Na, itt holnap néhány félreértést helyre kell majd tenni.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A tengeralattjárókat is hegeszteni fogják. Nem nagyon fogják kiváltani sehol sem, mert mert a ragasztott kötésnek is a nyűgje, hogy mekkora felületet kell előállítáni, hogy át tud adni az adott terhelést. Ha van egy 1500MPa folyáshatárú anyagod és egy nagyon jó minőségű fémragasztó már tud 30MPa-t és kapsz mondjuk 300000N terhelést (nekimész a tankkal valaminek) akkor kéne 100 négyzetcentiméternyi felület.
Ha ezt vesszük egy 25mm vastag acéllemezre, akkor 400mm hosszú lemezt kell összeragasztani. Ez tud átvinni 30MPa-t, vagyis kihasználod az 1/50-ed részét. Cserébe tömör kötés
Ha ezt a két lemezt összehegeszted, akkor a mai hegesztőanyagokkal eljutsz 1100MP folyáshatárig. Kihasználod az anyag majd 75%-át. Ki sem számolom, hány négyzetméter kellene ehhez, ha ragasztunk.
Csavarkötés nem játszik, nehéz, plusz nem tömített kötés. Ugyanez igaz a szegecselésre.
Tudom, minden szentnek maga felé hajlik a keze - és én még szent sem vagyok. Annyit tudsz, hogy öntvények, kovácsdarabok okos használatával csökkented a hegesztések számát. Ugyanezt játsszák a reaktortartálynál is
A megoldás a kérdésetekre a 3D nyomtatás.A belső rétegekhez nem csupán acélt hanem wolframot is (mint kiokosítottak wolfram titán ötvözetet) használnak. Azt hozzá lehet hegeszteni acélhoz? Mert ezt én úgy képzelem (es így is van, mert máshogy értelmen), hogy megvan a torony váza egy nem túl spéci de páncél minőségű acélból. Ez üregesen van összehegesztve és ezekbe az üregekbe megy bele a tényleges páncelblokk ami nincs hozzáhegesztve a torony vázához, mert akkor tábori körülmények közt nem lenne cserélhető.
A Leopard 2-nél így nez ki a torony váza:
Nem tudom így erthető-e amit mondani akartam. Tehát a nagy kemenysegű lemezeket távtartókkal kéne egymáshoz hegeszteni (a szovjetek 89-ben a T-72B-nél a teknő frontpancéljába épített HHS lemezeket csak csavarozni tudták egymáshoz, hegeszteni nem) és az így kapott blokkot kell berakni az összehegesztett váz üregeibe.
Szia,Ha már TGY meg Desert Storm.
Nagyon leegyszerűsítve szinte kizárt, hogy vokt TGY Abrams a Desert Storm alatt azon belül os Kuwait város elfoglalása során.
Kicsit kifejtve viszont a Kuvait városát elfoglaló 1. és 2. TGY hadosztály bal szárnyán ott volt 2. páncélos hadosztály egy része 190 vagy 196db MA1-el.
ez fájt.A hidakat csak közvetlen nukleáris robbanás dönti romba, vagy a rendkívül közeli találat hősokkja okozhatja a szerkezeti szilárdság csökkenését.
Igen, az sokkal valószínűbb.
Azért a 80-as évek végén a hőképes optika hiánya ellenére a T80U és UD qrva kemény ellenfél lett volna bárminek a nyugaton. Ott tényleg csak a kiképzés színvonalán múlt volna, hogy ki győz.
Lehet, hog igazad van! 90-ben kezdték rendszeresíteni, és vagy volt nekik 60,72 vagy 74db amit kaptak az ARMY-tól ideiglenesen vagy nem, ennek még utána kell nézni, mert nem teljesen egyértelmű.Szia,
Nekem olyan halvany emlekeim vannak, hogy azt olvastam: a TGY kolcsonkapott M1A1-eket az Desert Storm-ra (az emlekeim arrol nem szolnak, hogy Kuwait varoshoz ez mennyire kapcsolodik). Rosszul emlekszek?
Ja, mert mögöttük van a Distribution Company meg a Forward Support Companyk több száz teherautóval.Hát tankolnak. Egy szovjet hk századnak a 80-as években 1db URAL-ja volt, ezzel üzemanyagon kívül mindennel el tudták látni a századot.
Egy mai amerikai Abrams századnak ugyanúgy 1 teherautója van.
Értem a lényegét de azért lefordíthatnád.
Tudjuk hogy a nyugati szar, csak a keleti a szuper (kissé uncsi )...
... csak éppen a szovjetek szerint sem így volt az ám!
Ők pontosan tudták mennyire el vannak maradva a nyugat mögött, harci és műszaki szempontból. (ezért is a mennyiségre feküdtek rá)
ВТУ = военно-технический уровень
forrás:
Т-72/Т-90 Опыт создания отечественных основных боевых танков
С. В. Устьянцев, Д. Г. Колмаков
Открытое акционерное общество «Научно-производственная корпорация «Уралвагонзавод» имени Ф.Э. Дзержинского»
г. Нижний Тагил
2013
Tank | T-72A | T-80B | Leopard 2A1 | M1 Abrams |
Hadrendbe állítás éve | 1979 | 1978 | 1979 | 1980 |
HTSz együttható | 1 | 1,15 | 1,99 | 1,72 |
Tank | T-72B | T-80U | M1A1 | Challenger |
Hadrendbe állítás éve | 1984 | 1986 | 1985 | 1983 |
HTSz együttható | 1 | 1,15 | 1,56 | 1,31 |
Íme egy anyag.военно-технический уровень = harci-technikai szint (továbbiakban HTSz)
A T-72A -hoz viszonyítva:
(megj: tehát e szerint pl a Leopard 2A1 kb kétszer akkora harcértékű vol,t mint a T-72A)
Tank T-72A T-80B Leopard 2A1 M1 Abrams Hadrendbe állítás éve 1979 1978 1979 1980 HTSz együttható 1 1,15 1,99 1,72
A T-72B -hez viszonyítva
Tank T-72B T-80U M1A1 Challenger Hadrendbe állítás éve 1984 1986 1985 1983 HTSz együttható 1 1,15 1,56 1,31
Egyébként volt még egy másik dokumentum is, scannelt, declassified CIA ha jól emlékszem állítólagos szovjet elemzésen alapulva, kb a 80 -as évekből. A fórumon is megjelent párszor, de most nem találom. Ott T-55 volt az "1", ha jól emlékszem, és szerintem eltérnek az arányok ettől (bár ott nem csak harckocsik, hanem egyéb járművek/rendszere is voltak, pl Hawk, BMP stb.)
Kösznöm, pont erre gondoltam.
T-72A van benne.Fontos kihangsúlyozni, hogy ez 1977-es anyag, tehát a fejlettebb szovjet tank változatok nincsenek benne csak becslés, ahogy a Leo2 is.
De azért igen érdekes, hogy a szovjetek mit gondoltak a saját és a túloldal cuccairól.
OFF
Én kb. azon pislogtam, hogya 2K12 Kub rendszerhez képest mennyivel többre tartják a HAWK alap változatát is, nemhogy a fejlesztettet...
A MiG-23MF és az F-4E egy szinten kezelési is igen érdekes lehet egyesek számára.
Az F-14 értékét erősen túlzónak érzem.
ON
Ez egy megszerzett szovjet anyag fordítása és prezentálása a hírszerző szervek által.Leopard 1 vs T-62...
És az is összehasonlítható, hogy az oroszok és az amerikaiak hogyan látták Leopard 2 harcértét.
Értem. Azt hittem ez eredeti amerikai.Ez egy megszerzett szovjet anyag fordítása és prezentálása a hírszerző szervek által.
Nekem lövésem nincs, hogy mit gondoltak a jenkik a Leo2-ről akkor.
Hát, ezért kell elolvasni a címet is...Értem. Azt hittem ez eredeti amerikai.
Elektrosalakos hegesztés:Látom te nagyon benne vagy ebben az acél témában. Ha nem lenne gond, tudnál egy kicsit részletesebben is írni arról a bizonyos elektrosalakos átolvasztásról?
Különbséget kell tenni, hogy a titánban a wolfrám nem más, mint szálerősítés. A titán-mátrixba a wolframot be lehet foglalni, mivel a wolfram olvadáspontja kb. a duplája a titánénak, így ez nem ötvözés, csupán erősítés.Где и как заработать деньги - Информационный портал
aggregator-mlm.ru
Szerszámkészítésben is jelenlevő ötvözetei vannak.
semennyire, mivel nincs wolfrám-titán ötvözet, el is mondom, hogy miért:és egy wolfrám-titán ötvözet mennyire tud kemény lenni? Már csak azért, hogy miért érheti meg ilyennel szívni, ha tudnak ilyen keménységű acélt csinálni?
lásd fent. Titánt lehet nyomtatni, ahogy wolframot is, de a kettő együtt nem megy.A megoldás a kérdésetekre a 3D nyomtatás.
Ha a titánium betéteket nem is hegesztik az egyéb anyagokhoz, akkor is a szükséges elemeket külön-külön simán nyomtathatják. Márpedig a Titánium nyomtatható.
És ez nem csak nekem jutott az eszembe.
Pl. sokkal bonyolultabb térbeli szerkezeteket lehet nyomtatással elkészíteni, és ebből üreges páncélzatot létrehozni. Mindezt a hagyományostól eltérően minimális munkaórával. Gyakorlatilag elhanyagolható idő alatt. Mi több a fejlesztést kb. egy nagyságrenddel lehetne meggyorsítani.
Az elképzelt térbeli szerkezet akár generálható is, majd a generált páncélzatot azonnal szimulált tesztekkel még a virtuális térben le lehet tesztelni. Ha már eleve bukó egy konstrukció, akkor azt le sem kell gyártani.
Ha elkészül egy terv, akkor azt 0 óra élőmunka befektetéssel, teljesen robotizálva "köpi ki" a nyomtató.
Testpáncélok esetén már bőven túl vannak a kísérlteken.
Érdemes néha benézni az űrkutatási topicba is :
Csak amit beraktál oldalt néztem. Letöltöttem a dokumentumot de nem neztem még bele.Hát, ezért kell elolvasni a címet is...
Sokat segített volna, ha te lettél volna a tanárom egyetemen.Ahhoz, hogy ötvözetet készíts alapvetően 2 lehetőséged van (ezt most megpróbálom emberi nyelven leírni..)
- intersztíciós rácshely: Van egy vödör narancsod, amit akárhogyan pakolsz be, mindig van a narancsok között hely. Ezekre az üres helyekre tudsz betenni mondjuk cseresznyét meg mazsolát úgy, hogy a narancs nagyon nem nyomja össze a cseresznyét. Ez titán esetében a nála jóval kisebb atomátmérőjű anyagokat jelenti, ez nagyjából a gázok (nitrogén, oxigén, hidrogén). Ezek mindegyike - plusz a karbon - brutálisan rideggé teszi a titánt, majdnem gyémánt keménységű, de tökéletesen rideg, minimális erőhatásra törik. Szerencsétlen titánnak van 2 vegyérték elektronja, inkább leadja, ezért sok mindent nem tudsz hozzáadni, mint ötvöző. A periódusos rendszerben tőle balra lévő anyagok nem ötvözők, a berillium, bór kilőve, a tőle kisebb elemek és jobbra lévő elemek meg megtámadják, marad nagyjából az alumínium.
- szubsztitúciós rácshely: Van egy vödör narancsod és a narancs helyett beteszel almákat és leturmixolod az egészet. Ahogy növeled az alma mennyiségét, úgy lesz az alma íz egyre hangsúlyosabb. A narancs-alma egymással helyettesíthető, mivel nagyjából mindkettő gyümölcs, nagyjából ugyanakkora. A metallurgiában ez azt jelenti, hogy egymással korlátlanul helyettesíthetőek, így működik a vas-nikkel rendszer (ezért van a geodinamó és a Föld mágneses tere - nagy vonalakban...), vagy a nikkel meg a réz. Van, hogy lehet helyettesíteni, de nem korlátlanul, csak egy bizonyos szintig - mondjuk a narancsos vödörbe teszel uborkát, így le tudod csökkenteni a lötty cukortartalmát. Ha sok uborkát teszel bele, akkor fos íze lesz. Ez a titán esetében mondjuk a palládium, vanádium, zirkónium. Maximum 5-8%. A wolfram ebben a körben a sós M60-as csavaranya lenne.