1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

10:17 körül jelentek meg az első fotók az interneten.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ez az AMRAAM ellenőrzés egyesek által mantrázott, de valahogy nem tudtak rá soha direkt bizonyítékot adni...

blogen and kamm like this.
  3. BJani

BJani Member

Köszi!

4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Igen, de most mit csináljak? :)

dudi likes this.
  5. Anti

Anti Well-Known Member

Tegyuk fel hogy lesz masodik szazad es ezzel egyutt ~30 gep. Ez kb. hany darab F-35-nek felel meg ami a harcerteket illeti? Tudom hulye a kerdes, magyar viszonylatban erdekel ahol valoszinuleg meg nagyon sokaig nem F-22 szintu gep lesz az ellenfel. A bevethetoseget is figyelembe veve persze, hiaba tudna 5 db F-35 levadaszni 30 Gripen-t, nyilvan ez a mennyiseg orszagvedelmi szempontbol semmit se jelentene.

6. Negan

Negan Well-Known Member

Hm.Oláhok 5 vb századot szeretnének középtávon,és abbol az egyiket F35-tel képzelik el.(hogy pénzük lesz e rá,az más kérdés)
    A lopakodó és általánosságban az 5,generációs technika,meg a puszta méretkülönbség miatt az F35 elsöprő fölényben van a Gripennel szemben.
    Azonba ezen túl a vb harci gép vs légvédelem tekintetében is iszonyú nagy a különbség.A gripent a radarhorizont felett a lehetséges hatótávuk határáig felderithetik és követésbe vehetik a lokátorok.A nagy hatósugarú légvédelmi rendszerek meg tüzet vezethetnek reá.Ez azt jelenti,hogy a Patriot/FR-3 100km távbol képes lehet lelőni.Jelenleg nincs is olyan fegyverzete a gépeinknek,amivel a légvédelmi rendszerek hatótávján kivűlről tudna harcolni.F35 viszont a felfedezés veszélye nélkül jóval közelebb mehet,ahonnan már képes csapást mérni.

7. molnibalage

5 század? Pénzük nincs rá. A 21LanceR-rel nem finanszíroztak 3-nál többet soha, ami végül 2 is alig volt.

8. Negan

Negan Well-Known Member

Eredetileg 100körüli LanceR volt.
    A sereg 5századot szeretne.Hogy ebböl mennyi lesz,az már nem tőlük függ.Ha kapnak rá pénzt,lesz,ha meg nem lesz rá pénz,nem lesz.Jelenleg inkább csak vágyálomnak tűnik a dolog,örülnek ha az 1század F16MLU beüzemelését fizetni tudják.

9. molnibalage

Tudom. Amiből 2007 táján 40 se volt üzemképes. 2012-13 táján úgy kb. 25-28, ha repült.

kamm likes this.
  10. Negan

Negan Well-Known Member

Jakérem,ha nem kerül rá pénz....
    Másutt is igy van ez.Magad irtál a magyar MiG29ek sanyarú sorsárol,ami semmivel se jobb történet.

11. molnibalage

A 21-es ahhoz képest kb. gombokból üzemeltethető. És még azt sem költötték rájuk...

12. Negan

Negan Well-Known Member

De még a gombok is pénzbe kerülnek.Ha nem arra költik,akkor még gombok sincsenek

13. Venom85

Venom85 Active Member

Én Békés megyei vagyok, elvileg akkor erre kellett volna jönniük, nem lett volna rossz, szívesen lencsevégre kaptam volna őket én is!

14. Terminator

Egy kis érdekesség: amikor jött a B-52, akkor valószínűleg legalább 7 magyar Gripen volt egyszerre a levegőben, mert akkor jött haza a 4 Gripen is a németországi gyakorlatról. (30, 32, 39, 40). A B-52 kísérésben pedig a 34,41 és még egy gép vett részt.)

( 08:00Z )
    (Local time= Zulu time + 2 óra)

15. kamm

kamm Well-Known Member

Milyen retorziok ertek a pakikat? En nem tudok semmi konkretumrol.

Az amerikaiak allitolagos "remote switch" kepessegeirol kizarolag az indiai sajto cikkezett, hogy allitolag nekik azt igertek az amerikaiak 2015-ben, sot, hogy az F-16-ost is ki tudjak kapcsolni, ha a pakik atomfegyvert probalnanak raakasztani...

...nekem ez messzirol buzlik.

Mitol mondanank le? Kell melle egy medium ill long range ABM rendszer - pl az az LVTS, amelyiken a nemetek es a LM dolgoznak, hogy az IRIS-T SL legyen hozza a raketa, ne a Patriot.

Azt meg nem ertem, miert ne lehetne Meteor is az AMRAAM mellett...

...plane, hogy meg te is azt javaslod, hogy legyen AMRAAM+Meteor. :)

dkes likes this.
  16. kamm

kamm Well-Known Member

En szimplan nem hiszem, hogy lenne aktiv, real-time eszkozuk a deaktivalasra. Azt el tudom kepzelni, hogy egyszerre X mennyisegu raketa van aktiv allapotban, amennyi muszaj a legtervedelemhez, kb mint egy buffer, de azt utana kizarom, hjogy ki tudnak kapcsolni a levegoben (max lejar a kulcsa X ido utan.)

17. Terminator

Jó lehetett volna, ha van információd hogy jön... de Magyarországon csak az amerikai követség facebook oldalán jelezték hogy lesz ilyen, ott is csak kb. egy órával az átrepülés után.

Gaudi and Blitz97 like this.
  18. kamm

kamm Well-Known Member

Pontosan. Tavaly vagy tavalyelott kenytelenek voltak a foldre parancsolni az egesz maradek ocskavas MiG-21 flottat egy baleset utan, a NATO egisze alatt a briteknek kellett ellatniuk a roman legter vedelmet honapokig. Rohej az egesz.

Legutobb az a jovedeki ados huzas az uzemanyag utan, a toredekere zuhant az elerheto repuloido a penzhiany miatt.

Ahogy az egesz orszag, ugy a hadvezetesuk is egy vicc, a roman legiero meg kulonosen.
    Mar akkor is meg leszek lepve, ha ket even belul sikerul mondjuk egyetlen szazadnyit azokbol a hasznalt F-16-osokbol valamilyen szinten hadrendbe allitani.

Ha az altalam forszirozott otlet szerint vegul beszerzunk masik 28-30 Gripen E/F meg ket GlolbalEyet melle, akkor a lengyelek utan a masodik legerosebb legiero lesz a mienk Kozep-Europaban - es emiatt a romanoknak nem maradna opciojuk, osszevissza vasarolni kellene majd egy csomo hasznalt F-16-ot, amit aztan nem birnak majd nemhogy rendesen hadrendbe allitani, de meg reptetni sem. En biztosan elveznem, ahogy szenvedne az egesz inkompetens, fogalmatlan, semmirekello, korrupt roman vezetes. :D

kiskrumpli and Hegylakó like this.
  19. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

20. Terminator

Ezen oldal megosztása