[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Szia,

Azt ugye tudod, hogy mi volt az elso Magyarorszagon hasznalt toltogep?
Hat az, ami lehetove tette, hogy ne kezzel kelljen feldobalni a szemetet, hanem a szabvanyos szemettarolo eszkozt a szemetszallito auto betoltse.
Es hogy az ezt elkeszito ceg neve utan kapta nalunk a szabvanyos szemettarolo a KUKA nevet.
IGEN, és ezt is:
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 496
113
Én szívesebben venném ezt az L60-as tarackot a Zuzana-2 platformján.
@PavolR , szerinted, ha vennénk belőle 2 osztálynyit, akkor Szlovákia hajlandó lenne eltörölni a Benes-dekrétumokat?
Gondolom nem azért tették 10x10-es platformra, mert tobb kerékkel vagányabbnak néz ki és a 10x10-es Tatra platform miatt csehekhez kellene fordulni (a dekrétumos uggyel egyutt) ... ;)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Én szívesebben venném ezt az L60-as tarackot a Zuzana-2 platformján
Még véletlenül sem!
Szlovákia hajlandó lenne eltörölni a Benes-dekrétumokat?
Soha, úgy tartják az újkori államiságuk egyik alappilére. Másrészt ha eltörölnék olyan kártérítési perek kezdődnének, hogy beleroskadna az állam. Persze az, hogy én és a gyerekeim is a mai napig kollektív háborús bűnösök vagyunk még mindig az nem jogállamisági szempont. :(
veszünk elég dobozos tejet a szlovákoktól mégsem törölte e a benes dekrétumokat.
Hát kb.
Sok sikert kívánok a Zsuzsikáknak meg a Turra tornyoknak, de MO már köszöni szépen, hamarosan sokkal modernebb fegyverrendszerekkel lép a nemzetközi piacra német hadiipair ill technológiai háttérrel,...
Jobbról előzés, amit látunk...hál'Istennek
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
523
1 015
93
Mint,ahogy korábban is írtam én annyira nem vagyok ettől a rendszertől hasra esve . Egyrészről örülök neki másrészről nem. Boxer alapú RCH155 jobbnak tartom. Tudja a hunter-killer módot és nem kell talpalni, ami idő. Volvo dömper alapú Archer félelmetesen jó terepjáró képességgel rendelkezik és rohadt gyors saját szememmel láttam. A 10x10 rendkívül buta terepen bármennyire hihetetlen, ha nincs lendület vége. A 8x8 kicsit ügyesebb hajtáslánc. Szinten tapasztaltam mit tudnak ezek a legnagyobb dágványban. Szóval tényleg örülök neki, de azért van jobb ilyen árban. Ha gyártani fogjuk megsüvegelem csak-csak…remélem nem érti félre senki.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Mint,ahogy korábban is írtam én annyira nem vagyok ettől a rendszertől hasra esve . Egyrészről örülök neki másrészről nem. Boxer alapú RCH155 jobbnak tartom. Tudja a hunter-killer módot és nem kell talpalni, ami idő. Volvo dömper alapú Archer félelmetesen jó terepjáró képességgel rendelkezik és rohadt gyors saját szememmel láttam. A 10x10 rendkívül buta terepen bármennyire hihetetlen, ha nincs lendület vége. A 8x8 kicsit ügyesebb hajtáslánc. Szinten tapasztaltam mit tudnak ezek a legnagyobb dágványban. Szóval tényleg örülök neki, de azért van jobb ilyen árban. Ha gyártani fogjuk megsüvegelem csak-csak…remélem nem érti félre senki.
Itt inkább arra építenek, hogy 70-80 km-es lőtávolságnak köszönhetően nem kell bemenjen a terepre dagonyázni. Maradhat utak, föld utak közelébe, ahol vélhetően nem süllyed el és gyorsan mozoghat - gyorsabban mint egy láncos PZH.
10x10-es alváz szerintem indokolatlan - 8x8-assal is működne ez a járgány. Nem véletlen emlegette MG is, hogy lehet hogy 8x8-ason lesz végül.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Catles

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
523
1 015
93
Itt inkább arra építenek, hogy 70-80 km-es lőtávolságnak köszönhetően nem kell bemenjen a terepre dagonyázni. Maradhat utak, föld utak közelébe, ahol vélhetően nem süllyed el és gyorsan mozoghat - gyorsabban mint egy láncos PZH.
10x10-es alváz szerintem indokolatlan - 8x8-assal is működne ez a járgány. Nem véletlen emlegette MG is, hogy lehet hogy 8x8-ason lesz végül.
Igen valószínűleg ez az elgondolás. Azt se szabad viszont elfelejteni, hogy van rá nagy esély, hogy nálunk is Boxer lesz a jövőben logisztikai szempontból nem mindegy mi az alap. Bár HX-ből is sok lesz nálunk az biztos. Boxer a legvédetebb kerekes gép. Nekem az a rendszer nagyon szimpatikus.Egy gyengéje van mehetne bele több "skúló".
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Igen valószínűleg ez az elgondolás. Azt se szabad viszont elfelejteni, hogy van rá nagy esély, hogy nálunk is Boxer lesz a jövőben logisztikai szempontból nem mindegy mi az alap. Bár HX-ből is sok lesz nálunk az biztos. Boxer a legvédetebb kerekes gép. Nekem az a rendszer nagyon szimpatikus.Egy gyengéje van mehetne bele több "skúló".
Nálunk nem lesz Boxer rendszeresítve, szóval nem hiszem...
Meg KMW és az RM eléggé rivalizálnak: az RM inkább önállót projekteket szereti, ezért vágott bele ebbe a lövegfejlesztésbe.
Amúgy LEVEL 2-ig ez a HX3-as is felpáncélozható, szóval repeszek ellen védve van 80 méternél távolabb csapódik be az ellentűz. Amúgy sem tud a jelenlegi lövegek többsége 60-70 km-ekre ellőni ahonnét a HX3-as lövöldöz...
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
523
1 015
93
Nem akarom nagyon elvinni a gondolatmenetet, de, ahogy írtam tudja a hunter-killert és ez tud menetből is tüzelni azt nem csatolom be. Szép videó:

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem akarom nagyon elvinni a gondolatmenetet, de, ahogy írtam tudja a hunter-killert és ez tud menetből is tüzelni azt nem csatolom be.

Egy dd tüzérségnél értelmetlen ilyen képességet külön vizsgálni. Hogy szemléletes legyek, a nevében is benne van, hogy vadászik az áldozatára. Ha ezt a gépet előre küldöd a bujkáló ellenséget levadászni, akkor alapvető vezetési hibát követsz el pk-ként.
Pont az a HX3-155 lényege, hogy az alapoktól átgondolták, hogy mire van szüksége egy nagy kaliberű tüzérségnek és mire nincs szükség. A Boxer alapból egy szarul fejleszthető platform ebből a szempontból, mert nem tudod letalpalni, hisz ahhoz át kellene építeni az egészet belülről. Nem tudod szabadon meghatározni a lőszerjavadalmazást, mert ahhoz szűk a belső tér. De oda kell írnod egy csomó olyan képességet, ami felesleges, csak már ha megvan... Ilyen a H-K skill. (És ahhoz, hogy ezt komoly vedd, ahhoz olyan szenzorok kellenek, amik egy artynál nevetségesek.)

A HX3-ra úgy kell tekinteni, hogy két darab tudása van kizárólag, ami alkalmassá teszi őt bármilyen szempontból ebbe a versenyben egyáltalán a részvételre. 1, Nagy a terhelhetőség. -> Nincs bekorlátozva, hogy csak eddig vagy csak addig. Ahogy az L/60 példája mutatja az L/52-vel szemben ha kevesebb kell, kiveszek pár tengelyt, akár a 4*4-ig le lehet menni alsó határnak; ha túlszaladtam, akkor berakok még egy tengelyt. 2, Nincs belső tér korlát, mert nincs is a fülkén kívül máshol tervezett fal. A felépítmény mindig külön tervezést követel. -> Nincs olyan határ, mint a Boxernél, hogy kiszámolom mennyi a lőszer javadalmazása. Ha nagyobb javadalmazást akartak a mérnökök, akkor magasabbra építették a felépítményt. Vagy nincs olyan probléma, hogy mennyi súlyt bír el a toronykoszorú.

Szóval próbáld úgy tekinteni, hogy ha kérünk bele, akkor bele rakják. Mert miért ne? De ettől ez még nem lesz sem APC, sem IFV, sem könnyű tank, mert felesleges pénzköltés olyan feladatkörre venni, amire alkalmatlan. A Boxer alvázas is az lenne, ezt garantálom. Ha menetből akarsz lőni vele, akkor meg lehet csinálni a teherautós változatot is olyanra, csak mi értelme van? A Boxernél a talpalás hiánya nem előny, hanem hátrány. Nem fogsz mindig okos lőszerrel lőni. Márpedig a butának meg pont kellene a pontosság. Csak épp nagyon hozzá kellene nyúlni az alapjárműhöz.

Nem akarom ekézni a Boxeres megvalósítást, mert sok ország boldog lenne egy ilyen változattal is. És amit te mondasz, abban tényleg van előnye, egy BMP-1-essel való közvetlen találkozáskor valószínűleg felbecsülhetetlen előnye lenne egy HX3 esélyeihez mérve. A Boxer kaszni sokkal jobban van kondicionálva lövedékek vagy repeszek lepattintására. Csak ezeknek a közvetlen tűzharcban megőrzött előnyeivel szemben a fejlesztésben kijöttek a hátrányai.

Ha a Zrínyit megnézed, akkor mi meg mindig arra fogadunk, amiben az elkövetkező 20 évben még van meglévő fejlesztési potenciál. Még egyszer megismétlem, hogy a HX3-ra közel azt teszel, amit szeretnél. És olcsóbb lesz, mintha Boxerre kérnéd. Kivétel a közvetlen tűzharc paramétereit, amiben a Boxeresnek sincs túl sok esélye, de a HX3-nak mindig kevesebb lesz.

Xpert felvetésére meg, hogy elég lenne-e 8*8, én azért ezt meghagynám a mérnök-tesztelő fiúknak, mert itt azért lennének erőhatások. És egy szerszám hosszú élettartalmánál eleve nélkülözhetetlen, hogy ne mindig határon autózzunk, hanem legyen bő erőtartalék az általános használat közben.
Könnyen el tudom képzelni, hogy nem csak a cső hossza miatt kell az a plusz egy tengely. Biztos volt más oka is, hogy a német szerint a rövidebb csőnek elég a 8*8, de a hosszabb csőnél már 10*10 javasolt.

A név kérdésénél pedig engem az érdekel, hogy ha Rábában gyártjuk az alvázat, azt lehet MAN kamionnak nevezni? Én simán elnevezném MAN155-nek és amikor a csőhosszt külön jelölni akarom, akkor alvariánsként hivatkoznék rá, hogy MAN155/'52 meg MAN155/'60.
Szimplán praktikusnak tűnik számomra. A német tendert akarjuk segíteni első sorban és ha nem katonát kérdezünk meg, hanem mondjuk a német pénzügyminisztert, akkor neki ez többet fog mondani, szerintem, mint HX3 meg kerékképlet... Sokkal jobban értik, hogy az ő teherautójuk van alatta, meg ráraktak egy 155-ös löveget. Ha az a terv, hogy nem várjuk meg a tender végét, hanem előtte lebeszéljük, hogy nálunk milyen alkatrészek gyártása lesz, meg náluk milyen alkatrész megy gyártásba, akkor jobb egy olyan nevet választani, amit egy átlag német polgár is ért jobban.
Meg úgy Felvidéken, Délvidéken meg mindenhol...
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Nálunk nem lesz Boxer rendszeresítve, szóval nem hiszem...
Meg KMW és az RM eléggé rivalizálnak: az RM inkább önállót projekteket szereti, ezért vágott bele ebbe a lövegfejlesztésbe.
Amúgy LEVEL 2-ig ez a HX3-as is felpáncélozható, szóval repeszek ellen védve van 80 méternél távolabb csapódik be az ellentűz. Amúgy sem tud a jelenlegi lövegek többsége 60-70 km-ekre ellőni ahonnét a HX3-as lövöldöz...
Rakéta tüzérség!
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
523
1 015
93
Egy dd tüzérségnél értelmetlen ilyen képességet külön vizsgálni. Hogy szemléletes legyek, a nevében is benne van, hogy vadászik az áldozatára. Ha ezt a gépet előre küldöd a bujkáló ellenséget levadászni, akkor alapvető vezetési hibát követsz el pk-ként.
Pont az a HX3-155 lényege, hogy az alapoktól átgondolták, hogy mire van szüksége egy nagy kaliberű tüzérségnek és mire nincs szükség. A Boxer alapból egy szarul fejleszthető platform ebből a szempontból, mert nem tudod letalpalni, hisz ahhoz át kellene építeni az egészet belülről. Nem tudod szabadon meghatározni a lőszerjavadalmazást, mert ahhoz szűk a belső tér. De oda kell írnod egy csomó olyan képességet, ami felesleges, csak már ha megvan... Ilyen a H-K skill. (És ahhoz, hogy ezt komoly vedd, ahhoz olyan szenzorok kellenek, amik egy artynál nevetségesek.)

A HX3-ra úgy kell tekinteni, hogy két darab tudása van kizárólag, ami alkalmassá teszi őt bármilyen szempontból ebbe a versenyben egyáltalán a részvételre. 1, Nagy a terhelhetőség. -> Nincs bekorlátozva, hogy csak eddig vagy csak addig. Ahogy az L/60 példája mutatja az L/52-vel szemben ha kevesebb kell, kiveszek pár tengelyt, akár a 4*4-ig le lehet menni alsó határnak; ha túlszaladtam, akkor berakok még egy tengelyt. 2, Nincs belső tér korlát, mert nincs is a fülkén kívül máshol tervezett fal. A felépítmény mindig külön tervezést követel. -> Nincs olyan határ, mint a Boxernél, hogy kiszámolom mennyi a lőszer javadalmazása. Ha nagyobb javadalmazást akartak a mérnökök, akkor magasabbra építették a felépítményt. Vagy nincs olyan probléma, hogy mennyi súlyt bír el a toronykoszorú.

Szóval próbáld úgy tekinteni, hogy ha kérünk bele, akkor bele rakják. Mert miért ne? De ettől ez még nem lesz sem APC, sem IFV, sem könnyű tank, mert felesleges pénzköltés olyan feladatkörre venni, amire alkalmatlan. A Boxer alvázas is az lenne, ezt garantálom. Ha menetből akarsz lőni vele, akkor meg lehet csinálni a teherautós változatot is olyanra, csak mi értelme van? A Boxernél a talpalás hiánya nem előny, hanem hátrány. Nem fogsz mindig okos lőszerrel lőni. Márpedig a butának meg pont kellene a pontosság. Csak épp nagyon hozzá kellene nyúlni az alapjárműhöz.

Nem akarom ekézni a Boxeres megvalósítást, mert sok ország boldog lenne egy ilyen változattal is. És amit te mondasz, abban tényleg van előnye, egy BMP-1-essel való közvetlen találkozáskor valószínűleg felbecsülhetetlen előnye lenne egy HX3 esélyeihez mérve. A Boxer kaszni sokkal jobban van kondicionálva lövedékek vagy repeszek lepattintására. Csak ezeknek a közvetlen tűzharcban megőrzött előnyeivel szemben a fejlesztésben kijöttek a hátrányai.

Ha a Zrínyit megnézed, akkor mi meg mindig arra fogadunk, amiben az elkövetkező 20 évben még van meglévő fejlesztési potenciál. Még egyszer megismétlem, hogy a HX3-ra közel azt teszel, amit szeretnél. És olcsóbb lesz, mintha Boxerre kérnéd. Kivétel a közvetlen tűzharc paramétereit, amiben a Boxeresnek sincs túl sok esélye, de a HX3-nak mindig kevesebb lesz.

Xpert felvetésére meg, hogy elég lenne-e 8*8, én azért ezt meghagynám a mérnök-tesztelő fiúknak, mert itt azért lennének erőhatások. És egy szerszám hosszú élettartalmánál eleve nélkülözhetetlen, hogy ne mindig határon autózzunk, hanem legyen bő erőtartalék az általános használat közben.
Könnyen el tudom képzelni, hogy nem csak a cső hossza miatt kell az a plusz egy tengely. Biztos volt más oka is, hogy a német szerint a rövidebb csőnek elég a 8*8, de a hosszabb csőnél már 10*10 javasolt.

A név kérdésénél pedig engem az érdekel, hogy ha Rábában gyártjuk az alvázat, azt lehet MAN kamionnak nevezni? Én simán elnevezném MAN155-nek és amikor a csőhosszt külön jelölni akarom, akkor alvariánsként hivatkoznék rá, hogy MAN155/'52 meg MAN155/'60.
Szimplán praktikusnak tűnik számomra. A német tendert akarjuk segíteni első sorban és ha nem katonát kérdezünk meg, hanem mondjuk a német pénzügyminisztert, akkor neki ez többet fog mondani, szerintem, mint HX3 meg kerékképlet... Sokkal jobban értik, hogy az ő teherautójuk van alatta, meg ráraktak egy 155-ös löveget. Ha az a terv, hogy nem várjuk meg a tender végét, hanem előtte lebeszéljük, hogy nálunk milyen alkatrészek gyártása lesz, meg náluk milyen alkatrész megy gyártásba, akkor jobb egy olyan nevet választani, amit egy átlag német polgár is ért jobban.
Meg úgy Felvidéken, Délvidéken meg mindenhol...
Az az iagzság, hogy nagyon erős tapasztalatom van ebben a technikában gyakorlati is konkrétan. 10x10 nem acélos terepen nagyon fordulékony a hátsó kormányzott tengellyel, de itt kifújt a dolog. 8x8-ok agilisibbak. A mai modern hadviselésben a "svájci bicska" effektus fontos. Sokoldalúnak kell lennie a gépnek pl.:Hunter-Killer, menetből tüzelés stb. sajnos alkalmazzák a mai világban sokfelé szükségmegoldás amikor már nincs mese.. A védettség szintén nagyon fontos ebben a Boxer jelen pillanatban verhetetlen. Valaki írta, hogy biztos, hogy nem lesz Boxerünk... azért, ezt nem jelenteném ki :) A MAN alap egyszerű robosztus felépítés rengeteg alkatrésze egyezik az "utcai teherautóval" logisztikai előny. Viszont a Boxer hajtáslánca és futóműve nagyon komoly együttes! Szépen összefoglaltad igazad is van sokmindenben. Ha távol van tartva az eszköz mindentől akkor nincs gond csak hát, ha háború van hullik a forgács... drónok, most már mindenütt, tüzérségi lokátorok stb. A megoldás egy nagyobb mennyiségű variálható képességű rakétatüzérség lesz ami nagy területet tud lefedni, reméljük hamaroan bejelentésre kerül.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Boxer alapú RCH155 jobbnak tartom. Tudja a hunter-killer módot és nem kell talpalni, ami idő.
Igaz, de egészen biztosan nem ennyiért (ár).
Volvo dömper alapú Archer félelmetesen jó terepjáró képességgel rendelkezik és rohadt gyors saját szememmel láttam.
Igaz, de a koncepció része a fenntarthatóság, azonos hordozó járművek és azok hazai gyártása....stb.
A 10x10 rendkívül buta terepen bármennyire hihetetlen, ha nincs lendület vége.
Igaz, de a beharangozott löveggel és annak tervezett lőtávjával abszolút nem az a kategória, mint aminek a dagonyában kellene haladnia, arra ott van a PzH2000.
Szóval tényleg örülök neki, de azért van jobb ilyen árban.
Alma körte esete, mert a Boxer alapú nem olcsóbb, a "Volvo dömper" lehet (!) azonos ár jobb terepjáró képességgel, viszont teljesen eltérő alkatrészbázissal...stb.
Arra törekednek, hogy az egyes eszközök azonos sebességgel tudjanak közlekedni és hasonló terepjáró képességekkel rendelkezzenek. Ezért kerül a Leo2A7+ mellé a PzH2000 a Gidránnal, és ezért lesznek a leendő ( hamarosan bemutatásra kerülő) hybrid 8x8-as mellé HX7 8x8-as vagy 10x10-es eszközök.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
523
1 015
93
Igaz, de egészen biztosan nem ennyiért (ár).

Igaz, de a koncepció része a fenntarthatóság, azonos hordozó járművek és azok hazai gyártása....stb.

Igaz, de a beharangozott löveggel és annak tervezett lőtávjával abszolút nem az a kategória, mint aminek a dagonyában kellene haladnia, arra ott van a PzH2000.

Alma körte esete, mert a Boxer alapú nem olcsóbb, a "Volvo dömper" lehet (!) azonos ár jobb terepjáró képességgel, viszont teljesen eltérő alkatrészbázissal...stb.
Arra törekednek, hogy az egyes eszközök azonos sebességgel tudjanak közlekedni és hasonló terepjáró képességekkel rendelkezzenek. Ezért kerül a Leo2A7+ mellé a PzH2000 a Gidránnal, és ezért lesznek a leendő ( hamarosan bemutatásra kerülő) hybrid 8x8-as mellé HX7 8x8-as vagy 10x10-es eszközök.
Nekem újat nem tudtál mondani. Továbbá nem ismert részletek nélkül nehéz állás foglalnod pl.: ár tekintetében! Még egyszer leírom ne vegyél rá mérget, hogy itt nem lesz Boxer! Hogy a HX3 löveg itt lesz gyártva a vagy nem még erős kérdés. Az alkatrész logisztikát már korábban taglaltam.
Bár kicsit magam ellen beszélve Ukrajnai háború kezd afelé lökni cseszhetjük a páncélzatot minden kilőhető amin nincs aktív védelem.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 429
113
Nekem újat nem tudtál mondani. Továbbá nem ismert részletek nélkül nehéz állás foglalnod pl.: ár tekintetében! Még egyszer leírom ne vegyél rá mérget, hogy itt nem lesz Boxer! Hogy a HX3 löveg itt lesz gyártva a vagy nem még erős kérdés. Az alkatrész logisztikát már korábban taglaltam.
Bár kicsit magam ellen beszélve Ukrajnai háború kezd afelé lökni cseszhetjük a páncélzatot minden kilőhető amin nincs aktív védelem.
A Maroth mán nagyon ráugrott erre az új hybrid 8x8-as herkentyűre, kétféle 8x8ketyerét meg nincs értelme rendszerben tartani. A BTR80-asok meg még kihúzzák 2024-ig.