[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 837
8 776
113
Aleksandar. A Nora alapján az ára úgy kétmillió USD.


4l-image-Aleksandar-Self-Propelled-Artillery-System.jpg


Ez lenne a legolcsóbb megoldás nagyszámú tüzérségi eszköz beszerzésére.
Hapersze, kétmillió. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 210
38 739
113

Egy teljes komplexum ára 3,9–5,6 millió dollár (1,411 és 2,027 milliárd forint) körül mozog attól függően, hogy mennyit szeretne vásárolni a vevő.
Ezeket a számokat az én wikicikkemből másolta! :D
Én meg amúgy a fülöp-szigeteki beszerzésből és a kolumbiai beszerzésből számoltam.
Fülöp-szigetek - 12 löveget vásároltak 2020-ban 47,2 millió USD értékben (kb. 3,9 millió USD/darab)
Kolumbia - 18 löveget vásárlása mellet döntöttek 2023 elején 101,7 millió USD értékben (kb. 5,6 millió USD/darab)

Amúgy a kolumbiai elnök beszólt Izraelnek Gáza miatt szóval lehet, hogy ezek a lövegek nem mennek sehová...
Itt a nagy lehetőség, hogy gombokért átvegyük őket! :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 370
113
Ezeket a számokat az én wikicikkemből másolta! :D
Én meg amúgy a fülöp-szigeteki beszerzésből és a kolumbiai beszerzésből számoltam.
Fülöp-szigetek - 12 löveget vásároltak 2020-ban 47,2 millió USD értékben (kb. 3,9 millió USD/darab)
Kolumbia - 18 löveget vásárlása mellet döntöttek 2023 elején 101,7 millió USD értékben (kb. 5,6 millió USD/darab)

Amúgy a kolumbiai elnök beszólt Izraelnek Gáza miatt szóval lehet, hogy ezek a lövegek nem mennek sehová...
Itt a nagy lehetőség, hogy gombokért átvegyük őket! :D
az 5.6 osba sokkal magasabb az egyéb kiegészítő eszközök száma kiváncsi lennék mit tartalmaz. a fülöpszigeteké csak 2 lövegszíntű rendelés (elég csupasz csoag lehet) a kolumbiai meg egy kisebb osztály az osztály valószínűleg minden szükségletével de biztos hogy nem full extrás csomag.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 210
38 739
113
az 5.6 osba sokkal magasabb az egyéb kiegészítő eszközök száma kiváncsi lennék mit tartalmaz. a fülöpszigeteké csak 2 lövegszíntű rendelés (elég csupasz csoag lehet) a kolumbiai meg egy kisebb osztály az osztály valószínűleg minden szükségletével de biztos hogy nem full extrás csomag.
A dánok idén már átlagosan 6,2 millió USD-ért vették darabját az ATMOS-nak - megy fel az ára ahogy nő a kereset.
2020-ban mikor a filippinók rendeltek 3,9 millióért, még senki nem akart tüzérséget venni, szóval olcsóbban kellett "vesztegetni" ezeket a lövegeket.

6 millió körüli ár sem rossz szerintem egy bevált önjáró lövegért...pláne hogy az RCH155 12 millió, a PZH2000 meg 17 millió körül van - ráadásul euróban.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A dánok idén már átlagosan 6,2 millió USD-ért vették darabját az ATMOS-nak - megy fel az ára ahogy nő a kereset.
2020-ban mikor a filippinók rendeltek 3,9 millióért, még senki nem akart tüzérséget venni, szóval olcsóbban kellett "vesztegetni" ezeket a lövegeket.

6 millió körüli ár sem rossz szerintem egy bevált önjáró lövegért...pláne hogy az RCH155 12 millió, a PZH2000 meg 17 millió körül van - ráadásul euróban.
Nem csak,vagy inkább nemn igazán csak a keresletnövekedésről van szó.Egyrészt ha nem is magyar mértékben,de inflációs hatás is van-másrészt ez az elosztjuk a lövegek számával a csomag árát igen fals is lehet.Mi van a csomagban?Kiképzés,logisztikai támogatás,lőszer mennyiség és minőség,kiegészitő karbantartó eszközök,tartalék készletek (pl cső tartalékban van é,és mennyi?),tűzvezető/harcvezető/(tüzérségi)felderitő/bemérő rendszerek léte és minősége?Egy jol felszerelt tüzérségi beszerzés esetén még az is könnyen lehet,hogy maguk a lövegek a csomag árnak a kisebbik felét jelentik.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 210
38 739
113
Nem csak,vagy inkább nemn igazán csak a keresletnövekedésről van szó.Egyrészt ha nem is magyar mértékben,de inflációs hatás is van-másrészt ez az elosztjuk a lövegek számával a csomag árát igen fals is lehet.Mi van a csomagban?Kiképzés,logisztikai támogatás,lőszer mennyiség és minőség,kiegészitő karbantartó eszközök,tartalék készletek (pl cső tartalékban van é,és mennyi?),tűzvezető/harcvezető/(tüzérségi)felderitő/bemérő rendszerek léte és minősége?Egy jol felszerelt tüzérségi beszerzés esetén még az is könnyen lehet,hogy maguk a lövegek a csomag árnak a kisebbik felét jelentik.
Nyilván nem tökéletes a módszer, de szerződések részletes ismerete nélkül még ez a legjobb közelítés amivel be lehet lőni egy eszköz árát...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 370
113
A dánok idén már átlagosan 6,2 millió USD-ért vették darabját az ATMOS-nak - megy fel az ára ahogy nő a kereset.
2020-ban mikor a filippinók rendeltek 3,9 millióért, még senki nem akart tüzérséget venni, szóval olcsóbban kellett "vesztegetni" ezeket a lövegeket.

6 millió körüli ár sem rossz szerintem egy bevált önjáró lövegért...pláne hogy az RCH155 12 millió, a PZH2000 meg 17 millió körül van - ráadásul euróban.
a dánok biztos fullosabb csomagot vettek mint a filippinók. mennek is fel az árak a csomag tartalmak igények is nagyobbak de ugyan akkor árleszorító hatás is van senki nem akar lemaradni egy fegyverbuisnessről gyártói oldalon és mennek elég jól az alávágások is. a régi használt harceszközök ára drasztikusan csökkent mert nincs karbatartói kapacitás ezért annyira nem kapós ukrajnának sem veszik már. az újgyártásúakra az igény megnövekedett de igazából ezekkel a megnövekedett igényekkel db számokkal tudja olcsosítani adott fegyvert a gyártó forgalmazó hogy jobb pozícikból induljon termékével. ilyenkor fordul elő olyan hogy patináns cégekk beszakadnak és több no name jön a helyére pl. vagy kezdi kihelyezni magát mint az rm. (az rm is növekszik majd szétbomlik)levágja a kacsokat (leányvállalatokat) ha tudja eladja részesedését adott államnak majd húz vissza németbe.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 551
68 106
113
Ezeket a számokat az én wikicikkemből másolta! :D
Én meg amúgy a fülöp-szigeteki beszerzésből és a kolumbiai beszerzésből számoltam.
Fülöp-szigetek - 12 löveget vásároltak 2020-ban 47,2 millió USD értékben (kb. 3,9 millió USD/darab)
Kolumbia - 18 löveget vásárlása mellet döntöttek 2023 elején 101,7 millió USD értékben (kb. 5,6 millió USD/darab)

Amúgy a kolumbiai elnök beszólt Izraelnek Gáza miatt szóval lehet, hogy ezek a lövegek nem mennek sehová...
Itt a nagy lehetőség, hogy gombokért átvegyük őket! :D
Nekik nem kellene egy forrásmegjelölést odabiggyeszteni?
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Egy jol felszerelt tüzérségi beszerzés esetén még az is könnyen lehet,hogy maguk a lövegek a csomag árnak a kisebbik felét jelentik.
Vagy akár a negyedénél is kevesebb lehet. Régebben olvastam 3000 USD -s árat egy 155 mm -es lövedékre. Ha veszel 3000 db-ot csövenként, az már önmagádban 9 millió USD. És ezek még nem irányított lövedékek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 210
38 739
113
Vagy akár a negyedénél is kevesebb lehet. Régebben olvastam 3000 USD -s árat egy 155 mm -es lövedékre. Ha veszel 3000 db-ot csövenként, az már önmagádban 9 millió USD. És ezek még nem irányított lövedékek.
Pár napja volt egy cikk, hogy megnövekedett kereslet miatt már 8000 dolcsi körül van egy 155-ös lőszer ára...
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: endre and Rferi66

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 210
38 739
113
Nem, csak 3600. Arra emelte az RM az árat és emiatt bukott ki az egyik EUs ürge.
"According to Bauer, the price for one artillery shell has gone up to 8,000 euros ($8,489.60) from 2,000 euros before Russia's attack on Ukraine."


Nyilván az ár "mennyit mikorra" függvénye...