Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
314
1 921
93
Az erőszakos felderités pont arra szolgál,hogy kipuhatolják az ellen védelmi rendszerét,felépitését,működését.
Azért az elérhető legjobb technikát és csapatokat kell erre bevetni,mert azoknak van egyáltalán esélyük túlélni.Meg azok tudják rákényszeriteni az ellent,hogy felfedje a védelmét azzal,hogy működteti.Gyengébb csapatok,teknyikák bevetése nem kényszeriti a védelmi rendszerének teljes felfedésére,mert nincs szükség rá.
Rengeteg komplex és egyszerű módszer van az ilyen helyzetekre.Legegyszerűbb ilyen,a füstel való rejtés és vakitás.Csak az erőszakos felderités aktiv szakaszában az nem nagyon használható,mert a felderitók se látják tőle azt,amit szeretnének.Felderitő válalkozás visszavonulását szokták füstel fedezni.

Mégis, hogy működik ez a gyakorlatban, ha ennek felderítésnek nincs azonnali "folytatása"?

Mivel fog egy ilyen páncélos oszlop találkozni elsőnek? Hát Kornet és hasonlók.

Felfeded a orosz Kornet állásokat, rendben, de mi értelme van, ha nem jön azonnal ezekre tüzérség ami elnyomja őket, majd a második hullám azonnal, akiknek így van esélyük tovább menni?

Hogyan áll itt arányban a veszélynek kitett páncélosok értéke a felderített védelemhez képest, ami ráadásul viszonylag mobil ATGM?

Mégis hogy lehet itt egy ilyen akcióból arányos nyereséget kihozni?

Szerintem sehogy, abba is hagyták...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
"Az izraeli védelmi erők századosa volt 1990–1995 között különféle parancsnoki és vezérkari beosztásokban.[10] Harckocsizó volt az elit 7-es dandárban,"

Ezt írja magáról. Hanem 20 évesen már százados volt, és csak akkor ment egyetemre?
Nógrádi 2.0......
Háááát,nem igazán hiszem,hogy az IDFben 20 évesen valaki vezérkari százados lehet.Szerintem ott is 20 évesen még tiszti iskolás az ifjú-vagy sima sorkatona.
Azt viszont olvastam oktatásüggyel foglakozó tanulmányban,hogy az izraeli egyetemisták bizony a 3 év sorkatonai szolgálat után kezdik meg általában tanulmányaikat-és ez bizony jot tesz a tanulmányi elhivatottságnak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Az izraeli védelmi erők századosa volt 1990–1995 között különféle parancsnoki és vezérkari beosztásokban.[10] Harckocsizó volt az elit 7-es dandárban,"

Ezt írja magáról. Hanem 20 évesen már százados volt, és csak akkor ment egyetemre?
Robert C. Castel.
Izraelben nem jegyzik, héber wiki cikk nincs róla, a nevére héberül nincs egy találat sem. Egyik nevére sem. A munkahelyének a honlapján nem szerepel.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Mégis, hogy működik ez a gyakorlatban, ha ennek felderítésnek nincs azonnali "folytatása"?

Mivel fog egy ilyen páncélos oszlop találkozni elsőnek? Hát Kornet és hasonlók.

Felfeded a orosz Kornet állásokat, rendben, de mi értelme van, ha nem jön azonnal ezekre tüzérség ami elnyomja őket, majd a második hullám azonnal, akiknek így van esélyük tovább menni?

Hogyan áll itt arányban a veszélynek kitett páncélosok értéke a felderített védelemhez képest, ami ráadásul viszonylag mobil ATGM?

Mégis hogy lehet itt egy ilyen akcióból arányos nyereséget kihozni?

Szerintem sehogy, abba is hagyták...
Hallottál már a Dieppe-i partraszállásrol?Egy rajtaütő akció volt 42-ben,igen veszteségterhes.
Az akkor nyert információk,tapasztalat fontos volt a 44es Normandia-i partraszállás megtervezésében.
De 73ban Saron hires áttörését is az tette lehetővé,hogy ilyen puhatolózó támadások közben találtak egy rést,gyenge pontot az egyiptomi védvonalban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Robert C. Castel.
Izraelben nem jegyzik, héber wiki cikk nincs róla, a nevére héberül nincs egy találat sem. Egyik nevére sem. A munkahelyének a honlapján nem szerepel.
Ez a röhögő szmájli KastélRobinak szól
Nográdi 2.0.....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Robert C. Castel.
Izraelben nem jegyzik, héber wiki cikk nincs róla, a nevére héberül nincs egy találat sem. Egyik nevére sem. A munkahelyének a honlapján nem szerepel.
A kacsakereső valamit talált, csak nem értem:
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
314
1 921
93
Hallottál már a Dieppe-i partraszállásrol?Egy rajtaütő akció volt 42-ben,igen veszteségterhes.
Az akkor nyert információk,tapasztalat fontos volt a 44es Normandia-i partraszállás megtervezésében.
De 73ban Saron hires áttörését is az tette lehetővé,hogy ilyen puhatolózó támadások közben találtak egy rést,gyenge pontot az egyiptomi védvonalban.

Hát ez nagyon értékes tapasztalat lett az biztos...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Robert C. Castel.
Izraelben nem jegyzik, héber wiki cikk nincs róla, a nevére héberül nincs egy találat sem. Egyik nevére sem. A munkahelyének a honlapján nem szerepel.
Valamit csinált, csak nem úgy, és nem ott.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
A kacsakereső valamit talált, csak nem értem:
Odaveszett pár tank.Azok is többségben könnyen,csapatszinten javithatóak lennének,ha ki tudták volna menteni őket.
Érdekességként.73ban mintegy 2300 arab tank veszett oda,és 400 zsidó.(ezek a háború végi adatok,nincsennek benne a találatot kapott,aknára futott,de csapatszinten kijavitott és újra harcbavetett gépek).Valójában azonban kb 600 zsidó tank úgy került vissza a szolgáltba,hogy előbb ipari nagyjavitásra küldték őket.......És a háború után mintegy 400 arab tankot állitottak szolgálatba,amiket a harctérről szedtek össze.Többségük ki volt lőve.
Oroszok meg komplett BTG-ket vesztettek el a háború elején hasonló körülmények között.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Hát ez nagyon értékes tapasztalat lett az biztos...
Upsz,félre ment,neked szántam
Odaveszett pár tank.Azok is többségben könnyen,csapatszinten javithatóak lennének,ha ki tudták volna menteni őket.
Érdekességként.73ban mintegy 2300 arab tank veszett oda,és 400 zsidó.(ezek a háború végi adatok,nincsennek benne a találatot kapott,aknára futott,de csapatszinten kijavitott és újra harcbavetett gépek).Valójában azonban kb 600 zsidó tank úgy került vissza a szolgáltba,hogy előbb ipari nagyjavitásra küldték őket.......És a háború után mintegy 400 arab tankot állitottak szolgálatba,amiket a harctérről szedtek össze.Többségük ki volt lőve.
Oroszok meg komplett BTG-ket vesztettek el a háború elején hasonló körülmények között.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hallottál már a Dieppe-i partraszállásrol?Egy rajtaütő akció volt 42-ben,igen veszteségterhes.
Az akkor nyert információk,tapasztalat fontos volt a 44es Normandia-i partraszállás megtervezésében.
De 73ban Saron hires áttörését is az tette lehetővé,hogy ilyen puhatolózó támadások közben találtak egy rést,gyenge pontot az egyiptomi védvonalban.
Ez itt teljesen off, de az egy főpróba volt. Az volt a tapasztalat, hogy a katonák nem tudnak fejjel lefelé úszni. Ha jól emléxem, 4500an próbáltak partra szállni, a veszteség 4000 fő volt. Ebből 3500 vízbe fulladt a rossz mentőmellények miatt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Ez itt teljesen off, de az egy főpróba volt. Az volt a tapasztalat, hogy a katonák nem tudnak fejjel lefelé úszni. Ha jól emléxem, 4500an próbáltak partra szállni, a veszteség 4000 fő volt. Ebből 3500 vízbe fulladt a rossz mentőmellények miatt.
Volt ott azért bőven más probléma is,de igen,a mentőmellény problémája is ott derült ki-többek kzött." évvel Normandia elött.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
GTry1xLVUHAuwvSMcRw8fbpYedrr7B8P7ZN3uiHSMR8.jpg

Egy mementó a 80as évekből,valahol Libanonban
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Szóval nem wunderwaffe-de nem is ócska szar.

Utóbbit sose mondtam. Csak nem ár/érték arányos.
E mellet ha dudi állít valamit, akkor bizonyítsa ;)

GTry1xLVUHAuwvSMcRw8fbpYedrr7B8P7ZN3uiHSMR8.jpg

Egy mementó a 80as évekből,valahol Libanonban

Minden tankot ki lehet lőni. A merkava I/II pedig nem a Leopárd 2 vagy a T-72 generációja. Ez még első genes harckocsi, homogén acél páncéllal meg 105 mm-s ágyúval.

Szintén Libanon,szintén Merkava,csak 2006ban
BRRdEGgCMAIggvN

És akkor most hozzáteszem,hogy én is inkább Merkavát vennék,mint a méregdrága Leot.

Én ezt még videón is láttam akkoriban.
Azt tegyük hozzá, a videóban látszik, hogy Kornet találta el, aminek 1.3 méter az átütése és tandem fejes.
Az ukrajnában kilőtt leókkal meg aknák végeztek, meg olyan Lancet drónok (oldalról) amiknek a pct átütése 300 mm körüli, nem 1300 ;)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 724
14 540
113
Bizony nincsenek, ezek nem dobták fel 30 méter magasra a tornyukat mint az orosz harckocsik egy része, pedig az orosz beszámolók szerint az akna mellett kapták az áldást az orosz kamikaze drónoktól és az ATGM-től is.

Na mi van fáj az igazság? Fényderült a hülyeségetekre és most meg a nyöszörgés?

Mi ráció van abban, hogy az M48 / M60-as Patton, a Chieftain / Challenger széria, meg a T-64-estől kezdődők tornya rendre lelökődik vagy repül, bezzeg a Leopárdnál a teknőben tárolás nem jelent rizikófaktort ?

Más kémiai és fizikai szabályok vonatkoznak a német vasakra, mint a többire ?

Nem tudom miért, de az orosz harckocsik veszteségein csámcsogtok előszeretettel, közben mennyi repült / lelökődött tornyú amerikai és brit harckocsit is mutathatnék, és mutatok is.

8Iz0h9o.jpg


Iszmailiánál kilőtt M60A1-es Patton-ök, az 1973-as jom kippuri háborúból


VtnKf73.png


Dezfulnál megsemmisült iráni Chieftain, 1981


6fbpEyQ.jpg


zlCwbNh.jpg


A Királynő Dzsidásainak baráti tűzben megsemmisült Challenger 2-ese, Bászra, 2003


Németet azért nem tudok mutatni, mert mint ahogy írkáltam korábban, minden tőlük telhetőt megtettek, hogy csak és kizárólag olyan helyekre exportálják, ahol nem áll fenn a veszélye a bevetésnek, most amerikai és nemzetközi nyomás kellett az eladásukhoz ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Mi ráció van abban, hogy az M48 / M60-as Patton, a Chieftain / Challenger széria, meg a T-64-estől kezdődők tornya rendre lelökődik vagy repül, bezzeg a Leopárdnál a teknőben tárolás nem jelent rizikófaktort ?

Más kémiai és fizikai szabályok vonatkoznak a német vasakra, mint a többire ?

Nem tudom miért, de az orosz harckocsik veszteségein csámcsogtok előszeretettel, közben mennyi repült / lelökődött tornyú amerikai és brit harckocsit is mutathatnék, és mutatok is.

8Iz0h9o.jpg


Iszmailiánál kilőtt M60A1-es Patton-ök, az 1973-as jom kippuri háborúból


VtnKf73.png


Dezfulnál megsemmisült iráni Chieftain, 1981


6fbpEyQ.jpg


zlCwbNh.jpg


A Királynő Dzsidásainak baráti tűzben megsemmisült Challenger 2-ese, Bászra, 2003


Németet azért nem tudok mutatni, mert mint ahogy írkáltam korábban, minden tőlük telhetőt megtettek, hogy csak és kizárólag olyan helyekre exportálják, ahol nem áll fenn a veszélye a bevetésnek, most amerikai és nemzetközi nyomás kellett az eladásukhoz ...
Mint Ukrajna? Vagy talán azokat ki sem lőtték?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Mi ráció van abban, hogy az M48 / M60-as Patton, a Chieftain / Challenger széria, meg a T-64-estől kezdődők tornya rendre lelökődik vagy repül, bezzeg a Leopárdnál a teknőben tárolás nem jelent rizikófaktort ?

Más kémiai és fizikai szabályok vonatkoznak a német vasakra, mint a többire ?

Nem tudom miért, de az orosz harckocsik veszteségein csámcsogtok előszeretettel, közben mennyi repült / lelökődött tornyú amerikai és brit harckocsit is mutathatnék, és mutatok is.

8Iz0h9o.jpg


Iszmailiánál kilőtt M60A1-es Patton-ök, az 1973-as jom kippuri háborúból


VtnKf73.png


Dezfulnál megsemmisült iráni Chieftain, 1981


6fbpEyQ.jpg


zlCwbNh.jpg


A Királynő Dzsidásainak baráti tűzben megsemmisült Challenger 2-ese, Bászra, 2003


Németet azért nem tudok mutatni, mert mint ahogy írkáltam korábban, minden tőlük telhetőt megtettek, hogy csak és kizárólag olyan helyekre exportálják, ahol nem áll fenn a veszélye a bevetésnek, most amerikai és nemzetközi nyomás kellett az eladásukhoz ...
Én konkrétan azokról az ukri Leokról beszéltem és nem csámcsogtam az orosz harckocsik veszteségein...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azon kívül, hogy hallucinálsz miről beszélsz? XD
Szíriában sorra robbantak föl ezek a gépek, itt meg fingod nincs róla, hogy mi a helyzet, mert nem látunk bele.
A kis wunderwafféid viszont porig égtek XD
Tudod, 2 bevetés, 2 lebőgés eddig a mérleg :rolleyes:

Mi értettük az örömödet az égő cicák láttán. Azt viszont nehezebb megérteni, hogy mit nem értesz azon, hogy pár évvel ezelőtti leo-kritikusok hozzáállásával szemben lényegesen módosult az összkép.
Pár évvel ezelőtt hallgattam sokaktól, hogy a Leo2 elcseszett konstrukció, mert a sofőr mellett lőszer van és az instant robban, ha a tank testén áthatol valami lövedék. És mindenki ajnározta az Abramest, hogy drága a fenntartása, meg nem kapsz helyi gyártást, szervizet; de legalább sokkal nagyobb a harcértéke, mert robbanásbiztos lőszerrekesz. Hogy az is hord a testében lőszert?

1, Én régebben is abban a hitben voltam, hogy a törökök tartják megszállás alatt Észak-Szíriát és nem Aszadék, a kurdok, meg az Iszlám Állam Dél-Törökországot. Azok a Leopárdok jó szolgálatot tettek egy támadó hadműveletben.

2, Akik még pár éve is szakértőként a tévében azt nyilatkozták, hogy 11 T-72-es ér fel 1 darab Leopárd2-vel, azoktól és főleg a gyártótól meg kell kérdezni, hogy akkor mégis mennyi is az ára ezeknek a cicáknak. 30millió dollárt megér egy ilyen gép? Én abszolút pártolom, hogy legyünk kritikusak a német árazással szemben.

3, Kiderült az elmúlt hetekben, hogy az a lőszer mégsem robban a nagymacskákban, szemben a T-72-vel. Sokkal kritikusabb pontja a kiégés. És nagyon hasznos újításnak tűnik, hogy az újabb példányoknál a torony forgatását átcserélték hidraulikusról elektromosra. De maradt még bőven, ami éghető legyen.

Végkövetkeztetés: A Leopárd2 nem olyan jó, mint sokan szerették volna lefesteni és nem olyan rossz, mint amilyennek most szeretnék sokan lefesteni. Ha a front tovább gördül, a legtöbb jármű menthető, a személyzet is életben marad (a keletivel szemben, ahol ez a kettő szinte azonnal pusztul), viszont az MBT-k értékelésénél eddig nem igazán volt benne a közgondolkodásban, hogy mennyire kritikus a támadás sikeressége. (Vagyis, hogy cafatokra fogják lőni, ha a támadás elakad; márpedig az ukrán háborúban a támadások döntő része elakad. Mind a két oldalon alig van olyan akció, ami a szomszéd falunál tovább jut. Mind a két oldalon főleg azokra emlékezünk, amik sikeresek voltak, de inkább kivételnek számítanak, Harkov, illetve első hónapok déli kitörése a Krímből.)