Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
532578 fertőzött (+3456)
10284 kórházban (+440)
1167 lélegeztetőgépen (+100)
156096 aktív eset (+879)
359061 gyógyult (+2382)
17421 elhunyt (+195)
1397342 (406746) kapott oltást (+50269, +7241)
4136190 mintavétel (+13649)
44648 hatósági házi karanténban (+1095)
d5e562a21d83fa11192009f181158952.png
Az új fertőzöttek napi száma csökken.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Az astrazeneca oltás 10 adagos ampullában van. A képen látható fecskendők biztosan nem gyári csomagolású AZ oltások. De hangulatkeltésre jó a kép.
Igen leginkább arra. És nagyon nem tetszik ez a trend. Ha bárhol van valami olyan dolog ami tényleg gáz ezek után a lőtéri kutyát se fogja érdekelni.
Meg baromira nem jó, ez a bizalmatlanság építés politikai okokból.
De mindegy.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Rferi66 and Blitz97

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
510
1 406
93
Ma jött postán egy védettségi igazolvány feliratú plasztiklap. Mit lehet ezzel kezdeni? Egyáltalán jó valamire?
Már több helyen is pedzegetik a nyitási ütemtervet, gyanítom, hogy majd akkor lesz szerepe. Esetleg társkereséshez:
"Én egy 40 éves, káros szenvedélyektől mentes, megbízható, diplomás, koronavíruson átesett férfi vagyok. Keresem azt a korban hozzám illő, csinos, zenét kedvelő, védettségi igazolvánnyal rendelkező hölgyet, aki eljönne velem egy wellness-hétvégére és lesz.pna." ;)

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 435
93 349
113
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 435
93 349
113
Igen. Mással mifelénk nem foglalkoznak, antigén tesztet pl. nem csinálnak. Inkább a megelőzésre mennek rá: reggel önellenőrző teszt, beérkezés után hőmérséklet mérés, heti 2x/5x PCR teszt beosztástól függően, folyamatos maszkviselés mellett basztatnak a 2m-es védőtávolság betartásával, mindent fertőtlenítenek napjában soxor, maszk számolatlanul -- kicsit szerintem is ész nélkül, de ha úgy nézem akkor müxik a dolog (ha nem számolom hogy ez mibe kerül(másnak):)) Aki pozitív azt azonnal kirakják a rendszerből betegállományba, volt kontaktellenőrző karkötőnk is amíg vissza nem szedték valami szoftverfrissítésre... Van tovább is:))
Akkor igazuk van a kínaiaknak és bizonytalan az orrból, torokból vett PCR. Az anális a tuti! Add meg a vezetőség számát, hadd adjak nekik reformjavaslatokat a rendszeres tesztelésre. :D
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 060
16 212
113
Rokonságnál itt is megérkezett a COVID. Idős, beteg, többféle krónikus alapbetegséggel... ami miatt oltást sem kaphatott már eleve. Semmi jóra nem számítunk. Látogatni pedig nem lehet majd.

Reggel bevitték légzési nehézségekkel, estére meghalt. Számítottunk rá egy ideje, többféle komoly baja is volt, de hogy ennyire brutálisan gyorsan, pár nap alatt végez vele a covid..
 
M

molnibalage

Guest
Reggel bevitték légzési nehézségekkel, estére meghalt. Számítottunk rá egy ideje, többféle komoly baja is volt, de hogy ennyire brutálisan gyorsan, pár nap alatt végez vele a covid..
És egyesek még mindig képesek tolni a mantrát, hogy ez csak egy megfázás...
Nehéz megállni, hogy az ember nem nyomja át a buzi fejüket az M0 betonján...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 060
16 212
113
És egyesek még mindig képesek tolni a mantrát, hogy ez csak egy megfázás...
Nehéz megállni, hogy az ember nem nyomja át a buzi fejüket az M0 betonján...

Az ilyen gödény féle ‘szkeptikus’ geciket meg aki most ebből akar politikát csinálni, minden további nélkül.. adnék nekik egy ásót, és ők fognak temetni a nátha után.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 154
113
Akkor igazuk van a kínaiaknak és bizonytalan az orrból, torokból vett PCR. Az anális a tuti! Add meg a vezetőség számát, hadd adjak nekik reformjavaslatokat a rendszeres tesztelésre. :D
Szerintem az angol variánsra elég jó a gyorsteszt találata, simán előfordul 15-ből 15 pozitív.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 154
113
Idepofátlankodnék a saját példámmal.. Az elmúlt 8 hónapban a munkám miatt átlag hetente kétszer (volt amikor 5x) teszteltek. December elején szóltak hogy pozitív lett a tesztem, maradjak karanténban. Végigültem a karantént (persze a gép előtt htka-t olvasgatva:)) tünetmentesen, majd két negatív teszt után visszamentem dolgozni. Na ebből kiindulva adódik a kérdés:
akit nem tesztelnek rendszeresen és ugyanúgy átmegy rajta ez a szar, az honnan a tökömből tudhatná hogy terjeszti ezt a vackot?
Márpedig ha nem tesztelnek, akkor simán egyengethettem volna a statisztikát én is, mert fogalmam sem lett volna az egészről - ahogy szerintem fogalma sincs róla mindazoknak akiknek még életükben egyszer sem turkáltak a szájában meg az orrában egy nagyra nőtt fülpiszkálóval.
Szóval a tünetmentes az nem azt jelenti hogy fertőz És majd tünetei lesznek - hanem azt, hogyha peched van akkor potenciálisan kinyírhatsz egy szociális otthont úgy, hogy tiszta marad a lelkiismereted mert fogalmad sincs arról hogy elkaptad a vírust.
Hidd el -- tényleg nem vettem volna észre én sem, ha nem szólnak annak idején hogy elkaptam ezt a szart.
Kb. ennyi
Igen, tipikus tünetmentes hordozó voltál. (Vagy álpozitív volt a teszt, ami nem gyakori.)
Az elmélkedés anno azon ment, hogy akivel összefutott, az nem is lett később COVID-os, tehát nem tudja hogy is kaphatta el.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Már több helyen is pedzegetik a nyitási ütemtervet, gyanítom, hogy majd akkor lesz szerepe. Esetleg társkereséshez:
"Én egy 40 éves, káros szenvedélyektől mentes, megbízható, diplomás, koronavíruson átesett férfi vagyok. Keresem azt a korban hozzám illő, csinos, zenét kedvelő, védettségi igazolvánnyal rendelkező hölgyet, aki eljönne velem egy wellness-hétvégére és lesz.pna." ;)

Erről ez jut eszembe: Mások által csinosnak mondott középkorú hölgy kisebb testhibával keresi partnerét.
 
W

Wilson

Guest
Brazíliában szerdán 90 303 esettel rekordmagasságot ért el a koronavírus-fertőzöttek napi száma, miután az előző nap csúcsértéken volt a halálozások száma. Az utóbbi 24 órában 2648 a kór következtében elhunyt embert regisztráltak, miután kedden Brazília rekordmennyiségű – 2841 – bekövetkezett halálesetet jelentett.

Jair Bolsonaro elnök, aki következetesen elbagatellizálta a járványhelyzetet, szerdán örömét fejezte ki, hogy hívei a távolságtartási szabályok elleni tömegtüntetéseken vesznek részt, írja az MTI.

Értelemszerűen boldog voltam

– mondta Bolsonaro a megmozdulásokra utalva.

„Mindez azt mutatja, hogy az emberek élnek… a szabadságunkat akarjuk, és azt, hogy a világ tartsa tiszteletben az alkotmányunkat” – hangoztatta az államfő a közösségi médiában közzétett videójában.

Bolsonaro volt, hogy aprócska influenzának nevezte az új koronavírus okozta betegséget, és következetesen azt hangoztatja, hogy a korlátozások romba döntik a gazdaságot, ami éhezéshez, káoszhoz és nyomorhoz fog vezetni. Többször is összeszólalkozott az óvintézkedéseket elrendelő kormányzókkal.

A fertőzési ráta igen magas Brazília valamennyi régiójában – mondta szerdán Sylvain Aldighieri, a Pánamerikai Egészségügyi Szervezet (PAHO) veszélyhelyzetekért felelős igazgatóhelyettese. Hozzátette, hogy ez a vakációs és karneváli időszak alatti nem megfelelő egészségügyi intézkedések következménye. Több brazíliai régióban rekordmagas a fertőzöttek száma, a kórházi ágyak pedig a kapacitás határán állnak a brazíliai államok több mint felében.

A koronavírusnak már 284 775 áldozata van a több mint 210 millió lakosú országban, ami a második legnagyobb halálozási szám a világon az Egyesült Államok adata után. A regisztrált fertőzöttek számát tekintve Brazília csaknem 11,7 millióval a harmadik az Egyesült Államok és India után.

Hir24
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 402
113
Brazíliában szerdán 90 303 esettel rekordmagasságot ért el a koronavírus-fertőzöttek napi száma, miután az előző nap csúcsértéken volt a halálozások száma. Az utóbbi 24 órában 2648 a kór következtében elhunyt embert regisztráltak, miután kedden Brazília rekordmennyiségű – 2841 – bekövetkezett halálesetet jelentett.

Jair Bolsonaro elnök, aki következetesen elbagatellizálta a járványhelyzetet, szerdán örömét fejezte ki, hogy hívei a távolságtartási szabályok elleni tömegtüntetéseken vesznek részt, írja az MTI.

Értelemszerűen boldog voltam

– mondta Bolsonaro a megmozdulásokra utalva.

„Mindez azt mutatja, hogy az emberek élnek… a szabadságunkat akarjuk, és azt, hogy a világ tartsa tiszteletben az alkotmányunkat” – hangoztatta az államfő a közösségi médiában közzétett videójában.

Bolsonaro volt, hogy aprócska influenzának nevezte az új koronavírus okozta betegséget, és következetesen azt hangoztatja, hogy a korlátozások romba döntik a gazdaságot, ami éhezéshez, káoszhoz és nyomorhoz fog vezetni. Többször is összeszólalkozott az óvintézkedéseket elrendelő kormányzókkal.

A fertőzési ráta igen magas Brazília valamennyi régiójában – mondta szerdán Sylvain Aldighieri, a Pánamerikai Egészségügyi Szervezet (PAHO) veszélyhelyzetekért felelős igazgatóhelyettese. Hozzátette, hogy ez a vakációs és karneváli időszak alatti nem megfelelő egészségügyi intézkedések következménye. Több brazíliai régióban rekordmagas a fertőzöttek száma, a kórházi ágyak pedig a kapacitás határán állnak a brazíliai államok több mint felében.

A koronavírusnak már 284 775 áldozata van a több mint 210 millió lakosú országban, ami a második legnagyobb halálozási szám a világon az Egyesült Államok adata után. A regisztrált fertőzöttek számát tekintve Brazília csaknem 11,7 millióval a harmadik az Egyesült Államok és India után.

Hir24

Ennyit a nyájimmunitásról. Vakcinákkal meg tudjuk-e majd előzni az újabb és újabb mutánsok hullámait?
Emlékszem még 1 éve azt hangoztatták, hogy a koronavírus nem mutálódik gyorsan, erre egyszer csak elkezdtek jönni a hírek újab és újabb mutánsok (build verziók?) felbukkanásáról.
 
W

Wilson

Guest
Ennyit a nyájimmunitásról. Vakcinákkal meg tudjuk-e majd előzni az újabb és újabb mutánsok hullámait?
Emlékszem még 1 éve azt hangoztatták, hogy a koronavírus nem mutálódik gyorsan, erre egyszer csak elkezdtek jönni a hírek újab és újabb mutánsok (build verziók?) felbukkanásáról.

Az mNRS vakcinák lényege az, hogy nagyon gyorsan az új mutációkhoz lehet "igazítani", de a koronavírus sem tud korlátlan mértékben mutálódni Lásd a tegnapi linkelt indexes cikket:).
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
248
1 316
93
Amit most írok, az nagyon ezoterikusan fog hangzani. Tavaly tavasszal egy kerti partyn volt egy COVID-19 témájú beszélgetésünk a baráti társasággal (kb. 10 fő). Nagyon eltérő állásponton voltunk, én voltam az egyik véglet (médiahiszti az egész és komcsi gyíkember összeesküvés csak ), a másik véglet egy velem pontosan egykorú srác volt, aki talpig maszkban bizonygatta, hogy ez a nagyon komoly / halálos vírus. A többiek a két álláspont között helyezkedtek el.
Az elmúlt egy évben gyakorlatilag az egész társaságon végig ment a COVID-19. Ami érdekes, hogy mindenki pontosan olyan súlyossággal vészelte át a vírust, amennyire félt tőle. Én egy túltolt hisztinek tartottam az egészet, és 2 nap hőemelkedéssel és 1 heti száraz köhögéssel + szaglás/ízlelés elvesztésével TV nézéssel és játékkal hordtam ki az egészet. Kb. mint egy erősebb nátha. A vírusrettegő srác most éppen kórházban küzd az életéért. A többieken is pontosan olyan súlyossággal ment át a vírus, amennyire féltek tőle. Akik jobban féltek, éppen csak elkerülték a kórházat. Akik kevésbé, max. 1 hét hőemelkedés+köhögés+ízlelés elvesztése. És ez a minta a munkahelyen is megvan. Most már 30 felett van azok száma, akik elkapták, és életkortól függetlenül azok kapják be legjobban, akik talpig maszkban rohangálnak és 15 percenként fertőtlenítenek. Akik beleszarnak, azokon pár nap alatt gyógyszer nélkül simán átmegy. Tudom, hogy ez nem hangzik tudományosan, de nem kellene ennyire ráparázni, mert az semmit nem segít.