Az Arrow 3 hatótávolsága 2,400 km - kb. tök mindegy hová rakod le, mert bele férünk!
Amúgy pont arról szuóltak a hírek hogy az amcsik megfúrták hogy németek Arrow 3-at vegyenek, szüval lehet hogy saját fejlesztés lesz. Szerintem MBDA-vel van egyedül esély belátható időn belül eredményt elérni az ASTER-re alapozva.
Nem lesz semmi ASTERR-re alapozva és nem is kezdodik semmiféle új fejlesztés, mert:
1.- A Franciák biztosan nem lépnek belé a programba és az olaszok sa jeleznek érdeklodést.
2.- A rendszer alapjait a németek már 2025-re szándékozzák kiépíteni
3.- A egészre csupán mint a "German Shield" kibovitésére kell néznunk, ami alapvetoen maghatározza, milyen eszkozok lesznek elonyben részesítve, szoval a MEADS és azzal kompatibilis rendszerek + Arrow3
https://eurasiantimes-com.translate...tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc
Autor:
Sakshi Tiwari
31. august 2022
Német Pajzs Európának
A „német pajzs” ötletét a tisztviselők megemlítették, és az építészeti tervezés több ellenintézkedést is tartalmazott az alacsony, közepes és felső magasságban és távolságban jelentkező fenyegetések ellen. A Shieldet az Airbus Surface-to-Air Missile Operations Center (SAMOC) harcirányító rendszerével párosítanák.
A Surface-to-Air Missile Operation Center (SAMOC) egy mobil légvédelmi irányítási rendszer, amelyet elsősorban többszolgálatos és globális kontextusban végzett közös műveletekre hoztak létre, beleértve a nemzeti, a NATO vagy az Európai Unió parancsnoksága alatt álló feladatokat.
A rendszer fejlett tervezést, több adatkapcsolat-kezelést, adatfeldolgozást és ergonomikus megjelenítési technológiákat használ az érzékelő- és fegyverrendszerek keverékének optimalizálására.
A SAMOC széles körben elterjedt, és lehetővé teszi a taktikai adatkapcsolatokon és a katonai üzenetfeldolgozáson alapuló teljes NATO interoperabilitást. A rendszer készen áll bármely meglévő vagy készülő rendszer integrálására.
Az Airbus szerint a SAMOC rendszer képes a NATO és a NATO-n kívüli országokból származó alkatrészeket kombinálni, hogy dedikált védelmet hozzon létre az ellenséges pályák ellen. Jelenleg Szaúd-Arábia, Németország és Magyarország használja.
Németország a szoros koordinációra és a légvédelmi integrációra összpontosít. A korábbi gyakorlatok részeként a német és a holland erők összekapcsolták Patriot légvédelmi rendszereiket. Az ukrajnai háború előrehaladtával a két ország Patriot rakétavédelmi rendszerét telepítette Szlovákiába.
Scholz szerint Lengyelország, a balti államok, a Cseh Köztársaság és a skandináv országok jelenthetik az integráció további országait.
A német légierő hatóságai az év elején elkezdtek keresni egy kiváló védelmi rendszert, amelyre az izraeli Arrow-3 és az Iron Dome voltak lehetségesek. Németország a hírek szerint az Egyesült Államokban gyártott Terminal High Altitude Air Defense (THAAD) nevű terminálját is vizsgálta; ez a lehetőség azonban jelenleg a háttérben van.
Három szint az orosz rakéták elleni küzdelemhez
A helyi védelmi gyártók – a Rheinmetall, a Hensoldt és a Diehl Defense – tavaly összeálltak a Diehl Iris-T SLM elfogóján alapuló csomaggal az alacsonyabb szintű védelmi réteg számára. Az MBDA és más cégek is megkezdték a kifejezetten kis drónokhoz tervezett rendkívül mobil védelmi rendszerek gyártását.
Német IRIS-T AA rakétacsalád (a Twitteren keresztül)
Németországban már megvan a Patriot, egy tapasztaltabb, nagy magasságú és nagy hatótávolságú rendszer az Egyesült Államokból, amely sikereket ért el a légkörben maradó rövid hatótávolságú lövedékekkel szemben. Egy Arrow vagy Iron Dome megszerzésével egy újabb fejlett rakétavédelmi rendszer kerülne a készletbe.
Németország a Tactical Air Defense System vagy a Taktisches Luftverteidigungssystem (TLVS) Patriot cserefegyverrel a gyors repülőgépeket és rakétákat célzó közepes hatótávolságú piacon vezető pozíciót tűzött ki maga elé.
Az MBDA Deutschland és a Lockheed Martin a Medium Extended Air Defense System-en (MEADS) dolgozott, hogy teljesítse a Luftwaffe TLVS követelményeit. Az aggodalmak miatt, hogy a kiadások eltérítenék a finanszírozást a drónok elleni küzdelem célirányos erőfeszítésétől, a tisztviselők tavaly lemondták a programot.
Christian Mölling, a berlini Német Külkapcsolatok Tanácsának kutatási igazgatója szerint ennek a választásnak a következményei továbbra is veszélyeztethetik Németország azon törekvését, hogy globális vezető szerepet töltsön be a légvédelem területén. A német vezetésű European Shielddel azonban Berlin a biztonsági szolgáltató szerepébe katapultálhat.