1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. emel

emel Well-Known Member

Vagy azzal párhuzamosan, attól függetlenül is működhet, akár máshol is. Nem véletlen hogy sokkal több a világban a javító-karbantartó, mint a repülőgépgyártó cég. A PG-ben se volt repülőgépgyártás, de volt és működött sok típusra nagyjavító kapacitás.

fishbed and Masztiff like this.
  2. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Maróth mai bejelentése alapján képzeljünk el egy Gripen gyártó (összeszerelő) üzemet a SAAB többségi tulajdonlásával;)

Gaudi likes this.
  3. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

:D
    Egyébként az a durva, hogy amiket bejelentettek, az alapján akármi lehet. És holnap csak úgy akármit vehetünk. És az akármit, azt úgy értem, hogy bármi. :D:D
    Mindegy, hogy milyen drága, minden mindegy. :)

LMzek 2.0 likes this.
  4. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Általános vélemény, hogy kevés Gripenünk van. Ez igaz. Éppen ezért érdemesnek tartom megvizsgálni, hogy "csali-Gripen" eszközt is kellene beszereznie az MH-nak, lehetőleg olyat, ami olcsóbb mint a (közepes-/nagy-hatósugarú) rakéta amivel lelövik. :)
    ...az AV(repgép-gyárunk)-nak egy ilyen termék profilja tud lenni.
    --vagy (rosszabb) esetben venni.
    Bármelyik megoldás Gripent ment. Ellenséget/eszközt leköt, és jó sokba kerül neki időben is, pénzben is, eszközben is.

Ezek miatt szimpatikus ötlet nekem...

Pl. egy drón egyik alkalmazása több más mellett.
    ... drón, már megint ide lyukadtunk ki. :rolleyes:

Aero Vodochody / Hu : :hadonaszos:

U.i: Az előző hozzászólás teljesen igaz, a Covid válság nagyon nagy/jó üzletek lehetőségét is hozta !!!

Pogány likes this.
  5. rudi

rudi Well-Known Member

Miért? Mit jelentett be?

6. emel

emel Well-Known Member

Elvileg igazad van, de egy ilyen csalinak azért a Gripen főbb paramétereit fel kell tudni mutatni, hogy a csúnya ellen el is higgye hogy valódi Gripent lát a radarján. Szóval hasonló radarkép, és legalább egy leterhelt Gripennek megfelelő repülési magasság és sebesség ... lehet tervezni a drónt, meg azt is hogy mi fogja hordozni, indítani.

7. LMzek 2.0

...2-3 éve is, meg 2-3 hete is írtam, hogy kellene a Griff mellé egy Fegyver-hordozó/Apród(/Loyal Wingman klón).
    Ennek úgyis kb tudnia kellene a Griff subszónikus tartományát repülni. A többi már visszevero-felületek kérdése.
    Leírni persze egyszerűbb, mint megcsinálni, de éppen ezért más szép pénzt is fizetne érte.
    Multifunkciós drón, piaci rés. AV : :hadonaszos:

U.i: ...van miből kiindulni; L-39NG(/Hu) ==>>Uni(versal)-dron

U.i. 2.0 : ...unom már a "kicsit álmodást" ! :hadonaszos: (...most, amikor akár meg is lehet csinálni ! ;) )

Pogány likes this.
  8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ő semmit! :)

A portfolio.hu egy második Airbus gyárat.
    De totál felélreértették az interjút.

Meghallgattam. A zalai Lynx gyár kapcsán mondta, hogy további hadiipari beruházásokról is tárgyalnak és a jövőbeli beszerzéseknél nagy súllyal esik latba.

De ha lesz 2. Század Gripen, akkor ilyen lehetőség sztem fog játszani.

Terminator and borisz like this.
  9. borisz

borisz Well-Known Member

Ember!
    Először legyen normális fizetés, és legyenek feltöltve a meglévő alakulatok. Meg legalább egy olyan optikája meg éjjellátója legyen a katonának, mint egy tehetősebb vadásznak. Szó szerint ezrek hiányoznak a lövészalakulatoktól. Ezrek, érted?

Parapitecus, bel and Venom85 like this.
  10. LMzek 2.0

Te ezt a fórumot olvasod ???
    ...mert 10+ szor írtam megoldásokat erre.

Ne engem b@szogass, hanem akik vakok a kérdés megoldására !!!

Pogány likes this.
  11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Itt mit jelent a nyitott architektúra?

12. dudi

dudi Well-Known Member

Nagyon egyszerűen azt,hogy egy adott számítógéppel támogatott hardwer tulajdonságainak módosításához elég csak új programot(vagy csak javitást)feltölteni a szamítógépbe.Szóval ha javítani akarsz egy kicsit a hajtóművön nem a reszelőhöz nyúlsz hanem átírsz pár 1-est meg 0-át a FADEC programjában.

13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

És még ennél többet is. Nem csak a szoftver bővíthető, hanem a hardver is szabványosított es moduláris. Blokkonként bővíthető, fejleszthető.

fishbed and LMzek 2.0 like this.
  14. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

És ha Maróth célozgatása új gyár stb bejelentésre a kebabos kocsik itteni gyártására vonatkozna?

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

Lemaradtam kicsit... miért jött most elő ez a rácsodálkozás az üzemanyag begyújtásra?
    Kb. 10 éve csinálja ezt a magyar Gripen demó. Aki nem jár külföldre, az is láthatta már pl. a 2013-as kecskeméti repülőnapon is.

Pocok75 likes this.
  16. Terminator

Terminator Well-Known Member

17. papajoe

papajoe Well-Known Member

A mai hajtóműveknél hogyan szabályozzák a befecskendezés mennyiségét, mint a dugattyús motoroknál, elektromágneses befecskendezo szeleppel, amit a számítógép vezérel?
    Érdekelne valami ábra, vagy fotó, hogy hol helyezkednek el a porlasztók, és mennyi van belole.

18. siki58

siki58 New Member

Veszprémnél most csinál rácsapásokat egy Gripen.

19. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

20. rudi

rudi Well-Known Member

fishbed and emel like this.

Ezen oldal megosztása