[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Ki tudja mióta alapkövetelmény, de akkor korábban a Hirtenbergünkkel miért nem fejlesztettünk ki ilyen tornyot? Főleg így útólag nézve, hogy a tótok ráálltak, és megcsinálták.
A tótoknak jelenlegnis van tüzérségi löveg gyartása a Konstruktánál.
Nálunk meg ilyen nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Igazábol nem.Meg kell nézni egy Zoopark tűzbemérő radart.Hatalmas dög,és egyfunkciós.A kisebb Elta 2084 nagyobb teljesitményű,multifunkciós és sokkal modernebb.REH tulajdonságaikat meg egy napon se lehet emliteni.
Valóban korszerű ellenfél esetén 3-4 radar,hangbemérő,IR bemérő rendszerek párhuzamosan végzi a tűzbemérést.BMS rendszeren keresztül azonnali információ áramlás van,automatikus feldolgozás és parancskiadás.
Rendkivűl gyorsan fog jönni az ellentűz.És egy vontatott 120milis av ilyen körülmények között lassú és védtelen.

Mert az van,és valójában egyik fél sem korszerű.Csak vannak korszerű eszközeik is,de az átlagszinvonal nem az.

Ezért (is) hajtom a búr tüzérséget.Kifejezetten rossz körülmények közé,nagy redundanciával és strapabiróságra kondicionálva,gyenge logisztikai háttérrel való alkalmazásra.T6/7 tornyok full automatátol (nincs ember a toronyban),full manuálig több fokozatban üzemeltethetőek (még mechnaikus,tekerőkerekes lőelembeállitás is van rajtuk).Persze full manuálban jelentősen csökken a tűzteljesitményük.
79c9af6a3886599d96a4e96e60195cc0.jpg

Kössünk kompromisszumot.Rakijuk be a Hirtit forgózsámolyra egy PSZH-ba,és málházzuk hozzá a hagyományos állványt.
Értem amit mondasz,de...
Az önjáró egy nagyon drága célszerszám. Gépesített egységek mobil harcászatához passzol, ott tud domborítani.
Védelemben , terület lefedéshez nagyon drága, értelmerlen pénzpocsékolás.
Nincs ma olyan ország amelyik pl egy 800km-es frontot, tüzérségi szempontból le tud elektronikázni.
Mint korábban megjegyeztem, a vontatott eszközök csökkenése nem az elavultságuk miatt következett be,hanem mert a tech fejlődésével a merevszárnyú repeszközök kiváltották őket.
Ergó ott csökkent a vontatottak száma ahol a légierő combosodott.
Nekünk nincs, és nem is lesz folyamatos CAS képes légierőnk, mennyiségi szempontból csak a vontatott eszközök tudnak megfelelő sűrűségű, bármikor lehívható tömegtűz támogatást adni a harcolóknak.
Itt lép be a log és szervíz igény.
Nem, nem lesz szervizünk sem. Németek 12 pzh-ra, komplett szervíz utcát építettek a Bakonyban.
Ilyen szervíz utca nekünk van egy (1) darab.
Vontatónk mennyi lesz?
Na mert az a 2-3 darab lesz az összes gépre...Leo,Lynx,Gidrán,PZH,stb...
Egy 777-est meg elcibálok egy hiluxal, AV-t meg bedobom a csomagtartóba aztán viszem ahová akarom.
Illetve az ár.
Na az nagyon nem mindegy.
Főleg az üzembentartási költsége.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 827
32 573
113
Értem amit mondasz,de...
Az önjáró egy nagyon drága célszerszám. Gépesített egységek mobil harcászatához passzol, ott tud domborítani.
Védelemben , terület lefedéshez nagyon drága, értelmerlen pénzpocsékolás.
Nincs ma olyan ország amelyik pl egy 800km-es frontot, tüzérségi szempontból le tud elektronikázni.
Mint korábban megjegyeztem, a vontatott eszközök csökkenése nem az elavultságuk miatt következett be,hanem mert a tech fejlődésével a merevszárnyú repeszközök kiváltották őket.
Ergó ott csökkent a vontatottak száma ahol a légierő combosodott.
Nekünk nincs, és nem is lesz folyamatos CAS képes légierőnk, mennyiségi szempontból csak a vontatott eszközök tudnak megfelelő sűrűségű, bármikor lehívható tömegtűz támogatást adni a harcolóknak.
Itt lép be a log és szervíz igény.
Nem, nem lesz szervizünk sem. Németek 12 pzh-ra, komplett szervíz utcát építettek a Bakonyban.
Ilyen szervíz utca nekünk van egy (1) darab.
Vontatónk mennyi lesz?
Na mert az a 2-3 darab lesz az összes gépre...Leo,Lynx,Gidrán,PZH,stb...
Egy 777-est meg elcibálok egy hiluxal, AV-t meg bedobom a csomagtartóba aztán viszem ahová akarom.
Illetve az ár.
Na az nagyon nem mindegy.
Főleg az üzembentartási költsége.
Értem én mit mondasz,de.....;)
Ukraina miközben rengeteg tapasztalatot ad,tévútra is visz.Egyrészt mert nálunk nincsnnek,és belátható ideig nem is valószinűsithetőek olyan tömeghadseregek,amik ott harcolnak.
Másrészt Ukrainában átlagosan egyáltalán nem korszerű eszközökkel folyik a harc.Az orosz legkorszerűbb Zoopark tűzbemérő radar az amerikai 80as évekbeli szinvonalon van-és még ebből is kevés van.Ukránok meg egyáltalán nem kapják meg a legkorszerűbb technológiát.És eleve kevés az,amit kapnak.
Ugyanakkor azt is lássuk meg,hogy az M777 szenvedi el massze a legnagyobb veszteségeket is az átadott nyugati tüzérségi eszközökböl.Gyakorlatilag ha működőképes Zoopark radar felderitési körzetében tüzet nyit,és felállt az orosz tüzérségi tűzvezetési háló,akkor a tűzmegnyitó M777 megy is veszteséglistára.Azért lehet úgy ahogy sikeres,mert a muszka alapvetően elavult sereggel rendelkezik.(eleve nem is elsővonalbeli gépesitett erők elleni harcra tervezték,légideszant löveg.Légideszantot meg olyan helyre terveznek,ahol azt nem döngöli foldbe kapásbol az ellen elsővonalas gépesitett ereje)
Szerintem egy olyan tartalékos,jolképzett,gépkocsizó tömegerőt vizionáltok területvédelmi erőnek,amilyen nem lesz.És nem is lenne olyan jol használható,ahogy gondoljátok.Egy KORSZERŰ támadó manővererő kb reggelire enné meg.Egy GreenLotus 20km-es körzetben menet közben első lövésre beméri a tüzmegnyitó 120milis Hirtit,digitális adatkapcsolaton átdja a a Cardon rendszerrel felszerelt Piranhanak-és annyi idő van a pucolásra,amig az megáll,kinyitja a tetejét és tüzetnyit.....Vagy annyi se,mert a támogató tüzérség készenléti pozicióban lévő (hasamracsapok) K9 ütege csak lőelemet állit,és küldi a "szeretetcsomagot".De kb 20 féle szitut le tudnék irni,ahogy a tűzmegnyitástol számitva 2 percen belül jön a vállasz.
És az oroszok sem hülyék.Én nem vagyok muszkafan,de nem is nézem őket hülyének (nagyon nem vagyok muszkafan.Muszkafanok figyelmébe ajánlom,hogy az oroszok már kiirtottak egy magyar néptestet.Julianus barát által megtalált keleti magyarság létéről egész addig van adat,mig az oroszok a XVI.sz-ban el nem foglalták a területet.Kazany 1552s eleste után ez a magyar néptest eltünt.....).Tanulni fognak a háború tapasztalataibol,és lehetőségeik szerint kijavitani a felmerűlt hiányosságokat.
Szóval szerintem a reálisan felállitható területvédelemnek túl nagy,manővererőknek meg túl elavult egy vontatott 120milis av.155milis vontatottrol ugyan ez a véleményem.
Van egy szitu,amit lehetségesnek tartok,és abban van helye tüzbázis rendszerben elhelyezett vontatott lövegeknek.HA bekövetkezik a Balkán felrobbanása és szétesése.Ekkor kialakolhat egy "forró" határvidék,ahol nem korszerű manővererőkkel,hanem mindenféle vegyes szabadcsapattal,gerillaerővel,dzsihadistával szemben kellhet védekezni.De oda nem nehéz 155milis (vagy méregdrága kikönnyitett),hanem egy könnyű hosszúhatótávú 105milis kéne.És kedvenc búrjaim terveztek is ilyet.....:cool:No nem azért,mert csodalények,hanem azért,mert szembekerültek ezzel a problémával.G7 LEO.36km lőtávú 105milis területvédő löveg.Mögé a mozgó gyorsreagálású erőnek meg a toronybaépitett T7 változata.
Howitzer.jpg.a444afead74da0f6b864b1cbce0b8e82.jpg

Csak én ezt egy Bömbi M6 4 tengelyes változatra képzelem el.Érdekessége,hogy van lövegstabilizátora,és egy 1700m/sec kezdősebességű sabot is készült hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 596
9 113
113
Értem én mit mondasz,de.....;)
Ukraina miközben rengeteg tapasztalatot ad,tévútra is visz.Egyrészt mert nálunk nincsnnek,és belátható ideig nem is valószinűsithetőek olyan tömeghadseregek,amik ott harcolnak.
Másrészt Ukrainában átlagosan egyáltalán nem korszerű eszközökkel folyik a harc.Az orosz legkorszerűbb Zoopark tűzbemérő radar az amerikai 80as évekbeli szinvonalon van-és még ebből is kevés van.Ukránok meg egyáltalán nem kapják meg a legkorszerűbb technológiát.És eleve kevés az,amit kapnak.
Ugyanakkor azt is lássuk meg,hogy az M777 szenvedi el massze a legnagyobb veszteségeket is az átadott nyugati tüzérségi eszközökböl.Gyakorlatilag ha működőképes Zoopark radar felderitési körzetében tüzet nyit,és felállt az orosz tüzérségi tűzvezetési háló,akkor a tűzmegnyitó M777 megy is veszteséglistára.Azért lehet úgy ahogy sikeres,mert a muszka alapvetően elavult sereggel rendelkezik.(eleve nem is elsővonalbeli gépesitett erők elleni harcra tervezték,légideszant löveg.Légideszantot meg olyan helyre terveznek,ahol azt nem döngöli foldbe kapásbol az ellen elsővonalas gépesitett ereje)
Szerintem egy olyan tartalékos,jolképzett,gépkocsizó tömegerőt vizionáltok területvédelmi erőnek,amilyen nem lesz.És nem is lenne olyan jol használható,ahogy gondoljátok.Egy KORSZERŰ támadó manővererő kb reggelire enné meg.Egy GreenLotus 20km-es körzetben menet közben első lövésre beméri a tüzmegnyitó 120milis Hirtit,digitális adatkapcsolaton átdja a a Cardon rendszerrel felszerelt Piranhanak-és annyi idő van a pucolásra,amig az megáll,kinyitja a tetejét és tüzetnyit.....Vagy annyi se,mert a támogató tüzérség készenléti pozicióban lévő (hasamracsapok) K9 ütege csak lőelemet állit,és küldi a "szeretetcsomagot".De kb 20 féle szitut le tudnék irni,ahogy a tűzmegnyitástol számitva 2 percen belül jön a vállasz.
És az oroszok sem hülyék.Én nem vagyok muszkafan,de nem is nézem őket hülyének (nagyon nem vagyok muszkafan.Muszkafanok figyelmébe ajánlom,hogy az oroszok már kiirtottak egy magyar néptestet.Julianus barát által megtalált keleti magyarság létéről egész addig van adat,mig az oroszok a XVI.sz-ban el nem foglalták a területet.Kazany 1552s eleste után ez a magyar néptest eltünt.....).Tanulni fognak a háború tapasztalataibol,és lehetőségeik szerint kijavitani a felmerűlt hiányosságokat.
Szóval szerintem a reálisan felállitható területvédelemnek túl nagy,manővererőknek meg túl elavult egy vontatott 120milis av.155milis vontatottrol ugyan ez a véleményem.
Van egy szitu,amit lehetségesnek tartok,és abban van helye tüzbázis rendszerben elhelyezett vontatott lövegeknek.HA bekövetkezik a Balkán felrobbanása és szétesése.Ekkor kialakolhat egy "forró" határvidék,ahol nem korszerű manővererőkkel,hanem mindenféle vegyes szabadcsapattal,gerillaerővel,dzsihadistával szemben kellhet védekezni.De oda nem nehéz 155milis (vagy méregdrága kikönnyitett),hanem egy könnyű hosszúhatótávú 105milis kéne.És kedvenc búrjaim terveztek is ilyet.....:cool:No nem azért,mert csodalények,hanem azért,mert szembekerültek ezzel a problémával.G7 LEO.36km lőtávú 105milis területvédő löveg.Mögé a mozgó gyorsreagálású erőnek meg a toronybaépitett T7 változata.
Howitzer.jpg.a444afead74da0f6b864b1cbce0b8e82.jpg

Csak én ezt egy Bömbi M6 4 tengelyes változatra képzelem el.Érdekessége,hogy van lövegstabilizátora,és egy 1700m/sec kezdősebességű sabot is készült hozzá.

A G7 hogy a halálba lő el olyan messzire? Másfélszer olyan messzire, mint a többi 105-ös. Ami gyanúsat eddig láttam, hogy másfél-kétszer akkora tömegű, mint a többi. De az összefüggés nem tudom most még mi.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 827
32 573
113
A G7 hogy a halálba lő el olyan messzire? Másfélszer olyan messzire, mint a többi 105-ös. Ami gyanúsat eddig láttam, hogy másfél-kétszer akkora tömegű, mint a többi. De az összefüggés nem tudom most még mi.
Ugyanúgy,mint a 155milisek.Hosszu cső,jobb lovedek, nagyobb töltet kamra
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
.

A 30+ km távolságra már a rakétatüzérség
  • a költséghatékonyabb,
  • nagyobb tűzgyorsaságú,
  • mozgékonyabb!
  • és még sok előny és nagyon kevés hátrány...
A búr 105-ös idejében még nem volt fillérekért precíziós (rakéta-)lőszer, mint most.
Most már a löveggel szemben a rakéta-tüzérségnél a kisebb műszaki követelmények és az emiatt alacsonyabb szintű gyártástechnológiai háttér miatt már a rakéta-lőszer esetében is megfizethetőbb a precíziós lőszer, ami ekkora lőtávnál alapvető.
Ekkora lőtávnál 2024-re elolvadt a 105 mm-es löveg korábbi előnye összességében!

"Napjainkban" 30 km feletti lőtávra szakmai baklövés löveget vásárolni!



Rakéta-tüzérség kell ekkora lőtávra, + a hozzá való lőszer-gyártás!!!





A jelenlegi politikai vezetésnél ez erősen a "(Tudományos, ) Fantasztikus" kategória.

U.I.: Nyugodtan át is lehet akár oda tenni, hogy a józan-ész ne zavarjon be "Az ERŐ"-nek Itt sem! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 827
32 573
113
A G7 hogy a halálba lő el olyan messzire? Másfélszer olyan messzire, mint a többi 105-ös. Ami gyanúsat eddig láttam, hogy másfél-kétszer akkora tömegű, mint a többi. De az összefüggés nem tudom most még mi.
Igazabol nincs G7,csak LEO van,ami G7 mukodokepes technologiai demonstratora G7 két valtozatba lett tervezve.Egyik a LEOhoz hasonló 2 gerendás lafettaval,segedhajtomuvel onjarokepes,de a LEOnal konnyebb kivitelű loveg.Masik egy a D30hoz hasonló lafettan egy kortuzelokepes loveg.Ennek is lett volna APUja,de nem lett volna önjáró képessége.
LEOt kulonben az 105 milis granatfejlesztesek probapadjakent hasznalatban van.L119 loveg lotavnovekedese mögött az RDM granatok rendszeresitese van.
T7 lovegtorony viszont ki lett fejlesztve sorozatgyartasra kesz állapotba.20 éve, tehat egy foleg elektronikai frissetes kellene neki
 
  • Tetszik
Reactions: beta

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 827
32 573
113
A G7 hogy a halálba lő el olyan messzire? Másfélszer olyan messzire, mint a többi 105-ös. Ami gyanúsat eddig láttam, hogy másfél-kétszer akkora tömegű, mint a többi. De az összefüggés nem tudom most még mi.
101385-0ed7e71a3a121b306ff78d869c89d173.jpg
101720-8c5c03a526bb775d0b4d856601799aca.jpg
99039-1bf94e5716f7b2f2f04b9dcbc377800f.jpg

Régi prospektusok.Akkor még "csak" 30km volt a lőtávja.12 literes a töltetűr,igazábol ez a titka.Lényegében egy 105 milisre leskálázott 155L52 löveg.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and beta

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Értem én mit mondasz,de.....;)
Ukraina miközben rengeteg tapasztalatot ad,tévútra is visz.Egyrészt mert nálunk nincsnnek,és belátható ideig nem is valószinűsithetőek olyan tömeghadseregek,amik ott harcolnak.
Másrészt Ukrainában átlagosan egyáltalán nem korszerű eszközökkel folyik a harc.Az orosz legkorszerűbb Zoopark tűzbemérő radar az amerikai 80as évekbeli szinvonalon van-és még ebből is kevés van.Ukránok meg egyáltalán nem kapják meg a legkorszerűbb technológiát.És eleve kevés az,amit kapnak.
Ugyanakkor azt is lássuk meg,hogy az M777 szenvedi el massze a legnagyobb veszteségeket is az átadott nyugati tüzérségi eszközökböl.Gyakorlatilag ha működőképes Zoopark radar felderitési körzetében tüzet nyit,és felállt az orosz tüzérségi tűzvezetési háló,akkor a tűzmegnyitó M777 megy is veszteséglistára.Azért lehet úgy ahogy sikeres,mert a muszka alapvetően elavult sereggel rendelkezik.(eleve nem is elsővonalbeli gépesitett erők elleni harcra tervezték,légideszant löveg.Légideszantot meg olyan helyre terveznek,ahol azt nem döngöli foldbe kapásbol az ellen elsővonalas gépesitett ereje)
Szerintem egy olyan tartalékos,jolképzett,gépkocsizó tömegerőt vizionáltok területvédelmi erőnek,amilyen nem lesz.És nem is lenne olyan jol használható,ahogy gondoljátok.Egy KORSZERŰ támadó manővererő kb reggelire enné meg.Egy GreenLotus 20km-es körzetben menet közben első lövésre beméri a tüzmegnyitó 120milis Hirtit,digitális adatkapcsolaton átdja a a Cardon rendszerrel felszerelt Piranhanak-és annyi idő van a pucolásra,amig az megáll,kinyitja a tetejét és tüzetnyit.....Vagy annyi se,mert a támogató tüzérség készenléti pozicióban lévő (hasamracsapok) K9 ütege csak lőelemet állit,és küldi a "szeretetcsomagot".De kb 20 féle szitut le tudnék irni,ahogy a tűzmegnyitástol számitva 2 percen belül jön a vállasz.
És az oroszok sem hülyék.Én nem vagyok muszkafan,de nem is nézem őket hülyének (nagyon nem vagyok muszkafan.Muszkafanok figyelmébe ajánlom,hogy az oroszok már kiirtottak egy magyar néptestet.Julianus barát által megtalált keleti magyarság létéről egész addig van adat,mig az oroszok a XVI.sz-ban el nem foglalták a területet.Kazany 1552s eleste után ez a magyar néptest eltünt.....).Tanulni fognak a háború tapasztalataibol,és lehetőségeik szerint kijavitani a felmerűlt hiányosságokat.
Szóval szerintem a reálisan felállitható területvédelemnek túl nagy,manővererőknek meg túl elavult egy vontatott 120milis av.155milis vontatottrol ugyan ez a véleményem.
Van egy szitu,amit lehetségesnek tartok,és abban van helye tüzbázis rendszerben elhelyezett vontatott lövegeknek.HA bekövetkezik a Balkán felrobbanása és szétesése.Ekkor kialakolhat egy "forró" határvidék,ahol nem korszerű manővererőkkel,hanem mindenféle vegyes szabadcsapattal,gerillaerővel,dzsihadistával szemben kellhet védekezni.De oda nem nehéz 155milis (vagy méregdrága kikönnyitett),hanem egy könnyű hosszúhatótávú 105milis kéne.És kedvenc búrjaim terveztek is ilyet.....:cool:No nem azért,mert csodalények,hanem azért,mert szembekerültek ezzel a problémával.G7 LEO.36km lőtávú 105milis területvédő löveg.Mögé a mozgó gyorsreagálású erőnek meg a toronybaépitett T7 változata.
Howitzer.jpg.a444afead74da0f6b864b1cbce0b8e82.jpg

Csak én ezt egy Bömbi M6 4 tengelyes változatra képzelem el.Érdekessége,hogy van lövegstabilizátora,és egy 1700m/sec kezdősebességű sabot is készült hozzá.
Véleményem szerint pedig az Ukrán háború mutatta meg a nato "axe" -ra kihegyezett stratégiájának alkalmazhatatlanságát egy olyan ellenfél ellen aki rendelkezik eszközökkel.
Ha nincs 110%-os légifölény folyamatosan biztosítva, a páncélozott,gyorsan mozgó ékek a levegőben lógnak.
Egy folyamatosan mélyülő zsák aljában kuksolva, szárnyak nélkül.
Lásd Irak.
Tömeghadseregek vannak mindenhol. Irak -Jugo a NATO mindenhol túlerőt grundolt magának. Több száz K-s létszámmal. Illetve több hetes légi hadjáratokkal, amelyel paralizálták a vezetési-hirközlési láncot,szétrombolták a logot.
A tavalyi ukrán támadás fiaskója megmutatta hogy hiába a lokális erőfölény, mennyiségben és minőségben, ha a légierő nem dolgozik folyamatosan ugyan úgy leül a támadás mint ha béna elavult tömeghadsereg lenne. 60 éves aknákon, és löveganyagon.
Egy hadsereg sem rendelkezik megfelelő mennyiségű modern eszközzel, még az usa sem.
Egy komolyabb konfliktusban a nato is elővenné az m60-kat és az ariette1-ket, azon egyszerű oknál fogva hogy a moder eszközök elvesznek a térben, a több száz km-es frontban.
Tehát kell a tömegfelszerelés, mert a földrajz szabja meg a front hosszát, nem a katonák.
Arról nem beszélve hogy az ellenfél mire súlyozta ki a hadseregét.
Nato - légierő központú, az orosz hk-tüzér alapú.
Csak amíg Iván odapakolt pár 1000 SAM rendszert ellensúlyozni a gyengeséget, a nato letolt gatyával áll a mezőn ha nincs légifölény. Mert nincs mennyiség.
Egy 1963-as gyártású D-20 al meg ha odaverek valahová 2024-ben, az még mindig ugyan úgy fáj mint 50 éve.
És nem, nincs radar, mert fizikailag nem létezik. Európában összesen nincs 100 tüzérségi felderítő radar.
Ezt ha rápakolom az ukrán front hosszára ( ezt a 100-se gépet.), hát bőven marad lehetőség használni a vontatott 50 éves csöveket.
Tehát ok a high tech, csak nincs elég, nem is lesz. Se nekünk sem másnak.
Marad a baka a karabélyal,meg a ki-mit tud összegereblyézni.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Mióta pofázok neki.... :)
Páran, pár éve mantrázzák...
Ahogy a radar is besül ha van egy 5-6 km hosszú,30-50 méter mély horhos...
Na ott aztán olyan precíz adatokat fog szolgáltatni hogy inkább kikapcsolja a kezszem.
Nem véletlenül nincs belőle nagy darabszám.
Az ára melett, a használhatósága is esetleges, a földrajzi viszonyok figyelembevételével.