Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 688
15 226
113
Ez az! De akkor megnyugodhatok, hogy ezt véresen komolyan gondolták.
Nem akarok ünneprontó lenni de...
Ilyesmit velünk is gyakoroltattak.
Igaz, mi sokkal profibbak voltunk, mert nekünk sátorlappal kellett letakarni a tornyot.
Via: HHház-Téglás.
A legcifrább az volt mikor pszh-t kellett oltani napalmtámadás után. Kiugrasz, gyalásó elő, aztán hánytad a földet a gépre ( vagy nem, ha olyan volt a felszin.)
( Érdekesség képpen, akit érdekel nézzen rá a Japánok mandzsúriai hk elhárítására. Bambuszrúd (minek?) végén akna vagy robbanóanyag, és jó 50méterről rárohan. Nem megvárja aztán elédobja,nem, bambuszkaróval rohangászik. Érdekes na...)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 209
81 508
113
Nem akarok ünneprontó lenni de...
Ilyesmit velünk is gyakoroltattak.
Igaz, mi sokkal profibbak voltunk, mert nekünk sátorlappal kellett letakarni a tornyot.
Via: HHház-Téglás.
A legcifrább az volt mikor pszh-t kellett oltani napalmtámadás után. Kiugrasz, gyalásó elő, aztán hánytad a földet a gépre ( vagy nem, ha olyan volt a felszin.)
( Érdekesség képpen, akit érdekel nézzen rá a Japánok mandzsúriai hk elhárítására. Bambuszrúd (minek?) végén akna vagy robbanóanyag, és jó 50méterről rárohan. Nem megvárja aztán elédobja,nem, bambuszkaróval rohangászik. Érdekes na...)
2009-ben még én magam is másztam ablakból harckocsira sátorlappal a kezemben...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 035
21 640
113
Miután a megpléhezett és megrácsozott teknos-harckocsikat már nem igazán lehett tovább fejleszteni (pedig az elso példányok mekkora túlélok voltak ... )...


... elokerult a gumi:

star-wars-jawa-sandcrawler-02.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 486
113
Igen, 2× is. Látom te is olyan okos lettél, mint a többi, akinek érve nincs, csak a hülyeség.

A totalisan elfogult hülyeséged alapján ér annyit, mert fáj, hogy elmaradtak az atomjaira robbanó Leopardos és Abramses videók akkor amikor a T-90M-ek ugyanúgy robbannak szarrá mint a többi szovjet hulladék.
Ahogy a nyugati csoda technika is kiégett meg szénné égtek benne az emberek!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 209
81 508
113
Ahogy a nyugati csoda technika is kiégett meg szénné égtek benne az emberek!
Igen, volt ilyen is, csak az arányok teljesen mások. Mert nyugatiból elvétve találsz ilyet (az is főleg Challanger), addig a szovjet és orosz harckocsiknál ez szinte már természetes. De ezen nincs is mit csidálkozni, így jarsz, ha telepakolod a küzdőteret üzemanyaggal és papírfalú lőszerrel védtelenül.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 079
59 154
113
mert fáj, hogy elmaradtak az atomjaira robbanó Leopardos és Abramses videók
Nem egy kipukkant, de leginkább a személyzetükkel együtt porrá égtek.
De tényleg rohadt fárasztó, hogy az ukrán topikos képek és videók ellenére nálad valami alternatív valóság játszódik le a fejedben.
Csak egy példa: Az oda küldött M1-esek kétharmada már ki lett lőve....
Leopárdot nyomokban sem látunk már, mert egyszerűen nincs működő képes.
A Challengerek kétszer lettek bevetve, 1-1 napot sem éltek.
És legutóbb még mindig a szerencsétlen, lenézett T-64BV-t láttam harcolni kurszknál is. Mert az még működik, megy és harcol.
Az ukrán topikban értem én a fanatikus mellébeszéléseidet, ahol egy alternatív valóság sosem volt dolgait és okosságait osztod meg velünk. De azért egy technikai topikban ne hajlítsuk már a teret! ;)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 486
113
Nem egy kipukkant, de leginkább a személyzetükkel együtt porrá égtek.
De tényleg rohadt fárasztó, hogy az ukrán topikos képek és videók ellenére nálad valami alternatív valóság játszódik le a fejedben.
Csak egy példa: Az oda küldött M1-esek kétharmada már ki lett lőve....
Leopárdot nyomokban sem látunk már, mert egyszerűen nincs működő képes.
A Challengerek kétszer lettek bevetve, 1-1 napot sem éltek.
És legutóbb még mindig a szerencsétlen, lenézett T-64BV-t láttam harcolni kurszknál is. Mert az még működik, megy és harcol.
Az ukrán topikban értem én a fanatikus mellébeszéléseidet, ahol egy alternatív valóság sosem volt dolgait és okosságait osztod meg velünk. De azért egy technikai topikban ne hajlítsuk már a teret! ;)
Mentős vagyok láttam meghalni embert fullos BMW-be meg láttam kiszállni karcolásokkal embert egy szarrá tört Suzuki Swif-t ből is! Nem értek a harckocsikhoz, de mindegy, hogy ebben vagy abban égsz szarrá mert csúnya halál!
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 079
59 154
113
Mentős vagyok láttam meghalni embert fullos BMW-be meg láttam kiszállni karcolásokkal embert egy szarrá tört Suzuki Swif-t ből is! Nem értek a harckocsikhoz, de mindegy, hogy ebben vagy abban égsz szarrá mert csúnya halál!

Egy ideje mondogatom, csak nem nagyon értik....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 209
81 508
113
Mentős vagyok láttam meghalni embert fullos BMW-be meg láttam kiszállni karcolásokkal embert egy szarrá tört Suzuki Swif-t ből is! Nem értek a harckocsikhoz, de mindegy, hogy ebben vagy abban égsz szarrá mert csúnya halál!
Csak az esélyek mások. Miben égsz nagyobb eséllyel szarrá? Egy olyan harckocsiban aminek a küzdőterében van majd 500 liter gázolaj gyakorlatilag 2mm vastag bádoglemezekben, vagy egy olyan harckocsiban, aminek a küzdőterében egy csepp gázolaj sincs? És ez csak a gázolaj.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 035
21 640
113
Csak az esélyek mások. Miben égsz nagyobb eséllyel szarrá? Egy olyan harckocsiban aminek a küzdőterében van majd 500 liter gázolaj gyakorlatilag 2mm vastag bádoglemezekben, vagy egy olyan harckocsiban, aminek a küzdőterében egy csepp gázolaj sincs? És ez csak a gázolaj.
Merkava
but-why-so-what.gif
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 079
59 154
113
Csak az esélyek mások. Miben égsz nagyobb eséllyel szarrá? Egy olyan harckocsiban aminek a küzdőterében van majd 500 liter gázolaj gyakorlatilag 2mm vastag bádoglemezekben, vagy egy olyan harckocsiban, aminek a küzdőterében egy csepp gázolaj sincs? És ez csak a gázolaj.

Csak a valóság zavar az elméleteidben....
Elég sok nyugati vasban bent égett a személyzet is. Ez sem titok.
Videón is volt olyan ahol Leopárdból csak 1 embert láttunk kiszállni, a színe alapján azon se maradt túl sok ruha...
De nem akarlak meggyőzni, mert tudom, hogy nem lehet. Csak fárasztó mindig ugyan azokat az alaptalan hülyeségeket olvasni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 079
59 154
113
Ebben a videóban például azt szeretem, hogy látszik ahogyan keresztül megy a Leopárd 2-esen a kumulatív sugár:
Aki látta már itt a fórumon, hogy az a tank milyen felépítésű azon a részen, az nem csodálkozik ezen sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 486
113
Igen, volt ilyen is, csak az arányok teljesen mások. Mert nyugatiból elvétve találsz ilyet (az is főleg Challanger), addig a szovjet és orosz harckocsiknál ez szinte már természetes. De ezen nincs is mit csidálkozni, így jarsz, ha telepakolod a küzdőteret üzemanyaggal és papírfalú lőszerrel védtelenül.
Dudi, dudi én értem amit mondasz meg szerintem mások is! Azt próbáljuk elmagyarázni, hogy ha nem a gázolaj gyullad be akkor berobban a lőszer és ugyan úgy lekapcsolják a villanyt a bent ülőknek mint a T szériásoknál!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 079
59 154
113
Dudi, dudi én értem amit mondasz meg szerintem mások is! Azt próbáljuk elmagyarázni, hogy ha nem a gázolaj gyullad be akkor berobban a lőszer és ugyan úgy lekapcsolják a villanyt a bent ülőknek mint a T szériásoknál!

Meg ha nem a lőszer vagy az üzemanyag akkor ég más. A legtöbb mai HEAT lőszernek önmagában is van gyújtó hatása, pont azért, hogy fokozzák a belső károkozást. És azért van még bent éghető cucc.
Orosz Leopárd 2 javítós videón is mutatták a tank belsejét, bele csapódott egy drón is. Ahova betalált, belül még az aramid és elolvadt, pedig ahhoz 300+ fok kell. Semmiféle hiteles statisztika sincs arra amit állít. Ez a helyzet.
Majd ha vége a háborúnak akkor okosabbak leszünk ez ügyben is.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 209
81 508
113
Dudi, dudi én értem amit mondasz meg szerintem mások is! Azt próbáljuk elmagyarázni, hogy ha nem a gázolaj gyullad be akkor berobban a lőszer és ugyan úgy lekapcsolják a villanyt a bent ülőknek mint a T szériásoknál!
Csaka nyugati lőszer hüvelye nem papír amit egy öngyújtó lángja is azonnal meggyújt. Ezen túlmenőnen a Leopardokban a lőszer nem szabadon van, hanem olyan tárolóban ami biztosítja azt (a lőportöltet összetételével együtt), hogy még egy RPG közvetlen találata sem robbantja fel a lőszert (a Leopardos topikban ott van pontosan, hogy milyen eloőírasoknak felel meg).
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 486
113
Csaka nyugati lőszer hüvelye nem papír amit egy öngyújtó lángja is azonnal meggyújt. Ezen túlmenőnen a Leopardokban a lőszer nem szabadon van, hanem olyan tárolóban ami biztosítja azt (a lőportöltet összetételével együtt), hogy még egy RPG közvetlen találata sem robbantja fel a lőszert (a Leopardos topikban ott van pontosan, hogy milyen eloőírasoknak felel meg).
Ezért repült el a törökök több Leojának is a tornya?! Mert lerepült!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 079
59 154
113
Ezért repült el a törökök több Leojának is a tornya?! Mert lerepült!

Áhh dehogy...
iu


Amúgy a különbség a török meg az ukrán leók között a lőszer.
A török tankokban hagyományos lőszerek voltak (eredményt látjuk), míg az ukránban LOVA bázisúak.
Utóbbiak nem robbannak hanem égnek, igen hevesen.
b01bd921f6b58f7df4ab4e74fb035270.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 209
81 508
113
Ezért repült el a törökök több Leojának is a tornya?! Mert lerepült!
A törököknek 1000 éves modernizálataln A4-esek vannak és ha utána olvasol azoknak a török harckocsiknak egy részét a saját legénysége robbantotta fel és volt amit a török légierő bombázott porrá. Az ukránok nagyjavított Leopardokat kaptak, amikben már új a lőszertároló és a hidraulikus toronymozgatást is elektromosra cserélték. Nem szívjóságból tették, hanem mert már nincs más amit be tudtak volna építeni.

Az egyébként nem fura számodra, hogy a majd 10 éves esetekkel példálózol, amikor itt van egy háború amiben nagyjából 50db Leopard 2-t lőttek már ki, és kb 1 kezeden meg tudod szamolni azt, hogy melyik végezte úgy ahogy egy átlagos kilőtt szovjet/orosz ócskavas szokta?
 
  • Vicces
Reactions: fip7