A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Közbeszerzési értesítőből...

Szerződés odaítéléséről szóló hirdetmény

Ajánlatkérő: Magyar Honvédség Modernizációs Intézet

Beszerzés tárgya: Pilóta nélküli felderítő eszköz fejlesztése - KOLIBRI

1 készlet többcélú UAS prototípus fejlesztése

Érték: 75 060 710 Ft (ÁFA nélkül)

Beérkezett ajánlatok száma: 1

Nyertes gazdasági szereplő neve: Rotors And Cams zrt.

Szerződéskötés időpontja: 2021.10.06.
Hát, ha KOLIBRI, akkor az valami raj szintű mikrodrón kell legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Ha más is hallotta, meg tudnátok erősíteni, hogy a Rádió 1 indít honvédelemmel kapcsolatos reggeli műsort? Sőt, nem nevesítve, esetleg Maróth Gáspár úr részvételével?
Nah, ma reggel hallottam! Minden péntek reggel @Nem Dr Maróth Gáspár-al. Elég vagány a beharangozó spot, vki belinkelhetné. :cool:
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 721
5 778
113
De hát ezt én is így gindolom! Ezért kérdeztem mi kellhet nekünk onnan?
Ja, jó. Azt hittem egy n betű maradt ki a kérdésedből (ti mi kellhet nekik tőlüNk), de akkor a ‘nekik’ a “nekünk”.

Szerintem sok érdekes, költségkímélő projektjük van. Csak a https://yugoimport.com/ -nál a Nora, a Nova vagy az MLRS megoldásaik érdekesek.

De messzebbre nézve JV-ken keresztül áttételesen lehetne orosz know-how-t (technológiát) vásárolni és gyártani idehaza, vagy velük közösen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
De hát ezt én is így gindolom! Ezért kérdeztem mi kellhet nekünk onnan?
Van sokféle opció. De szerintem elsősorban kisebb projektek lehetnek. Alkatrészek, lőszerek, esetleg közös drón fejlesztések. De konkrét nagy projektet én nem nagyon látok jönni. Van több közös szál is a védelmi modernizációban is. Pl.: Airbus helikopterek (ugyan azokat rendelték mint mi, csak kevesebbet), Spike rakéták, Mistral rakéták,
De mivel Maróth most kapta meg nemrég az inkurrencia értékesítést, esetleg arról is lehet szó, hogy nagyobb tételben nekik passzoljuk a VSZ technika maradványait. Aztán ők vagy maguk upgradeelik őket, vagy az oroszok segítenek nekik - majd eldöntik. Gondolok itt esetleg a Mi-24-esekre (akár a működőkre, akár a leállítottakra), de a MIG-29-es "roncsaink" sem nagyon eladhatók már máshova.
Esetleg ha van valamilyen végleges megoldás a T-72-eseink mennyiségi kiváltására, akkor a maradékot szerintem örömmel átvennék. A felújítási programjukkal még nagyon korrekt gépeket tudnának belőlük faragni.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 618
113
Ja, jó. Azt hittem egy n betű maradt ki a kérdésedből (ti mi kellhet nekik tőlüNk), de akkor a ‘nekik’ a “nekünk”.

Szerintem sok érdekes, költségkímélő projektjük van. Csak a https://yugoimport.com/ -nál a Nora, a Nova vagy az MLRS megoldásaik érdekesek.

De messzebbre nézve JV-ken keresztül áttételesen lehetne orosz know-how-t (technológiát) vásárolni és gyártani idehaza, vagy velük közösen.
Jó hülyeséget írtam most olvasom! Igen az MRLS nem lenne rossz vannak jó megoldásaik! Bár azt most is kizárnám! Nem hinném onnan jönne a nagy technikai világforradalom amire várunk!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 618
113
Van sokféle opció. De szerintem elsősorban kisebb projektek lehetnek. Alkatrészek, lőszerek, esetleg közös drón fejlesztések. De konkrét nagy projektet én nem nagyon látok jönni. Van több közös szál is a védelmi modernizációban is. Pl.: Airbus helikopterek (ugyan azokat rendelték mint mi, csak kevesebbet), Spike rakéták, Mistral rakéták,
De mivel Maróth most kapta meg nemrég az inkurrencia értékesítést, esetleg arról is lehet szó, hogy nagyobb tételben nekik passzoljuk a VSZ technika maradványait. Aztán ők vagy maguk upgradeelik őket, vagy az oroszok segítenek nekik - majd eldöntik. Gondolok itt esetleg a Mi-24-esekre (akár a működőkre, akár a leállítottakra), de a MIG-29-es "roncsaink" sem nagyon eladhatók már máshova.
Esetleg ha van valamilyen végleges megoldás a T-72-eseink mennyiségi kiváltására, akkor a maradékot szerintem örömmel átvennék. A felújítási programjukkal még nagyon korrekt gépeket tudnának belőlük faragni.
T-72-t eladni?! Hát mrg azt a kicsit is eladjuk ami mozog meg működik! Én sem látok benne jövőt, de legalább addig maradhatna talonban amíg érdemi mennyiségű MBT nem tudunk felmutatni! A többi kohószökevény mehet!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
T-72-t eladni?! Hát mrg azt a kicsit is eladjuk ami mozog meg működik! Én sem látok benne jövőt, de legalább addig maradhatna talonban amíg érdemi mennyiségű MBT nem tudunk felmutatni! A többi kohószökevény mehet!
Ezért írtam, hogy ha van végleges megoldásunk a mennyiségi kiváltásukra.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Van sokféle opció. De szerintem elsősorban kisebb projektek lehetnek. Alkatrészek, lőszerek, esetleg közös drón fejlesztések. De konkrét nagy projektet én nem nagyon látok jönni. Van több közös szál is a védelmi modernizációban is. Pl.: Airbus helikopterek (ugyan azokat rendelték mint mi, csak kevesebbet), Spike rakéták, Mistral rakéták,
De mivel Maróth most kapta meg nemrég az inkurrencia értékesítést, esetleg arról is lehet szó, hogy nagyobb tételben nekik passzoljuk a VSZ technika maradványait. Aztán ők vagy maguk upgradeelik őket, vagy az oroszok segítenek nekik - majd eldöntik. Gondolok itt esetleg a Mi-24-esekre (akár a működőkre, akár a leállítottakra), de a MIG-29-es "roncsaink" sem nagyon eladhatók már máshova.
Esetleg ha van valamilyen végleges megoldás a T-72-eseink mennyiségi kiváltására, akkor a maradékot szerintem örömmel átvennék. A felújítási programjukkal még nagyon korrekt gépeket tudnának belőlük faragni.

Nekem is az Airbus helikopter projekt ugrik be Náluk. Ez például olyan dolog amin lehetett molyolni akár egy-két évet. LEhet komolyabb beszállítók is lesznek, ha jól valószínűsítem ...


A 'Szerb haderőfejlesztési program' topikból:

20211011_124744-1600x900.jpg





2 db C-295-ről szóló szerződés aláírását is valószínűsítik...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 593
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Robbanóanyag beszerzés

Teljes mennyiség:

1. rész:
TNT (75g) robbanóanyag, mennyiség: 1490 darab, mennyiségi eltérés: -100 darab
TNT (200g) robbanóanyag, mennyiség: 2000 darab, mennyiségi eltérés: -100 darab

2. rész:
Plasztikus robbanóanyag, mennyiség: 1014 darab, mennyiségi eltérés: -200 darab

Részvételi határidő: 16.11.2021
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Gondolom - mint bennfentes - hallottál a Leo üzemeltetési költségeiről. Én hanyatt dobtam magam. Na ugyanez a jóval nagyobb számban rendszeresítendő és helyben gyártott Lynx esetében jóval kevebb kell, hogy legyen. Plusz az azonos logisztika és hadműveleti tervezhetőség stb...
modern technika üzemeltetése mindig drága, szóval ha nem csak áll a garázsban, a lynx-leopard kombó üzemeltetése 10-15 ées átlagban elérheti az évi 80 milliárdot... nagyon durva becslés. lusta vagyok szémolgatni, és ezen az se nagyon változtat, bárhol gyártják le...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 593
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Vállalkozási keretszerződés „Üzemanyag töltő gépjárművek szakfelépítményeinek karbantartása, kijavítása 2022-2025” tárgyban

Karbantartási és javítási szolgáltatások teljesítés helye:
  • MH Pápa Bázisrepülőtér, 8500 Pápa, Vaszari út 101.
  • MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred, 9017 Győr-Likós, Laktanya u. 1.
  • MH 86. Szolnok Helikopterbázis, 5008 Szolnok, Szandaszőlős Kilián u. 1.
  • MH 2. Különleges Rendeltetésű Ezred, 5008 Szolnok, Szandaszőlős Kilián u. 1.
  • MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis, 6000 Kecskemét, Reptéri út 4.
  • MH 5. Bocskai István Lövészdandár, 4242 Hajdúhadház, Lőtér Ligettér 1.
  • MH 5. Bocskai István Lövészdandár 6500 Hódmezővásárhely, Ady Endre u 45.
  • MH Anyegellátó Raktárbázis, 1163 Budapest, Újszász út 37-39.
  • MH Anyagellátó Raktárbázis Bázisparancsnokság (Hetényegyháza) 6044 Kecskemét - Hetényegyháza, Belsőnyír 280.
  • MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred, 600 Szentes, Csongrádi út 108,
  • MH 25. Klapka György Lövészdandár, 2890 Tata, Bacsó B u. 66.
  • MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred, 7400 Kaposvár, Füredi út 146/A.
  • MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár, 1118 Budapest, Budaörsi út 49-53.
  • MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred, 8000 Székesfehérvár, Mészáros Lázár út 2.
  • MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ, 7057 Medina, Halmi-Dülő
  • MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ, 8200 Veszprém, Jutasi út 93.
  • MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ, 7431 Juta, Szabadság út 1.
  • MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ, 4030 Debrecen, Mikepércsi út
  • MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ, 8595 Kup, Felsőhát 1.
  • MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj, 8000 Székesfehérvár, Mészáros Lázár út 3.
  • MH Altiszti Akadémia, 2000 Szentendre, Dózsa György út 12-14.
  • MH Bakony Harckiképző Központ, 8500 Várpalota, Árpád u. 1.

Keretösszeg: nettó 240.000.000,- Ft (bruttó 304.800.000,-Ft)

Keretösszeg tervezett éves felhasználása:
2022. évben nettó: 60.000.000,-
2023. évben nettó: 60.000.000,-
2024. évben nettó: 60.000.000,-
2025. évben nettó: 60.000.000,-

Ajánlatkérő a keretösszeg 40%-ának kitöltésére vállal kötelezettséget.

Részvételi határidő: 18.11.2021
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Az a kemény, hogy már legalább 2 éve van igen magas szintű, nem csak katonai, de haditechnikai együttműködés is a 2 ország között.
Ennek ellenére erről az ügyről 0 infónk van.

Ez a hír, kinyitotta Pandora szelencéjét. Pontosabban, én is felkaptam a fejem rá, mert miben is működünk együtt ? Már ami haditechnikai fejlesztés ? Nem vettünk tőlük semmit és ők sem tőlünk, ha jól gondolom. Max., eladhatjuk a régi orosz vasakat, de nem hinném hogy ők meg pont ilyen műszaki állapotban lévőt akarnak. Mit vehetünk mi tőlük, mi, akik épp nyugati technikára akarunk cserélni mindent ?

Eretnek embereinknek itt, esetleg ez ?

 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 618
113
Ez a hír, kinyitotta Pandora szelencéjét. Pontosabban, én is felkaptam a fejem rá, mert miben is működünk együtt ? Már ami haditechnikai fejlesztés ? Nem vettünk tőlük semmit és ők sem tőlünk, ha jól gondolom. Max., eladhatjuk a régi orosz vasakat, de nem hinném hogy ők meg pont ilyen műszaki állapotban lévőt akarnak. Mit vehetünk mi tőlük, mi, akik épp nyugati technikára akarunk cserélni mindent ?

Eretnek embereinknek itt, esetleg ez ?

Vagy inkább ilyet!
De szerintem itt Airubus biznisz lesz valami!