Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
2km-en tesztelnek, mert ez egy átlagos lőtávolság. De még 2500m is teljesen reális. Igazából ~3000 fölött kezdődik az, ahol már nem érdemes próbálkozni, álló cél ellen is 60% alá csökken a találat esélye.

Görög követelmények:
"The fire control system is much inferior to the precision shooting at ranges of 2500 - 2000 m tanks of the NATO countries. Required indicator of the probability that at these distances according to the standard target (2,3 x -2.3 M) From the place and go for armor-piercing projectile at least 90%"

Nemrég csináltam egy görög tesztes fordítást , ott nem volt szó 2500 méterről.
A te infód milyen forrásból származik? Kaphatok hozzá linket?
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
A te infód milyen forrásból származik? Kaphatok hozzá linket?
Természetesen:
 
S

speziale

Guest
Te csak addig olvasol egy mondatot ameddig a prekoncepciód tart?
"“Usually we fire at 2,000 meters for accuracy tests, while for effectiveness tests we fire at shorter distances,"
A pontossági vizsgálatokon általában 2000-ig lövünk, a hatékonysági vizsgálatokon rövidebb távolságon.
jaj...

ez mit is jelent? a pontossági teszteket általában 2000m-es lőtávon végezzük....

és az általad leírt interpretációnak semmi köze ahhoz a szöveghez amit te kiemelsz...

a tesztelés során ugyanis az a cél, hogy kontrollált körülmények között megmérd azt a paarmétert ami téged érdekel...

a pontossági teszteket azért 2km-en végzik, mert afelett a lövés pontosságát befolyásoló egyéb tényezők már jelentősek tudnak lenni a löveg szórásához képest, és akkor már nem a löveg/lőszer pontosságát méred....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
Természetesen:

Én ennek a fordítását tettem be ide nem olyan régen.
Ott összehoztam az elhangzott szöveget a külön szereplő követelmény listával.
"3 test firing
Plot to shoot a 4 track in the foothills of the mountains from a distance 2500 m.
Goals are located at an altitude of 100 -150 m relative to the location shooting, with a track rise 5-7 ° towards the goals.
Nature of the track - clayey soil with lots of stones and rubble, sharp turns up to 50-60 degrees, the pit depth up to 1,0 -1,2 m.
Mission situation:
old tanks M-60;
shields size 2,3 x2, 3 m from the fabric material on the metalthe metallic frame;
moving target size 2,3 x4, 6 m, the speed of motionof 20-30 km / hour;
target for machine guns of various sizes,
for shooting at night used tissue target fordogretye hot air. At what distance?
To carry out fire at 3000 - 4000 m used these same target, with the position of fire moved from the territory of polyrut."

Ez a rész a szövegben a 8. és a 9. pont közé volt beékelődve, de nem oda való.
Nekem ez a maximális lőtávolság tesztnek tűnik, ami a 29. pont.
Ott lőttek 2 km fölött.
Azt leszámítva a saját fordításom szerint egyszer sem!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
2km-en tesztelnek, mert ez egy átlagos lőtávolság. De még 2500m is teljesen reális. Igazából ~3000 fölött kezdődik az, ahol már nem érdemes próbálkozni, álló cél ellen is 60% alá csökken a találat esélye.

Görög követelmények:
"The fire control system is much inferior to the precision shooting at ranges of 2500 - 2000 m tanks of the NATO countries. Required indicator of the probability that at these distances according to the standard target (2,3 x -2.3 M) From the place and go for armor-piercing projectile at least 90%"
A modellben R = 1,2 méter és 0.2 mil esetén 58-62% között ingadozott gyors számítással a találati arány és a rajzokon nézegetve is 3-4 lövés ment mellé átlagosan, meg persze a lecsúszók. T-72-őt néztem szemből.

És hogyhogynem csak 1500 méteren adták meg az új lőszernek a szórását, nem merték 3000 ezernél leírni...a
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
a pontossági teszteket azért 2km-en végzik, mert afelett a lövés pontosságát befolyásoló egyéb tényezők már jelentősek tudnak lenni a löveg szórásához képest, és akkor már nem a löveg/lőszer pontosságát méred....

Nem mondod?
Szerinted min tépjük a szánkat Molnival?
Pont arról beszélünk, hogy 2 km fölött elég erősen esik a találat esélye.... vajon miért?
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Pont arról beszélünk, hogy 2 km fölött elég erősen esik a találat esélye.... vajon miért?
Az azért jó lesz 3km-nek is ami fölött erősen esik a találat esélye.
Keress rá a megadott linken 2000-2500 között volt elvárás a 90% találati arány.
Nem véletlenül akarják elérni a 4km-et a 130-as löveggel. Nem hülyék, nem fognak olyan követelményeket felállítani, ami lehetetlen. Álló célra szerintem meg lehet csinálni.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
Az azért jó lesz 3km-nek is ami fölött erősen esik a találat esélye.
Keress rá a megadott linken 2000-2500 között volt elvárás a 90% találati arány.
Nem véletlenül akarják elérni a 4km-et a 130-as löveggel. Nem hülyék, nem fognak olyan követelményeket felállítani, ami lehetetlen. Álló célra szerintem meg lehet csinálni.

Én fordítottam ide ami a linken van. 2 km-en volt elvárás a 80-90%-os találati arány feladattól függően!
Szinte minden esetben 1500-2000 méter között lőttek!
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Én fordítottam ide ami a linken van. 2 km-en volt elvárás a 80-90%-os találati arány feladattól függően!
Csak a kedvedért:
895528dd017e7942ea866b79eb76f5d1.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
Csak a kedvedért:
895528dd017e7942ea866b79eb76f5d1.jpg
Csak a kedvemért olvasd már végig a észletes követelmény kiírást!
És mióta divat a nagyobb számmal kezdeni a "tól-ig" leírást?
Nem lehet, hogy az 1500-2000 méter akarna lenni? Csak mert 200 helyen van feltüntetve részletesen, hogy melyik teszt mit követel meg, és az is szerepel, hogy melyiknél hány % az elvárás.
2500 méterre csak a "mximum range" feladatnál lőttek!
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Csak a kedvemért olvasd már végig a észletes követelmény kiírást!
Irreleváns. Azok csak a teljesítendő feladatok leírásai.
És mióta divat a nagyobb számmal kezdeni a "tól-ig" leírást?
Fogalmam sincs, de más szovjet/orosz dokumentumokban is fellelhető ez. (ha nem tudnád, a görög teszt leírása eredetileg ukrán szöveg volt, azt fordította valaki elég hibásan angolra)
Teljesen máshonnan, ez egy szovjet hadgyakorlat leírásából:
"Дальность действительного огня, полученная в процессе испытаний стрельбой, для танков со 125-мм пушкой составила: при стрельбе бронебойным подкалиберным снарядом — 2300–2000 метров с места и 1900–1700 метров с ходу, при стрельбе кумулятивным снарядом — 1800–1600 метров с места и 1600–1400 метров с ходу. Дальность действительного огня при стрельбе из 115-мм пушки танка"

Ja mellékesen, hogy itt is 2000m fölé lőttek, aha... a 70-es években! TPD-K1-el meg TPD-2-49-el!

Nem lehet, hogy az 1500-2000 méter akarna lenni?
Nem. A modern űrméret alatti lövedékek 3km-ig használatosak. 2km-en álló harckocsiból álló célra a találati arány 100%. Sehol nem is gyakorolják nyugaton, elmondásuk alapján a mi Leopard kezelőink sem. Kizárólag mozgó célra, ez sem a technikának kihívás, hanem a kezelőnek.
2500 méterre csak a "mximum range" feladatnál lőttek!
Nincs leírva a feladat részletesen, nem tudni mi az a "maximum range"... Annyi van csak hogy az ukránok 2 rakétát indítottak 2500m távolságra.

Amúgy... M829, Range 3000m+


image.png.a0657efaa0b7ce503da9c9e5e6d72ad7.png
 
M

molnibalage

Guest
Irreleváns. Azok csak a teljesítendő feladatok leírásai.

Fogalmam sincs, de más szovjet/orosz dokumentumokban is fellelhető ez. (ha nem tudnád, a görög teszt leírása eredetileg ukrán szöveg volt, azt fordította valaki elég hibásan angolra)
Teljesen máshonnan, ez egy szovjet hadgyakorlat leírásából:
"Дальность действительного огня, полученная в процессе испытаний стрельбой, для танков со 125-мм пушкой составила: при стрельбе бронебойным подкалиберным снарядом — 2300–2000 метров с места и 1900–1700 метров с ходу, при стрельбе кумулятивным снарядом — 1800–1600 метров с места и 1600–1400 метров с ходу. Дальность действительного огня при стрельбе из 115-мм пушки танка"

Ja mellékesen, hogy itt is 2000m fölé lőttek, aha... a 70-es években! TPD-K1-el meg TPD-2-49-el!


Nem. A modern űrméret alatti lövedékek 3km-ig használatosak. 2km-en álló harckocsiból álló célra a találati arány 100%. Sehol nem is gyakorolják nyugaton, elmondásuk alapján a mi Leopard kezelőink sem. Kizárólag mozgó célra, ez sem a technikának kihívás, hanem a kezelőnek.

Nincs leírva a feladat részletesen, nem tudni mi az a "maximum range"... Annyi van csak hogy az ukránok 2 rakétát indítottak 2500m távolságra.

Amúgy... M829, Range 3000m+


image.png.a0657efaa0b7ce503da9c9e5e6d72ad7.png
Ezek az egy mérőszámos range értékek kb. értelmezhetetlenek.
Akkor bullshit rizsa, mint az, hogy AIM-120 range 120 km.
Ezt a hajamra kenhetem, semmiféle értékelhető valós adatot nem ad ebben a formában.

A HE repeszgránát az ölőhatása miatt egy álló ember ellen 5 km-ről is halálos tud lenni...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 204
113
Irreleváns. Azok csak a teljesítendő feladatok leírásai.

Szóval a teljesítendő feladatok, amiben benne van az, hogy mekkora tárgyat, milyen helyzetben, milyen sebesség mellet és milyen távolságon kell eltalálni azok irrelevánsak?????? :eek:
Ez azért már mindennek az alja....:(
Azt meg, hogy mi a különbség a valós lőtávolság meg az elméleti maximális lőtávolság között, már elmagyaráztam.....

Nekem ez már amúgy unalmas. Azt hiszel amit szeretnél, a valóság meg az ami :)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Akkor egy kis T-90M:
Két lövés űrméret alattival, két találat között 15 centi eltérés. Távolságot kisípolják, de meg lehet becsülni a lövés és találat között eltelt idő alapján, legalább 2.5 kilométer.

 
M

molnibalage

Guest
Akkor egy kis T-90M:
Két lövés űrméret alattival, két találat között 15 centi eltérés. Távolságot kisípolják, de meg lehet becsülni a lövés és találat között eltelt idő alapján, legalább 2.5 kilométer.

Egy timecode-ot kérnék...
Aztán megszámolom a képkockákat.

De kicsit vicces, hogy két lövés alapján akarsz te fegyver szórásáról képet kapni.
A AAA cikkben is elmagyaráztam mekkora propaganda szar felvétel volt a "mellé célzás" a Pancírral.
Te tényleg azt hiszed, hogy ezek propi mentes anyagok?

Lőttek kettőt, aztán, ha nem volt jó, akkor még addig kettőt, amíg összejött a felvétel és csá.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Nekem ez már amúgy unalmas. Azt hiszel amit szeretnél, a valóság meg az ami
Akkor hozzál már EGYETLEN forrást is ami bizonyítja, hogy 2000m fölött nem hatékony a tűzvezetés! És ne midnenféle amatőr számítást! És persze nem 3000m fölött... És ugye természetesen modern harckocsikra, nem 50 éves szarokra.