Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Egészen halkan jegyzem meg, hogy akkoriban szovjet mérnökök voltak.
Ha már mindenképpen bontani akarod akkor a teljesen elvakult orosz imádatod számára nagyon rossz hírekkel kell szolgálnom...
... ugyanis ami előrevivő korszerű harckocsi fejlesztések történtek a hidegháború alatt a SzU-ban, azok jellemzően Ukránok volt: T-34, T-54, T-64, automata töltőberendezés, Kontakt-1, Kontakt-5.
Az orosz tervezők csak másoltak, jellemzően gyengébb képességeket: T-62, T-72, T-80-ba gázturbina beépítés.

Szóval ha kérhetném maradjunk a csillogószemű szovjet mérnök megnevezésnél.
:D

Hát,azért azt tegyük hozzá,hogy Harkov inkább orosz város,mint ukrán.
De különben igen,szovjet mérnökök,szovjet hadsereg,szovjet ipar.

Én nem akarom letörni az oroszgyűlöletett a fejetekben (ha már ismét ilyen szépen személyeskedünk), de a T-34-et tervező uriember Jaroszlav tartományban született, így kurvára orosz volt, nem pedig ukrán!

A T-54 és a T-64-es harckocsi főtervezője, Mozorov pedig Bezhitsa-ban született, ami a mai Brajnszk régióban van, ami a mai napig Oroszország.

A Kontakt reaktív páncélokat pedig a Központi Acélkutató Intézet szakemeberei fejlesztették ki, Moszkvában!

Szóval kb. egy szó nem volt igaz abból amit írtál. Annyira volt ukrán a szovjet harckocsi tervezés, mint amennyire Rómaiak a mai Románok.... ;)

Tudom hogy a Cárizmus a mai napig meghatározó az orosz gondolkodás módban, de azért csak neked elárulom, hogy nem egy személyben maga a Főkonstruktőr Elvtárs tervezte az aktuális szovjet technika és tudomány legújabb vívmányait, hanem az általa irányított mérnök csapat az adott irodában.
;)

Jah, a Moszkvai központi acélkutató intézet ukránjai XD LOL :D

Ez felesleges.Ganz Ábrahám meg svájci zsidó volt,de magyar céget épitett.

Csak acélból áll egy hk? Szerintem szürkeállomány is kell hozzá
Az a nagy helyzet, hogy itt egyértelműen @Hpasp nak van igaza, nagyon is fontos lenne, hogy szovjet mérnökök megnevezést használjunk. Nem azért, mert egy város elhelyezkedése bármit is mondana a mérnökök nemzetiségéről, hanem mert azok voltak. Lehet kukacoskodni, hogy de aki komolyan vehető az vagy Leningradban, vagy Moszkvában végzet, lehet mutogatni Kievben végzetteket is, kb minden csapatban találsz ukránt, oroszt, kazahokat, talán még Jaszt is. De ez nem számít. Ugyanúgy, ahogy egy Nagy-Magyarországról származó kutató/hadvezér/kutyafüle esetén se nézzük, hogy ő most tulajdonképpen tót, rácz, szász vagy akármi, hiszen annyira összekeveredtek ezek, hogy szinte lehetetlen lenne kibogozni. Ettől még tény marad, hogy a kísérletezést inkább Harkov kapta, míg az Uralvagonmas meg az ésszerűsített iparosmunkát. Csak ez kicsit olyan, mintha a Ferenc József Tudományegyetem eredményeit román eredményeknek mondanánk, csak azért mert ma Kolozsváron van.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Az a nagy helyzet, hogy itt egyértelműen @Hpasp nak van igaza, nagyon is fontos lenne, hogy szovjet mérnökök megnevezést használjunk. Nem azért, mert egy város elhelyezkedése bármit is mondana a mérnökök nemzetiségéről, hanem mert azok voltak. Lehet kukacoskodni, hogy de aki komolyan vehető az vagy Leningradban, vagy Moszkvában végzet, lehet mutogatni Kievben végzetteket is, kb minden csapatban találsz ukránt, oroszt, kazahokat, talán még Jaszt is. De ez nem számít. Ugyanúgy, ahogy egy Nagy-Magyarországról származó kutató/hadvezér/kutyafüle esetén se nézzük, hogy ő most tulajdonképpen tót, rácz, szász vagy akármi, hiszen annyira összekeveredtek ezek, hogy szinte lehetetlen lenne kibogozni. Ettől még tény marad, hogy a kísérletezést inkább Harkov kapta, míg az Uralvagonmas meg az ésszerűsített iparosmunkát. Csak ez kicsit olyan, mintha a Ferenc József Tudományegyetem eredményeit román eredményeknek mondanánk, csak azért mert ma Kolozsváron van.

Nekem nem a szovjet megnevezéssel volt bajom hanem ezzel:
"... ugyanis ami előrevivő korszerű harckocsi fejlesztések történtek a hidegháború alatt a SzU-ban, azok jellemzően Ukránok volt: T-34, T-54, T-64, automata töltőberendezés, Kontakt-1, Kontakt-5.
Az orosz tervezők csak másoltak, jellemzően gyengébb képességeket: T-62, T-72, T-80-ba gázturbina beépítés."

Ez egy akkora hazugság , amit jó érzésű ember nem hagyhat szó nélkül. Szerintem.
Szóval ez lett megcáfolva, teljesen jogosan.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Nekem nem a szovjet megnevezéssel volt bajom hanem ezzel:
"... ugyanis ami előrevivő korszerű harckocsi fejlesztések történtek a hidegháború alatt a SzU-ban, azok jellemzően Ukránok volt: T-34, T-54, T-64, automata töltőberendezés, Kontakt-1, Kontakt-5.
Az orosz tervezők csak másoltak, jellemzően gyengébb képességeket: T-62, T-72, T-80-ba gázturbina beépítés."

Ez egy akkora hazugság , amit jó érzésű ember nem hagyhat szó nélkül. Szerintem.
Szóval ez lett megcáfolva, teljesen jogosan.

Mivel folyamatosan orosz és német mérnököket emlegettél, amikor szokásod szerint a németeket köpködted.
Ezért javasoltam, hogy a hidegháború alatt szerencsésebb a csillogószemű szovjet mérnök megnevezés.
;)
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Nekem nem a szovjet megnevezéssel volt bajom hanem ezzel:
"... ugyanis ami előrevivő korszerű harckocsi fejlesztések történtek a hidegháború alatt a SzU-ban, azok jellemzően Ukránok volt: T-34, T-54, T-64, automata töltőberendezés, Kontakt-1, Kontakt-5.
Az orosz tervezők csak másoltak, jellemzően gyengébb képességeket: T-62, T-72, T-80-ba gázturbina beépítés."

Ez egy akkora hazugság , amit jó érzésű ember nem hagyhat szó nélkül. Szerintem.
Szóval ez lett megcáfolva, teljesen jogosan.
azért az arcod mellett látszik hogy nagyon nem vagy tisztában mondjuk a T64-80-as család fejlesztésével, meg az sincs meg, hogy a T72-90 miért lett olyan amilyen.... (ezeknek mi az ipari háttere, miért úgy és ott gyártották őket, és momdjuk a SZU történetében melyik milyen szerepet kapott.....)
 
  • Vicces
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
Mivel folyamatosan orosz és német mérnököket emlegettél, amikor szokásod szerint a németeket köpködted.
Ezért javasoltam, hogy a hidegháború alatt szerencsésebb a csillogószemű szovjet mérnök megnevezés.
;)

Nem, te konkrétan ezt álítottad:
"... ugyanis ami előrevivő korszerű harckocsi fejlesztések történtek a hidegháború alatt a SzU-ban, azok jellemzően Ukránok volt: T-34, T-54, T-64, automata töltőberendezés, Kontakt-1, Kontakt-5.
Az orosz tervezők csak másoltak, jellemzően gyengébb képességeket: T-62, T-72, T-80-ba gázturbina beépítés."


Mondom, annyi köze volt ehhez az ukránoknak fejlesztés terén, mint a Rómaiaknak Romániához.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 838
113
Mondom, annyi köze volt ehhez az ukránoknak fejlesztés terén, mint a Rómaiaknak Romániához.
Hasonló, ám más történelmi korhoz kapcsolódóan egyetemi oktatómat idézve "A Kijevi Rusz uralkodójaként Bölcs Jaroszlav (978-1054) annyira tekinthető ukránnak, mint Julius Caesar román nemzeti hősnek" :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 030
66 486
113
A legelső snitten azon a sziklákkal körülvett hajóroncsos öbölben szakadt már le többször a szikla. Lent is életveszélyes meg fent a sziklán is ahol utak mennek körbe. Le is volt zárva egy darabig a szikla és az öböl is. Gyönyörű video van róla amikor a fürdőzőkkel öbölben leszakad a szikla. Akkor mindenki megúszta élve, mert előtte voltak ott is a vízben ahova leszakadt. Legalább 4 ilyen katasztrófát láttam már videon híres tengerpartokon az utóbbi 4-5 évben. Tengerparti kőalagutak összeomlása stb. Az egyik "kőhíd" leszakadása után angliában 38 embert mentettek ki helikopterrel, mert miután bementek rajta leszakadt mögöttük. A sziklák meredeksége miatt még a tenger felől sem lehetett őket menteni. Gondolom tapsikolt a brit partiőrség örömében.

Ezek nagyon szép de életveszélyes helyek. Van olyan felvétel ahol a szállodától 5m-re szakadt a tengerbe egy egész merdek köves hegyoldal. Azoknak is szerencséjük volt, nem volt áldozat.
Simán lerobbantanám a picsba, aztán lehet fürdeni nyugodtan.
 
  • Vicces
Reactions: Leonidas

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Gondoltam látva rajta a fűrészt és a zsigerelő pengét:). Amúgy még mindig az a helyzet, hogy a vadászok többsége annak ellenére, hogy milliós puskákkal "szaladgál" a kései tekintetében már korántsem ennyire "igényes"?
Sőt zsigerelni és nyúzni se tud ! Ha azt mondod neki körmöljön ki egy gereznát hát csak néz mint kezdő buzi a gőzfürdőben !
 
  • Hűha
Reactions: Wilson

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113

Bírom az ilyen ötleteket. Mármint tényleg tetszenek az ilyen elképzelések. De ezt ha jól vettem ki, teljesen fejben elképzelés alapján gyártották le aztán a terepen kiderült, hogy alig jó valami. Kb a fűtés volt jó. Sima kerékkel akartak menni a hóban, volt hogy tolatva akartak haladni a pótkerekek felhasználásával... nonszensz. Alulmotorizált volt. Egyetlen poén, hogy ha még igaz, hogy nincs meg a jármű roncsa, valahol el van veszve a hóban-jégbe. Roncsvadászoknak még jó móka lehet megtalálni.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
T

Törölt tag 1711

Guest
Az előválasztás második fordulója pénteken volt az RTL Klubon:


Itt már jól lehetett látni az eltérő irányokat, egyáltalán nem volt olyan nyugis, mint az első.

Nekem már tököm tele van az egésszel.

Jobbikos jelölt semmit se csinál, a pártirodán van egy plakát oszt csók.

Mindenki más jelöltje meg naponta szórólapoztat, szombaton egész nap bömböltette a "zenét" az iskola udvarán ahol 'szavazni' lehet, ma meg az autók vezető oldali ablakára celluxoztak tollakat a nevével...

Kicsit se átlátszó az előre leosztott szerep, csak hát full narancsos városban nehéz.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
És milyen csúnyán néztek rám a kollégák, mikor mondtam, hogy nem biztos, hogy a pályán maradok még 6 évet. Nem is értem ...főleg, hogy ma mondta az igazgató, hogy 14%-al kevesebb fizetést enged a központ, mint megbeszéltünk. Így meg, előzetes számításom alapján egy fém kétszázassal több csak a nettó, mint egy napszámosnak; nyáron meg fizu sincs.

Ez azért érdekes, mert négyévente megerősíted a szavazatoddal ezt az oktatáspolitikát, amiből aztán menekülsz...
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant