1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mikojan-Gurjevics MiG-29, -35 "Fulcrum"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. fishbed

fishbed Well-Known Member

Mi a 29-es gépeinkhez nem vettünk R-60- As rakétákat. Csak R-27;R73- át.

2. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nem használtunk R-60-ast Kecskeméten kesziben soha. Amikor a MiG-21MF-ek voltak, akkor azért, amikor a 29-esek akkor azért. Az éleslövészetek pedig a lengyeleknél voltak.

vilmoci, arcas, borisz and 1 other person like this.
  3. borisz

borisz Well-Known Member

Az R-60-asok másik raktárban rohadtak el. Talán még sín is lett volna, de szartak átvnni Kecskemétre és lepapírozni.
    "Hátravinni, agyonlőni."

endre and antigonosz like this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem is kellett, maradt elég a 21bisz, 23MF és a Szu-22M3-ról is.

Én úgy tudtam, hogy R-60-nal is adtunk keszik, de akkor ezek szerint rosszul tudtam.

endre likes this.
  5. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Miért is kellett volna szerinted a 29-eseket R-73 helyett R-60-al használni?

endre likes this.
  6. fishbed

fishbed Well-Known Member

Az első lengyel lövészetnél is a lengyelek adtak kölcsönbe felfüggesztőket mert mi nem rendszeresítettük.

7. borisz

borisz Well-Known Member

Őőőő, talán mert volt, és olcsóbb? :D

endre likes this.
  8. molnibalage

Keszibe minek R-73...? A jenkik is AIM-9M-mel adták vagy adnak ma is keszit, ahol lehet. A legutóbbi egyik MLU-s európai éleslövészetes is volt AIM-9X és AIM-9M indítás is. Halál felesleges a drágább rakéta tekerni az órákat.

endre and borisz like this.
  9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ennyi erővel keszibe minek R-60, air policing-ra nem elég a fedélzeti gpu?
    Hogy kell-e R-73 vagy elég az R-60, ahhoz azt kell előbb eldönteni, hogy mivel szembesülhet a készültség.

10. molnibalage

AP esetén csakis VID és hátsó féllégtérből van indítás néhány km-ről max. Totál felesleges az R-73 HOBS képessége. Az orosz rakéta élettartam meg legendásan alacsony...

Egészen más az AP elvárása akkor, ha a szomszédban háború van, akkor AF-es AP konfig van. De mondjuk 2001 táján hova és mire kellett volna R-73?

endre and borisz like this.
  11. Allesmor Obranna

Ne akarjunk már okosabbak lenni azoknál, akik ilyen szépen elüzemeltetgették ezt a jó kis 29-es flottát...

vilmoci, misinator, fip7 and 4 others like this.
  12. molnibalage

Mi ebben az okosság...? Nyugaton sem feltétlenül a csúcs AAM-mel adnak keszit... Mára lehet, hogy már AIM-9X az USAF-nál dominál, de spec. holland F-16-on AIM-9M-et is látni, adott esetben AIM-120 mellett.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Látom nem megy az irónia.

Pocok75 likes this.
  14. molnibalage

Én nem érzem AO kommentjében az iróniát.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Pont ezt írtam én is,hogy nem érzed.

borisz, endre, fishbed and 1 other person like this.
  16. varga dima

varga dima Well-Known Member

17. Allesmor Obranna

Pedig annak szántam.

Python, endre, fishbed and 1 other person like this.
  18. molnibalage

Ok. Akkor szerinted is marhaság a folyamatos R-73-mal adott keszi?

19. Allesmor Obranna

Amikor így ment, persze volt bennem egy "egészséges" fotelszakértői felsőbbrendűségi érzés, hogy lám, a mieink nem sz*rral gurigáznak, megadják a módját, ha már lúd, legyen kövér, cipőt a cipőboltból, MiG-29-est R-73-assal kell keszibe rakni, mert ez a minimum. Az R-60-assal meg égessék magukat a szlovákok meg a románonok, meg a többi lúzer.
    Most meg azt mondom, hogy orbitális pazarlás volt, hogy ilyen hatalmas R-60-as készlet mellett elherdáltuk az R-73-asok és R-27-esek üzemidejét. Bár ez utóbbiaknak sajna papír szerint akkor is kipörgött volna az ideje, ha nem függesztik őket.
    De erre is lehetett volna tervet készíteni. Koncepciót.

Lerágott csont, hogy nem volt koncepció.
    Most van? Gripen és a Sidewinderek esete... nincs.

vilmoci, fip7, borisz and 4 others like this.
  20. molnibalage

Tavaly a SIAF-on asszem R-73 volt a keszi gépeken a szlovákoknál, legalábbis és csak olyan fotókat találtam az eseményről. A nyitóképhez a keszi gépet is emelték...

Ezen oldal megosztása