Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 488
113
Ravaszok ezek az oroszok. Nato szerint nem lehetséges, de azèrt mégis megtörténik. És talán ez a lényeg, nem?
Engem persze megint az zavar, hogy itt egyedül manöverezik egy harckocsi az ellenséges vonal előtt. És sehol pl egy buznyák Javelin a sok tizezer leszàllitott közül.
Furcsa egy háború ez. Mehetnek a tankönyvek a MÉH-be.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 128
113

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 225
4 640
113
Szakértőket kérdezem, akkor most a Merkava is hulladék sz@r mert hullanak mint a legyek??? Mert tudjuk hogy a Leo2 már be lett rakva abba a fiókba, mondjuk az egy oroszok elleni hadjáratban hullik, ez a csodajármű meg a biciklis/toyotas dzsigók gyújtogatják RPG-vel.... most akkor mivan itt?? Negan t@k@n szúrta már magát e miatt?? :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Szakértőket kérdezem, akkor most a Merkava is hulladék sz@r mert hullanak mint a legyek??? Mert tudjuk hogy a Leo2 már be lett rakva abba a fiókba, mondjuk az egy oroszok elleni hadjáratban hullik, ez a csodajármű meg a biciklis/toyotas dzsigók gyújtogatják RPG-vel.... most akkor mivan itt?? Negan t@k@n szúrta már magát e miatt?? :)
Nyilván értem, hogy miért írtad ezt, de nem kéne lovat adni az olyan Biztpol. huszárok alá, akiknek fingjuk sincs a technikai háttérvitákról.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 779
57 339
113
Szakértőket kérdezem, akkor most a Merkava is hulladék sz@r mert hullanak mint a legyek??? Mert tudjuk hogy a Leo2 már be lett rakva abba a fiókba, mondjuk az egy oroszok elleni hadjáratban hullik, ez a csodajármű meg a biciklis/toyotas dzsigók gyújtogatják RPG-vel.... most akkor mivan itt?? Negan t@k@n szúrta már magát e miatt?? :)

Gondolom neked a 2006-os Libanoni háború nem volt meg, ahol a Kornetekkel kilőtték a Merkava IV-eseket szemből is ;)
Értem, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, de ez elég régi esemény. Ennek lett a konklúziója, hogy kell az APS is.

Azt, hogy voltak akik elhitték, hogy a Leopárd 2 valami germán wunderwaffe, ami mindent kibír, most meg pofára estek az megint nem a mi sarunk...
Már az ukrán háború előtt is vagy 200-szor beszéltük át, hogy a Leopárd 2 páncélzata összességében semmivel nem tud többet, mint a kortárs tankoké. Ennek megfelelően, se az aknát, se a közvetlen tüzérségi találatot, se a nehéz ATGM tüzet nem bírja. Ahogyan oldalról a mai kézi RPG kategóriás fegyvereket sem.
Vagyis aki kicsit is tájékozott volt, az tudta, hogy a Leopárd 2-esek megjelenése semmit sem változtat az ukrán fronton, mert kilövik mindet majd a picsába. :D
Az örömködés meg a fórum germanofiljeivel szemben volt, akiktől 200-szor kellet végig hallgassuk a mítoszt, a legendás, legyőzhetetlen wunderwafféról, ami mindenben is a legjobb, de leginkább az árában a legtöbb...
És a mai napig rohadt jókat örömködök rajtuk, főleg amikor kiderül, hogy a valóságban pont annyit ér ukrán kézben a Leopárd, mint a T-64BV vagy a T-72M1-es.

És itt térünk vissza a Merkavára. Ugyanis nincsen kilőhetetlen tank!
Viszont nem mindegy, hogy az adott harckocsi mennyibe kerül, mekkora eséllyel száll ki belőle élve a személyzet, mennyibe kerül üzembe tartani, mennyire stabil az alkatrész ellátás stb...
A Merkava harmad-fele annyiba kerül, mint a Leopárd. Ehhez képest élve szállnak ki belőle a kezelők, és csak akkor láttuk fölrobbani amikor belülről fölrobbantották. Innen nézve elég jól szerepelt eddig is.
Az igazi szereplése az lesz amikor szervezet formában bevetik. ;)
Mert eddig lézengő tankokon ütöttek rajta, több irányból.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Szakértőket kérdezem, akkor most a Merkava is hulladék sz@r mert hullanak mint a legyek??? Mert tudjuk hogy a Leo2 már be lett rakva abba a fiókba, mondjuk az egy oroszok elleni hadjáratban hullik, ez a csodajármű meg a biciklis/toyotas dzsigók gyújtogatják RPG-vel.... most akkor mivan itt?? Negan t@k@n szúrta már magát e miatt?? :)
Mert a Merkavát kísérte sok jármű, mint Ukri-ban is, a harcászati alapszabály szerint! Jaaa: NEM!
... de akkor voltak lövészek körülöttük, mint Ukri-ban is, a harcászati alapszabály szerint! Jaaa: NEM!
... de akkor volt figyelő-drón a közelben, mint Ukri-ban, a harcászati alapszabály szerint! Jaaa: NEM!

Akkor összehasonlítanod sikerült alapból/durván különböző --hibás-- alkalmazást, majd levontad az "objektívet"!
Alakul az a Darwin-díj, alakul ;) : :hadonaszos:


Nyilván értem, hogy miért írtad ezt, de nem kéne lovat adni az olyan Biztpol. huszárok alá, akiknek fingjuk sincs a technikai háttérvitákról.
Te a korábbi T-72 vita-beégésed után mit keresel konstruktív vitában???
Lapítanod kéne mint az nyuszi meg a k@kk@ntása a fűben!
...bár most veszem észre, hogy jön az ott összekovácsolódott Valóság-tagadó csapat! :D


csak megint kiengedték a gumiszobából... ( mindig megbánom mikor elolvasom az ignorra rakott komák kommentjeit...)

Kedves Álcázott Rágcsáló! Legalább a (vita-)kultúra látszata érdekében erőltesd meg magad, mert szinte hiányoznának a kreatív, és objektív/pártatlan, a kormányzati állásponttal csak véletlenül egyező hsz-eid és KJedvelés-eid mint a T-72 esetben is ömleszetettek alapján nyilvánvaló lett!

A Valóság továbbra sem zavarjon benneteket! :hadonaszos:

IGEN, az a pár ironikus sor az elején, amit megcsillantottam a szintén "objektíven" összehasonlító Ratmahatrattam...-nak!


U.I.: Nyomokba iróniát tartalmaztam! Ne adjátok fel! :hadonaszos: ... edzeni akarok komm-ból! ;) :D


.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 779
57 339
113
Mert a Merkavát kísérte sok jármű, mint Ukri-ban is, a harcászati alapszabály szerint! Jaaa: NEM!
... de akkor voltak lövészek körülöttük, mint Ukri-ban is, a harcászati alapszabály szerint! Jaaa: NEM!
... de akkor volt figyelő-drón a közelben, mint Ukri-ban, a harcászati alapszabály szerint! Jaaa: NEM!

Akkor összehasonlítanod sikerült alapból/durván különböző --hibás-- alkalmazást, majd levontad az "objektívet"!
Alakul az a Darwin-díj, alakul ;) : :hadonaszos:



Te a korábbi T-72-viat beégés után mit keresel konstruktív vitában???
Lapítanod kéne mint az nyuszi meg a k@kk@ntása a fűben!
...bár most veszem észre, hogy jön az ott összekovácsolódott Valóság-tagadó csapat! :D




Kedves Álcázott Rágcsáló! Legalább a (vita-)kultúra látszata érdekében erőltesd meg magad, mert szinte hiányoznának a kreatív, és objektív/pártatlan, a kormányzati állásponttal csak véletlenül egyező hsz-eid és KJedvelés-eid mint a T-72 esetben is nyilvánvaló lett!

A Valóság továbbra sem zavarjon benneteket! :hadonaszos:

IGEN, az a pár ironikus sor az elején, amit megcsillantottam a szintén "objektíven" összehasonlító Ratmahatrattam...-nak!


U.I.: Nyomokba iróniát tartalmaztam! Ne adjátok fel! :hadonaszos: ... edzeni akarok komm-ból! ;) :D


.

Az mondjuk sokat elmond, hogy személyeskedésen kívül általában másra nem futja tőlük.
Fölösleges is reagálni nekik. Majd ha felnőnek a feladathoz és lesz érdemi hozzászólásuk.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 015
113
A Merkava harmad-fele annyiba kerül, mint a Leopárd. Ehhez képest élve szállnak ki belőle a kezelők, és csak akkor láttuk fölrobbani amikor belülről fölrobbantották. Innen nézve elég jól szerepelt eddig is.
Mondjuk az, hogy valamit leirsz 100x az nem jelenti azt, hogy igaz.
  • A hiradásokban láthattad magad is, hogy van felvétel arról, hogy drónról megdobják a trotyis tankot és semmi sem védi meg.
  • A hiradásokban láthattad magad is, hogy van felvétel arról, hogy megküldenek RPG-vel is egy trotyis tankot és semmi sem védi meg.
  • A hiradásokban azt is láthattad, hogy van felvétel arról, hogy egy esetben ez nem egy álló tank ellen történik, a trotyis harckocsi mozgásban van és valami igy is telibe kapja - tehát feltételezem (!) nem kikapcsolt önvédelmi rendszerekkel próbáltak a srácok életben maradni.
  • A hiradásokban azt is láthattad, hogy van felvétel arról, amikor élve rángatnak ki harckocsizókat a járműből és van olyan is ahol bizony nem.
Ebből Te ismételten levezeted, hogy "jól szerepelt". Kb. annyira mint a Leopárd vagy az ukrán szinekben tiszavirág életű Challenger-ek. Ezek per pill a tények.
Tényleg őszinte baráti hangon kérlek, ne erőltesd feleslegesen ezt a hülyeséget, mert "innen nézve" a felnőtteknek pattog a kölök esete áll fenn.

Az igazi szereplése az lesz amikor szervezet formában bevetik. ;)
Valahol mindannyian kiváncsiak lennnénk egy mindkét fél részéről szervezett formában bemutatott éles tankcsatára! :rolleyes:
Remélem a Gáza övezet lakónegyedeinek módszeres szarrálövése nem lesz nálad referenciapont.

De hogy lásd, örömöt is akarok okozni neked :oops:, akkor felénk ép azt beszélik, hogy kigyulladt egy szlovák Leopard Lešť-en: "Na Lesti udajne vyhorel 1ks Leopardu" , állitĺag a motortérben kezdődött...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 779
57 339
113
  • A hiradásokban láthattad magad is, hogy van felvétel arról, hogy drónról megdobják a trotyis tankot és semmi sem védi meg.
  • A hiradásokban láthattad magad is, hogy van felvétel arról, hogy megküldenek RPG-vel is egy trotyis tankot és semmi sem védi meg.
  • A hiradásokban azt is láthattad, hogy van felvétel arról, hogy egy esetben ez nem egy álló tank ellen történik, a trotyis harckocsi mozgásban van és valami igy is telibe kapja - tehát feltételezem (!) nem kikapcsolt önvédelmi rendszerekkel próbáltak a srácok életben maradni.
  • A hiradásokban azt is láthattad, hogy van felvétel arról, amikor élve rángatnak ki harckocsizókat a járműből és van olyan is ahol bizony nem.

Még mindig ott tartunk, hogy ez a "trotyis" rendszer került a Leopárdra is, mert a rajmetál szarshildet ennél rosszabbnak találták.
Ahogyan ez a rendszer kerül az M1-re meg a Challengerre is. Ez a nyugati világ legjobbja, és úgy látszik hát ez sem elég jó :rolleyes:

Tényleg őszinte baráti hangon kérlek, ne erőltesd feleslegesen ezt a hülyeséget, mert "innen nézve" a felnőtteknek pattog a kölök esete áll fenn.

Imádom, hogy el vagytok magatoktól szállva :D
Én meg azt látom, hogy sok sértett kisgyerek nyavalyog , mert a csúnya bácsi bántja a kedvenc nyünyüjéjüket :D

Valahol mindannyian kiváncsiak lennnénk egy mindkét fél részéről szervezett formában bemutatott éles tankcsatára! :rolleyes:
Remélem a Gáza övezet lakónegyedeinek módszeres szarrálövése nem lesz nálad referenciapont.

Ukrajnában is sok ilyet láttál? Jah nem XD
Viszont hasonlóan ukrajnához lesz bőven páncéltörő fegyver, meg esetleg akna is. Ahogyan 2006-ban libanonban is volt.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
Kedves Álcázott Rágcsáló! Legalább a (vita-)kultúra látszata érdekében erőltesd meg magad, mert szinte hiányoznának a kreatív, és objektív/pártatlan, a kormányzati állásponttal csak véletlenül egyező hsz-eid és KJedvelés-eid mint a T-72 esetben is ömleszetettek alapján nyilvánvaló lett!
az komoly
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 015
113
Imádom, hogy el vagytok magatoktól szállva :D
Én meg azt látom, hogy sok sértett kisgyerek nyavalyog , mert a csúnya bácsi bántja a kedvenc nyünyüjéjüket :D
Elnézést, ha gyermeteg lelkedbe tapostam! A "szakértő" érvelése:
  • "elszállva" :rolleyes: ,
  • "kisgyerek nyavalyog" :eek:,
  • (trotyis?) "nyünyüke" :oops:,
Hidd el, azért én is tudom élvezni ha valaki hülyét csinál magából :D, csak sajnálom, mikor az ilyen végett oldalak telnek meg szutyokkal. Szóltam, reagáltál, hát folytasd, ne hagyd abba... (a nevetőset meghagyom a poénnak szánt vicces szövegeknek, gyerekek használják term. másra is, úgy is kezelem)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 225
4 640
113
Troiyi nem ved felulrol, és összesen 6 db elhárító toltete van két oldalt.
Latom,az olvasas ertelmezesi kepesseg az tovabbra sem megy a propibrigadnak
De megy, csak megint azzal van a baj hogy leszaroznak egyes "szagértö" urak egyes rendszereket, a Trophy meg a nyugati világ legjobbja!! Jah papíron, csak éppen úgy néz ki élesben nem szóltak neki hogy ő a legjobb.... :) és mindezt nagy mellénnyel fennhangon előadva. Ezzel van problem. Most éppen nem rólad van szó mielőtt magadra veszed! :)
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 779
57 339
113
  • (trotyis?) "nyünyüke" :oops:,
Hidd el, azért én is tudom élvezni ha valaki hülyét csinál magából :D

Hát még én. Ki is mondta, hogy trotyis... :rolleyes:
hogy drónról megdobják a trotyis tankot és semmi sem védi meg.
megküldenek RPG-vel is egy trotyis tankot és semmi sem védi meg.
ez nem egy álló tank ellen történik, a trotyis harckocsi mozgásban

Te szerencsétlen :D

De megy, csak megint azzal van a baj hogy leszaroznak egyes "szagértö" urak egyes rendszereket, a Trophy meg a nyugati világ legjobbja!! Jah papíron, csak éppen úgy néz ki élesben nem szóltak neki hogy ő a legjobb....

Én "szagértő" vagyok szerinted, de te persze jobb vagy. Hiszen meg tudod cáfolni, hogy a nyugati világ legjobb APS-e.
Csak miután ezt sikerül megcáfolnod, küld el a leveledet az USA-ba, Angliába és Németországba is.
Ugyanis az M1-re, a Challenger 3-ra és a Leopárd 2A7/8-ra is a Trophy került fel. Ebből az angolok és a németek ki is mondták kerek perec, hogy azért mert ez a legjobb. De ha te okosabb vagy, mint ezen fegyverek gyártói (miért ne lennél az :D) akkor nyugodtan írd meg nekik a szerelmes leveledet arról, hogy te otthon a fotelből miért értesz jobban hozzá, mint ők, akik végig próbálták ezeket a rendszereket, bele értve a rajmetál szarshildet is ;)