldalról valószínűleg T-64BV, oroszról 2 db T-80BVM és mögöttük 2 db BMP-3.
Valószínűleg az ukrán harckocsi nem is látta az oroszt (akik viszont látták az ukránt, mert a T-80BVM -en van rendes infra, a T-64BV -n viszont nincs, így a sok növényzettől nem láttak ki), és az első robbanás egy repesz-romboló gránát lehetett, amit a kilátást zavaró fára szándékosan adtak le.
A találat valószínűleg a T-64 üzemanyagtartályát érte, ezért láthatók nagy lángok.
Sokkal valószínűbb, hogy repesz volt betöltve és mert az autoloadert egy fél élet újratölteni (ha már be van töltve), gyorsabb volt ellőni a repeszt és úgy tölteni a páncéltörő lőszert.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 342
35 181
113
Egy érdekes és informatív riport egy ukrán harckocsi szakasz támadásáról, drónok szerepéről - igazi összfegyvernemi harcot mutatnak be, ami valamiért az oroszoknak nem annyira megy...
Néhány megszólaló harckocsizó "nagypapa korú", de nagyon is nyitottak az "újra" - el is mondják miben más harcuk, ahhoz képest amit annó szovjet időkben tanultak. Egy utász is elmeséli az oroszok "trükkjeit" amivel a tankok előtti aknafelszedést nehezítették...

Érdemes megnézni - van angol felirat.

 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93

Itt egy jó elemzés.

Röviden:
Ukrán oldalról valószínűleg T-64BV, oroszról 2 db T-80BVM és mögöttük 2 db BMP-3.
Valószínűleg az ukrán harckocsi nem is látta az oroszt (akik viszont látták az ukránt, mert a T-80BVM -en van rendes infra, a T-64BV -n viszont nincs, így a sok növényzettől nem láttak ki), és az első robbanás egy repesz-romboló gránát lehetett, amit a kilátást zavaró fára szándékosan adtak le.
A találat valószínűleg a T-64 üzemanyagtartályát érte, ezért láthatók nagy lángok.
Közben előkerült egy másik videó(k?) is az eseményről, másik kamera szögekből is:

Ez alapján két T-80BVM és három BMP-3 volt orosz oldalról. Az ukrán harckocsi kilövése után megfordultak és elindultak a másik irányba. Ezt követően a távolodó BMP-3 -ak közül az egyiket ATGM -el kilőtték.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Közben előkerült egy másik videó(k?) is az eseményről, másik kamera szögekből is:

Ez alapján két T-80BVM és három BMP-3 volt orosz oldalról. Az ukrán harckocsi kilövése után megfordultak és elindultak a másik irányba. Ezt követően a távolodó BMP-3 -ak közül az egyiket ATGM -el kilőtték.
Megcsinálnak jól egy támadást, aztán a 3 db BMP-3 magára hagyja a 2 db harckocsit, úgy vissza vonulva, hogy még a tornyuk se néz az ellenség irányába.
Már ha jól értelmezem a felvételt....
Én néha komolyan nem hiszem el a balf@szságnak azt a szintjét amit látok... Ki képezte ki ezeket? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány