A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 348
31 567
113
Kombinált figyelő műszer inkább. Darabokban láttam eddig de így egyben még nem.
Az elektooptikai binokulár szélén (bal szél) szerintem az egy lézer célkijelölő akar lenni-hőképalkotónak kicsinylem,de azért nem zárom ki(qrva gyorsan fejlődnek ezek a cuccok).Az állvány is elektronizált.Azt gyanitom,hogy a komplexum igy egyben képes a saját helyének meghatározására,a megfigyelt Cél/objektum saját helyéhez képest való pontos helymeghatározására,és a kapott adatok,meg valószinüleg az elektooptika képének,akár automatikus hirhálóba/magasabb parancsnoki szintre való közlésére csatolt kommunikációs eszközzel.
Szerintem előretolt megfigyelő kombinált figyelő műszere/megfigyelő komplexuma-ez kinek hogy tetszik szemantikailag.
Kérdés,hogy a bal szélen az elektrooptikai binokulárhoz csatlakozo bigyula mi is pontosan?Én igy ránézésre lézer célkijelölőnek gondolom,de ha tudod a pontos választ,ne tarsd magadban.
Ha nem lézer célkijelölő,az álvány elektronizáltságábol úgy gyanitom,hogy passziv módban két ilyen műszer háromszögeléssel is akár preciziós tűzcsapáshoz is elegendő pontosságot tud adni a megfigyelt akármiről,full rejtett üzemmődban (még lézer távmérés sincs,nincs mit a megfigyeltnek érzékelnie)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 553
46 592
113
Az elektooptikai binokulár szélén (bal szél) szerintem az egy lézer célkijelölő akar lenni-hőképalkotónak kicsinylem,de azért nem zárom ki(qrva gyorsan fejlődnek ezek a cuccok).Az állvány is elektronizált.Azt gyanitom,hogy a komplexum igy egyben képes a saját helyének meghatározására,a megfigyelt Cél/objektum saját helyéhez képest való pontos helymeghatározására,és a kapott adatok,meg valószinüleg az elektooptika képének,akár automatikus hirhálóba/magasabb parancsnoki szintre való közlésére csatolt kommunikációs eszközzel.
Szerintem előretolt megfigyelő kombinált figyelő műszere/megfigyelő komplexuma-ez kinek hogy tetszik szemantikailag.
Kérdés,hogy a bal szélen az elektrooptikai binokulárhoz csatlakozo bigyula mi is pontosan?Én igy ránézésre lézer célkijelölőnek gondolom,de ha tudod a pontos választ,ne tarsd magadban.
Ha nem lézer célkijelölő,az álvány elektronizáltságábol úgy gyanitom,hogy passziv módban két ilyen műszer háromszögeléssel is akár preciziós tűzcsapáshoz is elegendő pontosságot tud adni a megfigyelt akármiről,full rejtett üzemmődban (még lézer távmérés sincs,nincs mit a megfigyeltnek érzékelnie)
Bővebben itt.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Akkor se velem vitatkozz!
@fitom akar "most azonnal" drónt venni.

Erre írtam hogy nincs akkora gáz hogy észnékül rohanjunk venni valami sz@rt!
Akkor vegyünk, ha van nekünk megfelelő.

Értelemes haderő fejlesztést csináljunk ne csak úgy vásárolgassunk mintha már holnap jönne a támadás!
Szerencsére elég megfontoltnak tűnik egyelőre a Zrínyi program.
Nem tagadom az enyém volt ez a FANTASZTIKUS ötlet....!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 896
12 487
113
OFF

max1200.jpg



Egyszer @kriss is igy fog kinezni - persze gatyaja meg mindig nem lesz. :p :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 076
113
Akkor a miénk fullos szett, csak kérdés hány van belőle!
Ha jól emlékszem, ezt szokták mutogatni a toborzó kitelepüléseken is, így valószínűleg nem csak egy van belőle. De mintha a Mesterember sorozatban is ezt mutatták volna be. A tüzéres részben volt, de hogy melyik topikban volt linkelve...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 076
113
Hű a nyuggerek felháborodtak, hogy Ruszin leszólta a Néphadsereget.
Már tegnap este nagy volt a felháborodás a facebook csoportokban. Érdekes lett volna, ha épp Benkő Tibor ül ott mellette az interjún, megnéztem volna az arcát... RSzR-nek ezzel a megszólalásával kb. sikerült lenullázni Benkő Tibi bácsi 3 évnyi munkáját. Szegény így feleslegesen turnézta végig az országot hogy "szükség van a régi katonákra, legyenek példaképek, meséljenek a katonaélményeikről, jöjjenek tartalékosnak stb.". RSzR bemondta hogy ez már nem az a hadsereg, ahol kövér alkoholista tisztek osztogatták a parancsokat és a katonák sem ihatnak már. Ezen elég rendesen felhördültek az ex katonák hogy ez nem is így volt... Nyilván a központi kommunikációs osztály kiadta hogy ezt a szófordulatot el kell neki is így mondani lehetőleg minél többször és több helyen (tudjuk hogy honnan ered, azt is hogy kire is akarnak utalni vele) ... de azért gondolkodjanak már egy kicsit a "kommunikációs szakemberek" hogy a korábban szolgáltak körében ezzel rontják és nem javítják a Honvédség megítélést. Ok, hogy amit Tibi bácsi csinál az is egy színjáték, de a tartalékosok egy része még azért csak abból a korosztályból jön. Ha meg alkoholproblémája van a jelentkezőnek, szűrjék ki/szórják ki.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 553
46 592
113
OFF

max1200.jpg



Egyszer @kriss is igy fog kinezni - persze gatyaja meg mindig nem lesz. :p :D
Azt ő már nem éri meg!
Ezzel nem az egészségi állapotára utaltam, de ez ebben a formában marhaság. :rolleyes:
Különleges alakulatokat lehet értelme felszerelni full high tech cuccokkal, hogy minden katona a rajban ilyen métegdrága szarokban rohangáljon, de ez nem életszerű.
Én nagyon hasznosnak gondolom már az IdZ elemeit is, és akár használhatónak is jellemezném, de ez olyan felesleges (fizikai) terheket róna a kisalegységre, ami szerintem nem éri meg.
Amíg nem tudják kellően miniatűrizálni, addig a rajparancsnok szintje alatt senkinek nem adnék.
Afelett is csak az aktív harctéri parancsnokoknak (esetleg helyettesítőiknek).
Különben ez az eszköz most van csapatpróbán az Armynál.