Sajnos az anyagtudományi, pláne a hőtani ismereteim nem elegek ahhoz, hogy ebben segíthessek, no meg képlékenységtant se hallgattamHelló,
Az anyagmodellt a hétvégén megcsináltam, kicsit kellett gondolkodni, de python meg Excel kombó elégnek bizonyult. Ami most a homlokráncolást okozza, az az adiabatikus nyírás...
Viszont ha vannak tesztlövések és mérési eredmények, akkor az adiabatikus nyírás miatti úthosszváltozásból (ami kb. leolvasható az áthatolási nyomot figyelve) nem lehet mondani valamit az értékéről?
Ha egyenesen haladna át a lövedék, akkor az erővektor vízszintes lenne, mivel azonban elmozdul, így a vektornak lesz egy függőleges, nyíróerő komponense, gondolom ez kapcsolatban van ezzel az adiabatikus nyírással. Ha a szimulációból valahogy kinyerhető a lövedék gyorsulása minden pillanatban, akkor annak függőleges komponensét ismerve m*a=F segítségével valamiféle nyíróerőt kapnánk a lemezvastaság függvényében, nem? Bár így a hőmérsékletnek nem osztanak lapot a dologban.
Plusz ez lehet valami irtó hülye kérdés, de mitől függ, hogy ez a nyírás úgy ébred, hogy a páncéllemezen való áthatolást segíti, vagy úgy, hogy önmagába gyűri a megdöntés, a pozitív szög irányában a lövedéket?