[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 321
12 707
113
CAESAR népszerű, de nem sokkal többért van jobb (AGM) - én nem venném.
MBDA rakéták jöhetnek: pl. Meteor, Storm Shadow, de Aster 30 szárazföldi verziója sem rossz...
Mást nem igazán tudok mondani ami francia és kell nekünk...
A 60 mm-esnaknavető-lövegük a Serval toronnyal jöhet ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 960
123 575
113
Senki nem ketelkedik abban, hogy beszeltel vele avagy mit mondott. Nem ez volt a kerdes.

Azt mondta, hogy "haragban vannak"? Mert ezt kurvara ketlem.

Ez kozismert 20 eve, semmi ujat nem mondott vele. A kerdes az volt, mitol lennenek "haragban", ahogy expertunk meg par olvtyars allitja, mikozben kismillio kozos uzletbol rengeteget keresnek es a RM tovabbra is be akar szallni a KNDSbe, ha lehet.
Hogy ertsd: engem ez a magyaros "harag" meg "feszko" elgondolas irrital, mindossze erre mondom, hogy marhasag.
Uzleti erdekek vannak, nincs "harag" es hasonlo gyerekes, erzelmi alapu viszony. Aki dolgozott nagyobb cegeknel, az pontosan tudja.
Szerintem a "haragot" ebben a helyzetben erős üzleti rivalizációként lehet értelmezni, a több joint venture ellenére is rivális a két cég és piaci ellenfélnek tekintik egymást.
 
K

kamm

Guest
Mert már létezik és marha sok az alkatrész egyezése a PZH-val (konkrétan a teljes bele).
Abban lehet valami, bar ezt a wikin kivul sehol nem lattam reszletezve.

A HX3 fejlesztési költségeit ugyan úgy az első megrendelő fizeti mint az AGM-ét csak az AGM-nek van akkora előnye, hogy már létezik.
Proto erejeig. :) EN csak arra celoztam, hogy a RM gun meg hasznalatban is van kiscsillio helyen, ott inkabb az uj adagolo, aminek azR&D ktg draga lehet, de pl a HX3 esetleg lehet joval olcsobb nekunk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 960
123 575
113
Abban lehet valami, bar ezt a wikin kivul sehol nem lattam reszletezve.


Proto erejeig. :) EN csak arra celoztam, hogy a RM gun meg hasznalatban is van kiscsillio helyen, ott inkabb az uj adagolo, aminek azR&D ktg draga lehet, de pl a HX3 esetleg lehet joval olcsobb nekunk.
Hát a Gun az AMG-ben is RM. Annyi az egész, hogy az RM igyekszik független alternatívát is kínálni a közös projektekre, hogy ne kelljen osztozni a hasznon.
 
K

kamm

Guest
Szerintem a "haragot" ebben a helyzetben erős üzleti rivalizációként lehet értelmezni, a több joint venture ellenére is rivális a két cég és piaci ellenfélnek tekintik egymást.
Igen, erre gondoltam. A harag meg feszko magyarul egeszen mast jelent es aki nem ismeri a ceges kontextust, az itt biztosan felreerti (korrektul a valodi jelentesere gondol.)

Egyertelmuen versenytarsak, nem is kerdeses. A piac viszont olyan sajatsagos - sajat 'gazdaallamaik' a legfobb megrendelok -, hogy ennek csak masodlagos jelentosege van, lasd a next-gen hk stb egyuttmukodest, azert is hoztam fel ezeket.
Persze Herr Papperger, annak alapjan, amit az elmult evekben megtudtam rola, lefogadom, hogy nem adja fel, elobb-utobb ugyis kiokumlal valamit reszesedest a KNDSben, figyeld meg. :cool:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 542
113
Barátom, már most egy szűk századnyi az az katonaállomány, akiket csak azért fizetünk, etetünk, itatnunk, szállásolunk el, hogy betolja a malacot a csőbe.

Képzeld el, hogy mi lesz akkor, ha majd három-öt zászlóaljnyi MBT-nk és 3 osztálynyi SPG-nk lesz...
A 23 ezerből csak egy ütegnyi a tüzér?

Biztos, hogy mindenki főnök, abból a 23 ezerből?
Tutti nem lehetne három osztályni tüzért osszekaparni a HUSZON HÁROM EZER fős MH-nan?

Nem furcsa, hogy ilyenekről beszélgetünk?
;)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Már megbocsájs, de egy viszonylag kis sereg számára kifejezetten pazarlás egy olyan vontatot tarackot beszerezni, amely 7-8 személyt igényel, amikor elérhetók akár 3-5 személyes onjáró alternatívák.
5-ször akkora áron 2028-as szállítással. A tüzérséget az alapokról kell újra felépíteni. Nem néhány db hanem százas nagyságrendben van szükség tarackokra. Biztos, hogy veszünk új önjáró löveget remélhetőleg HX3 alapon, de nem tudunk annyi új tarackot beszerezni amennyire szükség lenne. Ráadásul meglenne a helye és feladata a vontatott tarackoknak is, ahogy erre íjász már korábban rámutatott.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Barátom, már most egy szűk századnyi az az katonaállomány, akiket csak azért fizetünk, etetünk, itatnunk, szállásolunk el, hogy betolja a malacot a csőbe.

Képzeld el, hogy mi lesz akkor, ha majd három-öt zászlóaljnyi MBT-nk és 3 osztálynyi SPG-nk lesz...
15-20 év
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 431
113
o_O Ez egy MLRS, az meg artillery...
Rakétákba is szokott submunitiont tenni. Az MRLS-hez is volt a BAT
A kisebb űrméretú rakéták ma már csak max szabadban tartózkodó lövészek ellen jók... páncélozott célok ellen max teli találattal, az meg kizárt.