T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Én olyat is olvastam hogy légvédelmi fegyvere is lesz :DD

Lehet olyan lesz mint az ENDWAR stratégiai játékban az orosz tank 2 db légvédelmi ágyúval D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 262
13 638
113
Az irányzót elméletileg ki lehet váltani elektronikával. Miután a parancsnok kiválasztja a célt és a lőszertípust, elméletileg az elektronika el tudja végezni a többit. Olvastam valamit erről is, csak ott tévesen a parancsnoki állást írták, hogy megszüntetik.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Az irányzót elméletileg ki lehet váltani elektronikával. Miután a parancsnok kiválasztja a célt és a lőszertípust, elméletileg az elektronika el tudja végezni a többit. Olvastam valamit erről is, csak ott tévesen a parancsnoki állást írták, hogy megszüntetik.

Ha a számítógépes rendszer kap bizonyos mértékű önállóságot és adott a megfelelő, hadseregszintű kommunikációs rendszer, akkor szerintem könnye(bbe)n megvalósítható lenne a dolog. Ugye mára a csapásmérő feladatkörrel is rendelkező repülőgépek nagyrészénél is elérték a személyzet redukálását.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 959
113
Kíváncsi vagyok, hogy bevállalják e a kétfős személyzetet.

Marad a 3 -as személyzet, de a parancsnok bármikor áttudja venni a harckocsi vezetését...olyan elektronika van beépítve a tankba.
automata torony, légvédelmi fegyvere is lesz.....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 262
13 638
113
Ezt a kétfős dolgot nem az újjamból szoptam. Valahol írta, hogy ez is szóba került. Nem találom sehol az eredeti szöveget, de itt a military-tuday, ebben 2-3 főt írnak.
http://www.military-today.com/tanks/armata.htm
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 959
113
Voltak olyan hírek, hogy annyire automatizált lesz az Armata, hogy 2 fo elég lesz, de végul maradtak a 3-nál.
Orosz forrást tudok adni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 262
13 638
113
Elhiszem. Csak feltettem, egy kérdést, hogy vajon bevállalják e a kétfős személyzetet. Nem állítottam róla se rosszat, se jót. Csak valahonnan rémlet, hogy ez az ötlet is felmerült a tervezés során.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 959
113
Remélem, hogy nem így fog kinézni. :)
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Harckocsi biatlon. Az első adás a Rosszija tv műsoráról. A műsorvezető kicsit túl sokat beszél,de hát sportriporter,méghozzá elég híres. Minden csapat T-72B-vel versenyez,ezek a jó megkülönböztethetőség érdekében különböző színekre festették. A versenyen egy komoly akadályokkal teletűzdelt 5100 méteres pályán kell végigmenniük,az akadálypálya teljesítése közben több helyen meg kell álljanak lőni. Harckocsi ágyúval,és NSZVT géppuskával. Az NSZVT-nél maximum 20 lőszert hevederezhetnek egy lőállásban,és úgy kell eltalálják a 900 méterre lévő célt. Az ágyúval különböző távolságra levő célpontokra kell lőniük.Az ágyúhoz lőszert nem vihetnek magukkal,csak a lőállásnál vételezhetnek. Ha nem találják el a célt,akkor 90 másodperc időbüntetés,vagy büntetőkör vár rájuk. A büntetőkör csak 500 méter,de lehet rajta bőven időt veszíteni. Piros tank:központi katonai körzet,zöld tank:keleti katonai körzet,sárga tank déli katonai körzet,világoskék tank:nyugati katonai körzet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az normális, hogy az ágyúval tüzeléskor a tank belseje megtelik füsttel? És az, hogy vizen átgázoláskor megtelnek felülről vízzel?
Nem tudom, hogy menyire bonyolult a célzás, de a fiuk elég szarul lőttek az ágyúval és a géppuskával is. Figyelembe véve, hogy ez egy verseny és éles helyzetben még stresszesebb lenne a dolog, eddig sokukat kilőtték volna. Azt hiszem T72-es biatlont jelenleg a szíriai csapat nyerné, csak ők most élesben nyomják otthon, emiatt nincs idejük.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Jó látni "élesben" ezeket a gépeket. Valahogy meg van az egésznek az az oroszos bája :)

@joker

A füstöt nem tudom, de a víz szerintem betudható annak, hogy a gyors ki- és beszállás miatt egyszerűen nem zárták megfelelően a nyílásokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 795
113
joker

Meg kéne nézni,hogy pl egy M1A1 vagy egy Leopard 2A2 mit tud és abból lehetne értelmes következtetéseket levonni.
A géppuskás kifogásodat nem értem.Ekkor a távolságra úgy lő az ember,hogy rávezeti a tüzet a célra nem pedig célozgat fél órán keresztül(igazából ilyet nem is tanítanak nehéz géppuskánál).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Igen a víz lehet ha amiatt van, de a füstprobléma az ágyúnál jelenthet valami hibát. Valaki aki már lőtt ilyennel elmondhatná, hogy mi a helyzet.

dudi
A nemzetközinek tervezett biatlonon majd meglátjuk mi a helyzet, igaz ott valószínűleg a legújabb gépek jelennek majd meg. A géppuskás lövészetbe azért kötöttem bele, mert ha egy ilyen versenyen ezt kérték tőlük, akkor valami értelme csak kell legyen a dolognak. És látszólag elég nehezen ment nekik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 794
80 959
113
joker
Idén is volt nemzetkozi biatlon , orosz, fehérorosz, kazah és ormény részvétellel....Megtalálod a T-72 topicban.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem arra a nemzetközire gondoltam, hanem amire az oroszok meghívták az amerikaiakat, németeket, franciákat stb, hogy lássa a nép a T90/99-es vs. Leo2A6 vs Leclerc vs M1A2 vetélkedőt.