Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Nem kötözködök, csak ezekre a kérdésekre én nem tudom a választ. Márpedig ezeknélkül bármit kijelenteni nem lehet. 1-2 hónappal ezelőtt 800-1000 harckocsi közét tették a katonák (nem fotelhuszárok) az elvesztett orosz harckocsikat. Ez az emit én tudok.
Actually a jenkik a sajtótájékoztatóikon közel 1.5k-t mondtak már pár hónapja.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 452
113
Ennyi idővel a normandiai partraszállás után az szövetségesek már legyőzték Németországot. Momentán mennyi is a területi nyeresége eddig a speciális műveletnek?
Példát hoztam, nem pàrhuzamot vontam.Az ukrànok is le vannak már katonailag győzbe,csak nem akarják beismerni. Bár mintha kis mozgàs lenne a vezető rétegen belül most ebbe az irànyba. Nem feltételek nélküli ukràn kapitulàcióról van szó, hanem a harc kilátástalansàgának belátàsa és tàrgyalások elkezdése. A Febr 24 előtti Ukrajna a múlté, az biztosnak vehető.
Én Castel, mcGregor és hasonlóak narrativáját tartom életszerűnek, ami az események elemzését illeti.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Példát hoztam, nem pàrhuzamot vontam.Az ukrànok is le vannak már katonailag győzbe,csak nem akarják beismerni. Bár mintha kis mozgàs lenne a vezető rétegen belül most ebbe az irànyba. Nem feltételek nélküli ukràn kapitulàcióról van szó, hanem a harc kilátástalansàgának belátàsa és tàrgyalások elkezdése. A Febr 24 előtti Ukrajna a múlté, az biztosnak vehető.
Én Castel, mcGregor és hasonlóak narrativáját tartom életszerűnek, ami az események elemzését illeti.
Ezen annyira fölösleges egymást csépelni. Ki fog derülni max 1-2 éven belül.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Példát hoztam, nem pàrhuzamot vontam.Az ukrànok is le vannak már katonailag győzbe,csak nem akarják beismerni. Bár mintha kis mozgàs lenne a vezető rétegen belül most ebbe az irànyba. Nem feltételek nélküli ukràn kapitulàcióról van szó, hanem a harc kilátástalansàgának belátàsa és tàrgyalások elkezdése. A Febr 24 előtti Ukrajna a múlté, az biztosnak vehető.
Én Castel, mcGregor és hasonlóak narrativáját tartom életszerűnek, ami az események elemzését illeti.
Nem feltétlen. Nem támadja milliós haderő Ukrajnát tízezres páncéloserő mellett és repülőkkel ezerszám. És azon is múlik szerintem, hogy a "Isten adta nép" meddig támogatja az orosz vezetést a "speciális műveletekben". Mert esetleg 10k+ fiát elvesztett anya kimegy a Vörös térre, akkor valószínűleg nem lövetnek közéjük.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Szia,

Mert jobb, ha ezek az A5-osok Kelet-Ukrajnaban semmisitik meg a T-90-eseket, mig vegul az ukran szemelyzetuk hosi halalt hal azt kovetoen, hogy az orosz tuzerseg a foldel egyenlove teszi a kornyekuket; mintha ezek az A5-osok Budapesten semmisitik meg a T-90-eseket, mig vegul a magyar szemelyzetuk hosi halalt hal azt kovetoen, hogy az orosz tuzerseg a foldel egyenlove teszi a kornyekuket.
Talàn mert nagyobb esélyt làtok rà, hogy az oroszok és a NATO közti konfrontàció Ukrajna földjén fog kiteljesedni, nem pedig itt nàlunk, vagy bàrmely szövetségbeli àllam területén. Màsrészt azért, mert ha ez nem történik meg, akkor az ukrànokkal lesz nagyobb esélyünk az összezördülésre és minden ami nekik nincs nekünk pedig van, az jó. Harmadrészt mert nem csak ez a vàlsàggóc vàrható. Negyedrészt meg a retard szövetségünk levàgta magàt a vilàg legnagyobb nyersanyagkészletének kereskedelmérôl, ellenben deklaràlta, hogy ki akarja rabolni azt. Ha ez nem sikerül nekik és valahogy nem tudok szurkolni ehhez, akkor itt megkezdôdik a túlélôk viadala és az összes jelenleg szövetséges ellenségünkkel szàmolni kell szinte mert bàr sokak tévképzete, hogy jelentéktelenek vagyunk egy értéktelen területen, ez a tévképzet sokminden csak nem igaz. Na hàt ezért szeretném, ha ezt azt eloroznànk az ukrànok elôl. Ezeket a Leopard 2A5-öket is, de sok egyebet is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
A folytatassal egyetertek, de az elejevel nem: az M48 joval gyengebb volt szerintem a T-54-nel. Hat meg a messze kifinomultabb (stabilizator, ejjellato) T-55-nel.
Amúgy a T-54 is már infrareflektorral, stabilizátorral készült. Az 55 csak fejlettebb felszerelést kapott, nem újat.
mintha ezek az A5-osok Budapesten semmisitik meg a T-90-eseket, mig vegul a magyar szemelyzetuk hosi halalt hal azt kovetoen, hogy az orosz tuzerseg a foldel egyenlove teszi a kornyekuket.
De az oroszok amúgy miért támadnának meg minket? Hadat üzenünk nekik, behívják őket az osztrákok, vagy fellázadunk a kormányunk ellen, aki behívja őket?
Mert a szovjetek azt mondták, hogy a NATO általános technológiai fölénye okán nem képesek már megnyerni egy hagyományos konfliktust
Most már tényleg kíváncsi vagyok erre, kérlek hozz róla valami forrást
Es ebben vastagon benne volt az is, hogy a Leo-2/M1A1 kepes volt olyan tavolsagbol kiloni a T-64B/T-80B-t
Mármint a szovjetek ezt gondolták. De ez amúgy egy jellemző momentum az összes hadseregben. Az USA is messze túlbecsülte a szovjet harci gépek képességeit, a szovjet is a nato harckocsikét. Az ellentétét meg alul.
Már ne haragudjál meg, de ezt honnan tudod, honnan vagy ebben annyira biztos? Mert azt mondják?
Mert fel sem merült, hogy atom nélkül támadnak. Doktrinálisan az lett volna a terv, hogy a hagyományos hadsereg a pajzs, míg az atombombázók szépen kiírtják a VSZ-t. Természetesen a demokrácia nevében.
Az aktív állomány felénél.
Kérlek küld át akkor a nálad lévő orosz veszteséglistákat. Mármint a hivatalosakat, amit felküldtek az orosz HM-nek. Mert gondolom megvannak nicht wahr?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
A "fotelhuszárok" mennyit mondtak?

Mitől lenne off topic. Kettőnk közül neked vannak vágyálmaid, ez már tisztán lejött a közel 1 év alatt.

A Leo2 topikot mondjuk érinti az ukrajnai konfliktus, de csak egy bizonyos szintig. Nekem amúgy nem is nagyon lehetnek úgy vágyálmaim, mint mondjuk neked. Te szentül hiszel abban - jó magyar szokás szerint - hogy ha valakinek eltér a véleménye a tiedtől az téved, vágyálmai vannak stb. Annyi önkritikád lehet, hogy tisztában legyél vele, hogy te inkább átlagos ember vagy, így gyakran belebotolhatsz olyan emberekbe, akiknek nem azért tér el a véleményük tőled, mert rosszul tudják.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and waterloo

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Egy túlértékelt harckocsi a Leopárd.
Erre a kijelentésre úgy tekintek, hogy mindegyik tecnika olyan, mint a kezelőszemélyzete. A történelemből rengeteg példát lehetne felhozni, mert hát Ti is csak abból a néhány esetből, amiről tudomásunk van "meritetek erőt" és magasztaltok minden harckocsit, csak a Leo családot nem. Meg lehet érteni, csak éppen sokminden más árnyalja a dolgot. De be lehet érni ennyi szakmaisággal is nyilván.
Az sem jelentene támpontot egy összehasonlitásnak, ha pl. 50-50 Leo és Abrams tevékenykedne ukrajnában és néznénk a veszteségeket. Az ég adta világon semmit sem jelentene...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 592
113
A Leo2 topikot mondjuk érinti az ukrajnai konfliktus, de csak egy bizonyos szintig. Nekem amúgy nem is nagyon lehetnek úgy vágyálmaim, mint mondjuk neked. Te szentül hiszel abban - jó magyar szokás szerint - hogy ha valakinek eltér a véleménye a tiedtől az téved, vágyálmai vannak stb. Annyi önkritikád lehet, hogy tisztában legyél vele, hogy te inkább átlagos ember vagy, így gyakran belebotolhatsz olyan emberekbe, akiknek nem azért tér el a véleményük tőled, mert rosszul tudják.
Nem véletlenül írtam, hogy az elmúlt 1 évben neked voltak oly hozzászólásaid, amelyek azt bizonyították, hogy egyáltalán nem tudod elfogadni a másik véleményét és neked vannak vágyálmaid. Én nem vagyok részese a jelenlegi konfliktusnak, egyáltalán nem tudom befolyásolni, így vágyálmaim sincsenek róla, maximum véleményem. De miért is lennének? Próbálok eligazodni (néha nem igazán sikerül), de azért nem adom fel. Te hiszel valamiben, én meg nem. Nem fogunk egyetérteni, ez már teljesen világos. Veszekedni meg nem szükséges, mert nem mi fújjuk a passzát szelet. Ennyi.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 851
113
Azt nem értem hogy az elmúlt 23 évben miért nem hoztak létre ilyen irányítású tankokat ! Eléggé barátságos és kényelmes nyugattó hatású !
Ugyanakkor biztonságos is mert se lőszer sem a löveg nincs melletted !
Ráadásul jobban össze tudnak dolgozni !
images


Szemben mondjuk az M1 belsejével ! Jól néz ki a leo2a7 is meg az m1a2 is de a régi belső elrendezés azért annyira nem !
sddefault.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
Azt nem értem hogy az elmúlt 23 évben miért nem hoztak létre ilyen irányítású tankokat ! Eléggé barátságos és kényelmes nyugattó hatású !
Ugyanakkor biztonságos is mert se lőszer sem a löveg nincs melletted !
Ráadásul jobban össze tudnak dolgozni !
images


Szemben mondjuk az M1 belsejével ! Jól néz ki a leo2a7 is meg az m1a2 is de a régi belső elrendezés azért annyira nem !
sddefault.jpg

1. Mert véget ért a hidegháború és senki sem akart költeni erre.
2. Nem tartott ott a számítás technika.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
szerintem meg az az alaptalan vágyakozás, hogy ezek tömegével írtják majd a Leopard-okat és az Abrams-okat.

Te mindent az orosz - ukrán háborún keresztül szemlélsz, és gyártasz vágyakozásokat, sajnos.

Mi meg jóval előtted hitvitáztunk, 20-adjára futottuk a köröket, hogy az Abrams, az Leó 2-es, vagy a T-90-es bírja jobban a páncéltörő rakéták záporozását és melyiknél lehet túlélni / menekülni a belobbanó lőszereket.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 504
113
Te mindent az orosz - ukrán háborún keresztül szemlélsz, és gyártasz vágyakozásokat, sajnos.

Mi meg jóval előtted hitvitáztunk, 20-adjára futottuk a köröket, hogy az Abrams, az Leó 2-es, vagy a T-90-es bírja jobban a páncéltörő rakéták záporozását és melyiknél lehet túlélni / menekülni a belobbanó lőszereket.
Aha, persze! Kilőhetetlen tank nincs, de ezt eddig is tudtuk.
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 504
113
Hát figyelj, bizonyíték van, a Kornet és a Konkursz újabb verzióival lőttek már ki Abramset és Merkavát minden gond nélkül. Az A4-esek 40 évesek és kifejezetten gyengének számít a védelmük a mai harctéren (eléggé rosszul öregedtek ezen a téren)
Azt én értem, hogy "lőttek már ki". Ez tudjuk itt mindannyian. Mondom tömegével. A kérdés az, hogy hányból hányszor.
Egy valós példa, csak hogy értsd, mit is értek ez alatt: a szerb légvédelem diadalmasan lelőtt egy lopakodót meg egy F-16-ost.
Hangos fanfár, világraszóló siker, általam is mélyen tisztelt Dani úr teljesen megérdemelten kitűntettetik!
Ja, hogy 73 nap alatt a 24 ezer ellenséges berepülésből sikerült kettőt meghiúsítani? Fanfár elhakul...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Azt én értem, hogy "lőttek már ki". Ez tudjuk itt mindannyian. Mondom tömegével. A kérdés az, hogy hányból hányszor.
Egy valós példa, csak hogy értsd, mit is értek ez alatt: a szerb légvédelem diadalmasan lelőtt egy lopakodót meg egy F-16-ost.
Hangos fanfár, világraszóló siker, általam is mélyen tisztelt Dani úr teljesen megérdemelten kitűntettetik!
Ja, hogy 73 nap alatt a 24 ezer ellenséges berepülésből sikerült kettőt meghiúsítani? Fanfár elhakul...

Aminek megválogatják az eladását és bevetését, azt ritkán is lövik ki.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 817
117 981
113
Azt én értem, hogy "lőttek már ki". Ez tudjuk itt mindannyian. Mondom tömegével. A kérdés az, hogy hányból hányszor.
Egy valós példa, csak hogy értsd, mit is értek ez alatt: a szerb légvédelem diadalmasan lelőtt egy lopakodót meg egy F-16-ost.
Hangos fanfár, világraszóló siker, általam is mélyen tisztelt Dani úr teljesen megérdemelten kitűntettetik!
Ja, hogy 73 nap alatt a 24 ezer ellenséges berepülésből sikerült kettőt meghiúsítani? Fanfár elhakul...
Ahhoz tömegével be is kéne vetni. Most lesz az első ilyen kör.